۲۰ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزارت صنعت از طرق مختلف در نظر دارد که قانون انتزاع را دور بزند

ذی نفعان احیای وزارت بازرگانی و بازپس گیری قانون انتزاع را با تصویب قید یک فوریت در مجلس، از طرق دیگری پیگیری کردند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تعاونی روستایی به رقیب کشاورزان بدل شده‌ است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:ظرفیت تولید مرغ در کشور در شرایطی ۳میلیون تن است که ما در حدود ۱میلیون ۸۰۰تا ۲میلیون تن در کشور بازارمصرفی داریم.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دوفوریت استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تصویب شد

نمایندگان مردم در خانه ملت با دو فوریت استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تا پایان سال ۹۷ را موافقت کردند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت نرخ گندم را بر اساس تورم تعیین کند/ قیمت پایین به خودکفایی آسیب می‌زند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این‌که دولت برای سال زراعی ۹۶-۹۷ برای یکبار هم که شده براساس میزان تورم نرخ خرید تضمینی را در نظر بگیرد، گفت: در سال‌های اخیر دولت قانون خرید تضمینی را اجرا نکرده و هر سال قیمت اعلامی از سوی دولت بسیار کمتر از قیمت واقعی محصولات بوده و این مساله ظلم به کشاورزان است.

۹ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید و ضایعات از جمله مزایای ایجاد زنجیره در بخش کشاورزی است

در سال های اخیر به دلیل نبود مدیریت مناسب در زنجیره تولید، میزان ضایعات محصولات کشاورزی در کشور بصورت سرسام آوری افزایش یافته است.

۸ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی، خسارت قابل توجهی به کشاورزان وارد کرده است

پاپی زاده: تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی، خسارت قابل توجهی به کشاورزان وارد کرده است. براساس قانون خرید تضمینی تا پایان شهریور هر سال نرخ خرید محصولات باید اعلام شود تا کشاورزان برای کشت سال زراعی آینده دچار سردرگمی نشوند. در چند سال اخیر علی رغم افزایش هزینه های تولید، قیمت افزایش چندانی نداشته است، که این امر در کنار تاخیر در اعلام نرخ خرید خودکفایی محصول را تحت تاثیر خود قرار می دهد. علی رغم پیگیری های کمیسیون کشاورزی و تذکرهای لازم تا کنون نرخ های جدید اعلام نشده است.

۴ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دستگاه‌های دولتی در زمینه واردات اقلام کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی را دور می‌زنند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد واردات محصولات کشاورزی خلاف قانون است و با دور زدن وزارت کشاورزی توسط برخی دستگاه های دولتی رخ می دهد.

۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

نظر وزیر جهاد کشاورزی در هیئت دولت اصلا دیده نمی‌شود

پاپی زاده: وزیر جهاد کشاورزی که اصلاً گاهی آنجا در جلسه هیأت دولت قهر می‌کند و از جلسه بیرون می‌آید، نظرش دیده نمی‌شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تولید چغندر قند در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، همدان و آذربایجان‌ها تعطیل شده است

پاپی زاده: تولید چغندر قند در خوزستان به صورت کشت پاییزه است که این امر به سبب صرفه جویی منابع آبی از لحاظ اقتصادی توجیه دارد. تولید چغندر قند در استانهای خراسان رضوی،اصفهان، همدان و آذربایجان ها تعطیل شده است. با توجه به محدودیت منابع آبی توسعه کشت در این مناطق به قیمت نابودی سفره های زیر زمینی تمام می شود. با توجه به آنکه امکان خوداتکایی تولید شکر به تنهایی در این استان وجود دارد و از طرفی با صرف هزینه جزئی بازسازی کارخانه ها صورت می گیرد این امر از سوی نمایندگان شوش دزفول در حال پیگیری است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اختیارات قانونی وزیر جهاد را به زور از نعمت زاده گرفتیم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت از طریق ستاد تدبیر یا ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند؛ یعنی ثبت سفارشی که وزارت جهاد کشاورزی باید دستورش را بدهد را دور می‌زند و فرد دیگری درباره آن دستور می‌دهد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست پیگیری شود

عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست از طرف وزارت خارجه پیگیری شود،گفت: الزامات برنامه ششم در زمینه محیط زیست با حضور ابتکار نیز در این جلسه کمیسیون بررسی شد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

نائب‌رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی: با احیا وزارت بازرگانی، تراز تجاری منفی می‌شود

نائب‌رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای به‌دنبال احیای وزارت بازرگانی هستند، گفت: آن زمانی که ما وزارت بازرگانی داشتیم، تراز تجاری ما مدام منفی بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

حامیان احیای وزارت بازرگانی می‌خواهند تنش‌های بازار را با واردات تامین کنند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برخی دستگاه‌ها در دولت به وزارت جهاد کشاورزی فشار می‌آورند که اجرای قانون انتزاع و ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی در زمان برداشت را معلق نگه دارد و همان ها دولت احیای وزارت بازرگانی هستند.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

بازار نهاده های دامی انحصاری و نیمه انحصاری و در اختیار حداکثر ۵ نفر است

پاپی زاده: بازار نهاده های دامی انحصاری و نیمه انحصاری و در اختیار حداکثر ۵ نفر است بنابراین مرغدار مجبور است نهاده های دامی را با هر نرخی خریداری کند و این امر ظلم به مرغدار است. در زمینه تامین نهاده های دامی ما اعتقاد داریم باید مرغدار نهاده ها را از بازار با نرخ آزاد تهیه کند، بنابراین بدیهی است باید در این راستا قوانین حاکم بر بازار را نیز بپذیریم.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

تاخیر در پرداخت بدهی، موجب زیان ۲۶ درصدی کشاورزان می‌شود

پاپی زاده: دولت زمانی که می خواهد خدماتی را به کشاورزان ارائه دهد، زودتر پول خود را از کشاورزان می ستاند مانند بیمه محصولات کشاورزی و یا حق آب قبل از شخم، اما زمانی که می خواهد محصولی را از کشاورز خریداری کند بدهی خود را دیرتر می پردازد. متاسفانه دولت به موقع به تعهدات خود عمل نمی کند. این تاخیر در پرداخت ها موجب ضرر و زیان ۲۶ درصدی کشاورزان برای پرداخت تسهیلات به بانک شده که دولت آن را جبران نمی کند.