۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

نظر وزیر جهاد کشاورزی در هیئت دولت اصلا دیده نمی‌شود

پاپی زاده: وزیر جهاد کشاورزی که اصلاً گاهی آنجا در جلسه هیأت دولت قهر می‌کند و از جلسه بیرون می‌آید، نظرش دیده نمی‌شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تولید چغندر قند در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، همدان و آذربایجان‌ها تعطیل شده است

پاپی زاده: تولید چغندر قند در خوزستان به صورت کشت پاییزه است که این امر به سبب صرفه جویی منابع آبی از لحاظ اقتصادی توجیه دارد. تولید چغندر قند در استانهای خراسان رضوی،اصفهان، همدان و آذربایجان ها تعطیل شده است. با توجه به محدودیت منابع آبی توسعه کشت در این مناطق به قیمت نابودی سفره های زیر زمینی تمام می شود. با توجه به آنکه امکان خوداتکایی تولید شکر به تنهایی در این استان وجود دارد و از طرفی با صرف هزینه جزئی بازسازی کارخانه ها صورت می گیرد این امر از سوی نمایندگان شوش دزفول در حال پیگیری است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اختیارات قانونی وزیر جهاد را به زور از نعمت زاده گرفتیم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت از طریق ستاد تدبیر یا ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند؛ یعنی ثبت سفارشی که وزارت جهاد کشاورزی باید دستورش را بدهد را دور می‌زند و فرد دیگری درباره آن دستور می‌دهد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست پیگیری شود

عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست از طرف وزارت خارجه پیگیری شود،گفت: الزامات برنامه ششم در زمینه محیط زیست با حضور ابتکار نیز در این جلسه کمیسیون بررسی شد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

نائب‌رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی: با احیا وزارت بازرگانی، تراز تجاری منفی می‌شود

نائب‌رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای به‌دنبال احیای وزارت بازرگانی هستند، گفت: آن زمانی که ما وزارت بازرگانی داشتیم، تراز تجاری ما مدام منفی بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

حامیان احیای وزارت بازرگانی می‌خواهند تنش‌های بازار را با واردات تامین کنند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برخی دستگاه‌ها در دولت به وزارت جهاد کشاورزی فشار می‌آورند که اجرای قانون انتزاع و ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی در زمان برداشت را معلق نگه دارد و همان ها دولت احیای وزارت بازرگانی هستند.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

بازار نهاده های دامی انحصاری و نیمه انحصاری و در اختیار حداکثر ۵ نفر است

پاپی زاده: بازار نهاده های دامی انحصاری و نیمه انحصاری و در اختیار حداکثر ۵ نفر است بنابراین مرغدار مجبور است نهاده های دامی را با هر نرخی خریداری کند و این امر ظلم به مرغدار است. در زمینه تامین نهاده های دامی ما اعتقاد داریم باید مرغدار نهاده ها را از بازار با نرخ آزاد تهیه کند، بنابراین بدیهی است باید در این راستا قوانین حاکم بر بازار را نیز بپذیریم.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

تاخیر در پرداخت بدهی، موجب زیان ۲۶ درصدی کشاورزان می‌شود

پاپی زاده: دولت زمانی که می خواهد خدماتی را به کشاورزان ارائه دهد، زودتر پول خود را از کشاورزان می ستاند مانند بیمه محصولات کشاورزی و یا حق آب قبل از شخم، اما زمانی که می خواهد محصولی را از کشاورز خریداری کند بدهی خود را دیرتر می پردازد. متاسفانه دولت به موقع به تعهدات خود عمل نمی کند. این تاخیر در پرداخت ها موجب ضرر و زیان ۲۶ درصدی کشاورزان برای پرداخت تسهیلات به بانک شده که دولت آن را جبران نمی کند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

ممنوعیت چرای دام برای حفاظت از گیاهان دارویی منطقی نیست

پاپی زاده گفت: نباید برای محافظت از گیاهان دارویی در ارتفاعات و روستاها مانع چرایی دام شد و از همین رو اگر خواهان افزایش تولیدات گیاهان دارویی برای صادرات و تامین بازار داخلی هستیم باید با آمایش تولید، مناطق مستعدکشور را شناسایی و طبق الگوی کشت گیاهان مختلف دارویی را با نظم تولید به زیر کشت برد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

