۱۸ مرد ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

بحث تفکیک بدهکاران نظام بانکی موضوعی مهم و قابل توجه است

کمره ای: بحث تفکیک بدهکاران نظام بانکی موضوعی مهم و قابل توجه است، زیرا برخی از افراد به دلیل مشکلات اقتصاد کشور توان بازپرداخت بدهی‌های خود را ندارند، در صورتی که اگر ثبات مالی در اقتصاد کشور حاکم باشد، فضای آرام‌تری بر اقتصاد کشور حاکم خواهد بود.

۳۰ تیر ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

نیروی انتظامی موظف است از فعالیت موسسات غیرمجاز، با حکم بانک مرکزی، جلوگیری به عمل آورد

کمره ای: مصوبه‌ای از سوی شورای عالی امنیت ملی معروف به چهارگام ابلاغ شد که بر اساس آن، وظیفه شناسایی و معرفی این موسسات به نیروی انتظامی واگذار شد؛ پس از شناسایی و معرفی این موسسات توسط نیروی انتظامی به بانک مرکزی، این بانک مجاز یا غیرمجاز بودن موسسه را به نیروی انتظامی اعلام می‌کند. زمانی که بانک مرکزی، موسسات اعتباری غیرمجاز را به نیروی انتظامی معرفی می کند، نیروی انتظامی موظف است از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آورد. البته در گام اول نیز، موسساتی که از مراجعه به بانک مرکزی برای اخذ مجوز استنکاف کرده‌اند، توسط نیروی انتظامی با آنها برخورد می شود و فعالیت آنها متوقف خواهد شد.

۳۰ تیر ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

لازمه حل مشکلات تعاونی‌های اعتبار موسسه کاسپین، ادغام آنها بود

این روزها برخی، سپرده‌های بانکی را پول‌های تنبلی می‌خوانند که حاضر نیستند به کار و تولید بروند و بیشتر استراحت در بانکها و موسسات اعتباری را ترجیح می‌دهند؛ به خصوص اگر سودش هم بالا باشد.

۳۰ تیر ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

تخلف با بانکی که بیشتر از سود حاصل از عملکرد فعالیت، پرداخت کند، در دستور کار است

کمره ای: به هنگام بررسی صورت های مالی آنها، قطعا این نکته را زیر نظر داریم که اگر سودی بیشتر از سود حاصل از عملکرد فعالیت بانک‌ها، پرداخت شود، با بانکهای متخلف برخورد شود. این در حالی است که سود بیشتر از حد مجازی که به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود، به نوعی حق و حقوق سایر ذی نفعان در آن بانک و موسسه اعتباری را تحت الشعاع قرار می دهد.

۲۳ خرد ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

در مجموع مبلغی حدود۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد به سپرده‌گذاران فرشتگان پرداخت شده است

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: کلیه دارایی‌های شناسایی شده و دارایی‌هایی که در آینده شناسایی خواهد شد، تماما متعلق به سپرده گذاران است.

۵ ارد ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

در سال گذشته ۱۰ تا ۱۲ صرافی متخلف تعطیل شده است

کمره ئی، مدیر کل نظارتی بانک مرکزی: بانک مرکزی دستور کارهای زیادی برای ساماندهی صرافیها دارد و از اینرو هنوز بررسی آیین نامه صرافی ها در شورای پول و اعتبار مطرح نشده است./ بانک مرکزی عقیده دارد صرافی ها باید به فعالیت های اصلی خود بازگردند و فعالیت های مربوط به بانک ها به خود شبکه بانکی واگذار شود./ بر همین اساس، در سال گذشته ۱۰ تا ۱۲ صرافی متخلف تعطیل شده است.

۲۰ اسف ۱۳۹۵
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

فعل و انفعالات حساب‌های اجاره ای خارج از سیستم بانکی است

مدیر کل نظارت بر بانک های بانک مرکزی با بیان اینکه حساب های اجاره ای توسط سودجویان مورد بهره گیری قرار می گیرد، گفت: بانک مرکزی شرایط افتتاح حساب را ابلاغ کرده و بعد از افتتاح اگر در خارج از بانک فعل و انفعالاتی صورت می گیرد دیگر خارج از سیستم بانکی کشور است.

