۲۲ شهر ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

موسسه اعتباری «ملل»، در حال رسیدگی به مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار وحدت (آرمان) است

کمره ئی: مدیریت دارایی ها و بدهی ها و ساماندهی تعاونی اعتبار وحدت (آرمان) با حدود ۱۰۰۰ نفر کارمند و ۱۴۵ شعبه توسط موسسه اعتباری ملل در حال رسیدگی است. این موسسه اقدامات موثری از جمله بازرسی اجمالی از حدود ۶۰ شعبه تعاونی، کنترل و شناسایی اسناد به نام تعاونی وحدت، کارشناسی املاک، راه‌اندازی اتوماسیون اداری، افتتاح حساب برای واریز حقوق پرسنل تعاونی، اختصاص و اعلام شماره حساب برای تعاونی وحدت برای واریز هرگونه وجه مربوط به تعاونی به آن حساب نزد موسسه و … را به عمل آورده است.

۲۲ شهر ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار افضل توس با محوریت بانک آینده، در حال انجام است

کمره ئی: مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار افضل توس با حدود ۱۰۰۰ نفر کارمند و ۲۱۷ شعبه به بانک آینده واگذار شده است. ضمن آنکه انعقاد قرارداد واگذاری تمام امور و وکالت انتقال دارایی‌های تعاونی مذکور به بانک آینده، بازرسی از عملیات و عملکرد شعب تعاونی، بررسی کیفیت تسهیلات اعطایی و سپرده‌ها، بررسی و کارشناسی و ارزیابی املاک تعاونی، حسابرسی از حساب‌ها و عملیات تعاونی از جمله اقداماتی است که توسط بانک آینده در حال انجام است. بنابراین سپرده گذاران آرامش خود را حفظ نموده و از هرگونه تجمع مقابل بانک آینده خودداری نمایند.

۲۲ شهر ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

استرداد سپرده‌های تعاونی البرز ایرانیان، متناسب با دارایی‌های آنها پس از اخذ اجازه از مرجع قضایی، انجام می‌شود

کمره‌ئی: مدیریت دارایی و بدهی‌های تعاونی اعتبار “البرز ایرانیان” با حدود ۲۰۰ نفر کارمند و ۳۰ شعبه مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، به بانک “تجارت” واگذار شده است لیکن پرونده این تعاونی با دقت و سرعت در مرجع قضایی در حال رسیدگی است که پس از اعلام نتیجه توسط مرجع محترم قضایی ، بانک تجارت با کمک بانک مرکزی عملیات اجرایی سپرده ها متناسب با دارایی ها را آغاز خواهد کرد.استرداد سپرده‌های تعاونی البرز ایرانیان، متناسب با دارایی‌های آنها پس از اخذ اجازه از مرجع قضایی، انجام می‌شود

۳۰ تیر ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

برگزاری مجمع بانک‌هایی که مطابق با الگوی بانک مرکزی، صورت مالی خود را تنظیم کنند، به تعویق نمی‌افتد

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی ادعای برخی در خصوص دخالت بانک مرکزی در حسابرسی صورت‌های مالی بانک‌ها را رد کرد و گفت: مجمع سالیانه همه بانک‌ها به تعویق نیفتاده و برخی فردا مجمع خود را برگزار می‌کنند.

۲۵ خرد ۱۳۹۶
روابط عمومی بانک پارسیان:

ورشکستگی بانک پارسیان صحت ندارد

روابط عمومی بانک پارسیان: ورشکستگی این بانک صحت ندارد و حتی مجوز تاسیس ۱۵۰ شعبه جدید توسط این بانک اخذ شده است. شایان ذکر است که اخیرا تصاویری از سپرده گذاران مقابل یکی از شعب بانک پارسیان، در فضای مجازی پخش شد که شائبه ورشکستگی این بانک را تقویت مینمود.

۲۷ فرو ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

موضوع ورشکستگی بانک‌ها صحت ندارد

مدیر کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با رد ادعای یکی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری درباره ورشکستگی بانک ها، هشدار داد که در صورت تکرار، این بانک به عنوان «مدعی» از طریق مراجع قضایی اقدام خواهد کرد.

۴ بهم ۱۳۹۵
مدیر کل نظارتی بانکهای مرکزی:

بانکها باید برای شناسایی درآمدهای خود مدارک ارائه دهند

به زودی نماد بانک‌ها بازگشایی می‌شود و این نگرانی وجود دارد بازار با ریزش ارزش، روزهای سردی را تجربه کند.

۲۸ دی ۱۳۹۵
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

جلوگیری از اختلاس وظیفه بانک‌هاست

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی گفت‌: ظرفیت بازرسی بانک‌ها و استقرار سیستم‌های کنترلی باید کمک کند تا خود بانک‌ها پاسخگوی بسیاری از مسائل باشند.

۲۸ دی ۱۳۹۵
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

بانک مرکزی به بانک‌ها برای شفاف‌سازی مهلت داد

در حالی که صورتهای مالی جدید منتشر شده بانک‌ها حاکی از تعدیل زیان‌های سنگین این موسسات است، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری خبر داد بانک مرکزی با چشم پوشی از انجام برخی اصلاحات به بانک‌ها برای شفاف سازی تا پایان سال ۹۵ مهلت داده است.