۲۰ آبا ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین مطرح کرد:

حمایت از کشاورزان خارجی با اختصاص یارانه به واردات برنج

پاپی زاده درخصوص اختصاص یک میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات برنج خارجی گفت: پرداخت یک میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات برنج با احتساب نرخ آزاد آن نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌شود. ضریب خودکفایی تولید برنج در سال‌های گذشته به ۸۰ درصد هم رسیده است. این موضوع نشان دهنده آن است که با یک برنامه‌ریزی کوتاه مدت می‌توانیم به وضعیت قابل قبولی در این بخش برسیم.

۳ شهر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین مطرح کرد:

قیمت پایین خرید تضمینی عامل اصلی قاچاق گندم

پاپی زاده پیرامون قاچاق گندم به کشورهای همسایه گفت: چرا گندم باید به شکلی قیمت‌گذاری شود که زمینه قاچاق آن فراهم شود. دولت و دستگاه‌های قضائی باید با ریشه قاچاق مبارزه کنند. آن دستگاه و مسئول دولتی باید محاکمه شود که نسبت به افزایش قیمت گندم بی تفاوت است.

۱۶ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

باتوجه به اینکه پیوستن به کنوانسیون UPOVبه صلاح کشور نیست،طرح این لایحه در صحن علنی منتفی شد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از بازگشت لایحه پیوستن به کنوانسیون UPOV به کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد.

۸ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

عرضه گندم در بورس کالا، ضمن ایجاد شفافیت و حذف واسطه‌ها، باعث کاهش بار مالی دولت می‌شود

عرضه محصولات کشاورزی در قالب سیاست قیمت تضمینی در بورس کالای ایران توانسته است تا حد زیادی اعتماد و رضایت کشاورزان را جلب کند به طوری که تجربه موفق معامله ذرت و جو به صورت قیمت تضمینی در سال های اخیر کشاورزان را ترغیب کرد تا محصول خود را به بورس کالا تحویل داده و سریع تر به پول خود دست پیدا کنند؛ موضوعی که علاوه بر پرداخت سریع مطالبات کشاورزان می‌تواند فشار مالی دولت را تا حدود زیادی کاهش دهد.

۱ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

با کاهش سطح زیرکشت گندم ناشی از تأخیر در اعلام نرخ تضمینی، سال آینده واردکننده خواهیم بود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:با توجه به کاهش سطح زیر کشت گندم ناشی از تاخیر در اعلام نرخ خرید،در سال زراعی آینده یکی از واردکنندگان گندم خواهیم بود.

۳ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

در بحث خرید تضمینی گندم، واقعاً دچار مشکل هستیم؛ چراکه بحث فروش اوراق خزانه اسلامی خودش اهرم ناپایداری است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که بودجه بخش کشاورزی ۱۳ درصد منفی شده است، گفت: در بحث خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه واقعاً دچار مشکل هستیم.

۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

به دلیل فراهم نبودن زیرساخت عرضه گندم در بورس، باید بخش اعظمی از گندم‌ها خرید تضمینی شود

پاپی زاده با اشاره به ضعف های سیاست قیمت تضمینی و مناسب نبودن زیرساخت ها برای اجرای آن، گفت: در مورد اجرا یا عدم اجرای سیاست قیمت تضمینی در حال بحث و تبادل نظر هستیم و اعضای کمیسیون کشاورزی معتقدند به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها، باید بخش اعظمی از گندم های کشاورزان به وسیله ی خرید تضمینی خریداری شود.

۲۰ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزارت صنعت از طرق مختلف در نظر دارد که قانون انتزاع را دور بزند

ذی نفعان احیای وزارت بازرگانی و بازپس گیری قانون انتزاع را با تصویب قید یک فوریت در مجلس، از طرق دیگری پیگیری کردند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تعاونی روستایی به رقیب کشاورزان بدل شده‌ است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:ظرفیت تولید مرغ در کشور در شرایطی ۳میلیون تن است که ما در حدود ۱میلیون ۸۰۰تا ۲میلیون تن در کشور بازارمصرفی داریم.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سالانه آمار دقیقی از میزان تولید هر محصول در کشور توسط وزارت جهاد کشاورزی ارائه نمی شود

به منظور اجرای کامل قانون تمرکز وظایف بازرگانی در وزارت کشاورزی و تحقق آثار مثبت ناشی از آن در حمایت از تولید و توسعه صادرات، ضروری است سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از وزارت صمت به وزارت کشاورزی منتقل شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مدیریت واحد کشاورزی نیازمند اجرای کامل قانون تمرکز است

به منظور اجرای کامل قانون تمرکز وظایف بازرگانی در وزارت کشاورزی و تحقق آثار مثبت ناشی از آن در حمایت از تولید و توسعه صادرات، ضروری است سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از وزارت صمت به وزارت کشاورزی منتقل شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دوفوریت استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تصویب شد

نمایندگان مردم در خانه ملت با دو فوریت استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تا پایان سال ۹۷ را موافقت کردند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت نرخ گندم را بر اساس تورم تعیین کند/ قیمت پایین به خودکفایی آسیب می‌زند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این‌که دولت برای سال زراعی ۹۶-۹۷ برای یکبار هم که شده براساس میزان تورم نرخ خرید تضمینی را در نظر بگیرد، گفت: در سال‌های اخیر دولت قانون خرید تضمینی را اجرا نکرده و هر سال قیمت اعلامی از سوی دولت بسیار کمتر از قیمت واقعی محصولات بوده و این مساله ظلم به کشاورزان است.

۹ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید و ضایعات از جمله مزایای ایجاد زنجیره در بخش کشاورزی است

در سال های اخیر به دلیل نبود مدیریت مناسب در زنجیره تولید، میزان ضایعات محصولات کشاورزی در کشور بصورت سرسام آوری افزایش یافته است.

۸ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی، خسارت قابل توجهی به کشاورزان وارد کرده است

پاپی زاده: تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی، خسارت قابل توجهی به کشاورزان وارد کرده است. براساس قانون خرید تضمینی تا پایان شهریور هر سال نرخ خرید محصولات باید اعلام شود تا کشاورزان برای کشت سال زراعی آینده دچار سردرگمی نشوند. در چند سال اخیر علی رغم افزایش هزینه های تولید، قیمت افزایش چندانی نداشته است، که این امر در کنار تاخیر در اعلام نرخ خرید خودکفایی محصول را تحت تاثیر خود قرار می دهد. علی رغم پیگیری های کمیسیون کشاورزی و تذکرهای لازم تا کنون نرخ های جدید اعلام نشده است.