۲۱ آذر ۱۳۹۵

زیان میلیاردی بانک‌ها در چند سال اخیر به دلیل پرداخت سود بیش از حد سپرده، به وجود آمد

گزارش/ ظرف سه تا چهار سال اخیر، وضعیت اقتصاد ایران به گونه‌ای پیش رفت که بدهی ترازنامه بانکها به خاطر نرخ سودی که به سپرده‌گذاران برای جذب سپرده‌ها پیشنهاد می‌دادند و حتی تا ۲۵ و در مواردی ۳۰ درصد هم رشد داشت، پیش می‌رفت./ یعنی بانکها قول افزایش سود ۳۰ درصدی به مردم می‌دادند؛ پس این امر به مفهوم آن بود که حجم‌کل سپرده‌ها ۳۰ درصد افزایش یابد./ این امر باید از سمت داراییها جبران میشد که بانکها به دلیل املاک راکد و مطالبات معوق بیش از حد خود، با صورت سازی افزایش در دارایی ها را جبران نمودند که بانک مرکزی برای مقابله با این پدیده، افزایش شفافیت در صورتهای مالی را خواستار شد.

۱۶ آبا ۱۳۹۵
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

یکی از تلاشهای ما جلوگیری از سپرده گیری بانک ها با سرمایه محدود است

مدیرکل نظارت بر بانک های بانک مرکزی از تعیین تکلیف حساب های سپرده گذاران ثامن الحجج خبر داد و گفت: متاسفانه برخی از این موسسات غیرمجاز با سوء استفاده از مسائل اعتقادی، توانستند حجم عظیمی از سپرده ها را جذب کنند.

۲ آبا ۱۳۹۵

بانکها مجاز به تخفیف قانونی کارمزد، تا سقف ۳۰ درصد شدند

بانک مرکزی: بانکها و موسسات اعتباری می‌توانند به منظور رقابت با یکدیگر، حداکثر تا ۳۰ درصد مبالغ مندرج در جداول ابلاغی، نرخ‌های کمتری را اعمال نمایند. دریافت هرگونه وجه تحت عنوان کارمزد خدمات بانکی خارج از بخشنامه‌های ابلاغی، بدون اخذ مجوز از این بانک ممنوع است.

۲۸ مهر ۱۳۹۵
مدیر کل نظارت بر بانکها:

ادغام بانک‌ها فعلا در اولویت بانک مرکزی نیست

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با بیان اینکه بررسی صورت‌های مالی بانک‌ها با هدف افزایش شفافیت و ایجاد استحکام مالی انجام می‌شود، گفت: ادغام بانک‌ها هم جزو برنامه‌های بانک مرکزی است اما فعلا در اولویت قرار ندارد.

۱۲ مهر ۱۳۹۵
مدیر کل نظارت بر بانکها:

ادغام موسسه اعتباری افضل توس با یکی از بانک ها هم در دستور کار است

کمره ئی، مدیر کل نظارت بر بانکهای بانک مرکزی: ادغام کار راحتی نیست و یک پروسه زمانبر است و نیاز به کار کارشناسی دارد. بانک مرکزی در صدد این است که ۳، ۴ موسسه و تعاونی باقی مانده را هم ساماندهی کند. ادغام موسسه اعتباری افضل توس با یکی از بانک ها هم در دستور کار است. به هر حال بحث ادغام ها مطرح است./ تعداد شعب و میزان سپرده موسسه اعتباری افضل‌توس از بانک دی بیشتر است و با توجه به سیاست بانک مرکزی احتمال ادغام بانک دی در افضل توس قوت گرفته است.

۵ مهر ۱۳۹۵

واگذاری شهر آفتاب به بانک‎ شهر غیرقانونی است

مسئولان بانک مرکزی اعلام کردند که واگذاری دارایی‌های شهری به بانک شهر باید براساس قانون انجام شود و معاونت نظارتی بانک مرکزی با هرگونه تخلف برخورد می‌کند.

۴ مهر ۱۳۹۵

آخرین خبرها از وام ازدواج/ ادغام موسسات و صرافی‎های غیرمجاز

مدیرکل نظارت بر بانک‎ها گفت:‌ دستورالعملی توسط بانک مرکزی درباره سهمیه بانک ها در پرداخت وام ازدواج در حال تدوین است و مصوب خواهد شد.