گرانی گوشت نتیجه کسری عرضه وکاهش تولید علوفه است

پاپی زاده، عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس: کاهش تولید گوشت قرمز در دوهه اخیر ثبات بازار گوشت را برهم زد. یکی از دلایل اساسی کاهش تولید گوشت قرمز را می توان در کاهش شدید میزان تولید علوفه در اراضی کشاورزی جستجو کرد. دولت اعلام می‌کند ما ۸۵۰هزار تن گوشت قرمز در کشور تولیدکرده ایم و می توانیم با۱۰۰ هراز تن واردات،گوشت مصرفی کشور را تامین کنیم، اما این آمار دقیق و جامع نیست.

۱۳ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

عدم ایجاد اشتغال و ارزش افزوده نتیجه واردات روغن خام است

پاپی زاده، نماینده مجلس: راهکار افزایش تولید روغن، بازگشت ۵ درصد تعرفه وارداتی روغن به طور مستقیم به چرخه تولید است. برای بهبود وضعیت کارخانه‌ های روغن باید واردات دانه‌های روغنی را جایگزین واردات روغن خام کرد زیرا با توسعه کارخانه های روغن کشی علاوه برکاهش میزان خروج ارز ازکشور می توان برای بسیاری از افراد نیز اشتغال زایی ایجاد کرد. وابستگی ۹۵ درصدی به واردات روغن خبرخوبی برای اقتصاد غذایی کشورنیست، زیرا روغن جزء سفره غذایی تمام اقشار جامعه فارغ از هرطبقه ای ، به شمار می‌آید.

۸ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد؛

کاهش شدید ذخایر کالاهای استراتژیک کشور

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موجودی ذخایر استراتژیک کشور به شدت کاهش یافته است گفت: تنها در زمینه برنج نیاز به ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن برنج وارداتی به عنوان ذخیره استراتژیک داریم که الان تنها ۳۰ تا ۳۵ هزار تن موجود است.

۳ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

کشاورزی در حاشیه برنامه دولت‌ها قرار دارد

پاپی زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: به صورت کلی در کشور بخش کشاورزی در حاشیه برنامه‌های دولت‌ها قرار داشته است و خوزستان به جهت خاک حاصلخیز، اقلیم و اینکه چند سری قابلیت کشت دارد در اولویت کشاورزی کشور بوده و باید باشد. سیاست مدیران ارشد کشاورزی شاید بر روی کاغذ اولولیت‌دار بوده اما در عمل اینگونه نیست و در خوزستان اگر بتوان دشت‌های آن را با پتانسیل موجود مدیریت کرد و کاشت صورت گیرد؛ سدی در برابر ریزگردها ایجاد می‌شود و می‌تواند مشکلات اشتغال، بیکاری و تولید را برطرف کند.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛

لزوم شناسایی چاه‌های غیرمجاز، پیش از سرمایه‌گذاری کشاورزان

پاپی زاده، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه چاه های غیرمجاز نباید بدون درنظرگرفتن شرایط معیشتی کشاورزان بسته شود، گفت:عدم نظارت وزارت نیرو، بستر را برای حفر چاه های غیر مجاز در دشتهای ممنوعه فراهم کرد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مجلس تاکید کرد؛

دامپینگ، مانعی برای رقابتی شدن واردات نهاده‌های دامی

پاپی زاده، عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دامپینگ، مانعی برای رقابتی شدن واردات نهاده های دامی به شمار می آید، گفت: تعیین شرایط عمومی واردات، راهکار حذف انحصار در نهاد ه های دامی تلقی می شود. وی افزود: صنعت دامداری تبدیل به معامله دومجهولی شده است؛زیرا علاوه بر تولیدکننده،مشتری نیزاز شرایط بازار محصولات دامی رضایت کافی ندارد. به گفته پاپی زاده، برای افزایش تولید کیفی و کمی در دامداری های کشور ما نیازمند توسعه صنایع تبدیلی جهت تبدیل دامداری های سنتی به صنعتی هستیم