۳ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

در بحث خرید تضمینی گندم، واقعاً دچار مشکل هستیم؛ چراکه بحث فروش اوراق خزانه اسلامی خودش اهرم ناپایداری است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که بودجه بخش کشاورزی ۱۳ درصد منفی شده است، گفت: در بحث خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه واقعاً دچار مشکل هستیم.

۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

به دلیل فراهم نبودن زیرساخت عرضه گندم در بورس، باید بخش اعظمی از گندم‌ها خرید تضمینی شود

پاپی زاده با اشاره به ضعف های سیاست قیمت تضمینی و مناسب نبودن زیرساخت ها برای اجرای آن، گفت: در مورد اجرا یا عدم اجرای سیاست قیمت تضمینی در حال بحث و تبادل نظر هستیم و اعضای کمیسیون کشاورزی معتقدند به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها، باید بخش اعظمی از گندم های کشاورزان به وسیله ی خرید تضمینی خریداری شود.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزارت صنعت از طرق مختلف در نظر دارد که قانون انتزاع را دور بزند

ذی نفعان احیای وزارت بازرگانی و بازپس گیری قانون انتزاع را با تصویب قید یک فوریت در مجلس، از طرق دیگری پیگیری کردند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تعاونی روستایی به رقیب کشاورزان بدل شده‌ است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:ظرفیت تولید مرغ در کشور در شرایطی ۳میلیون تن است که ما در حدود ۱میلیون ۸۰۰تا ۲میلیون تن در کشور بازارمصرفی داریم.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سالانه آمار دقیقی از میزان تولید هر محصول در کشور توسط وزارت جهاد کشاورزی ارائه نمی شود

به منظور اجرای کامل قانون تمرکز وظایف بازرگانی در وزارت کشاورزی و تحقق آثار مثبت ناشی از آن در حمایت از تولید و توسعه صادرات، ضروری است سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از وزارت صمت به وزارت کشاورزی منتقل شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مدیریت واحد کشاورزی نیازمند اجرای کامل قانون تمرکز است

به منظور اجرای کامل قانون تمرکز وظایف بازرگانی در وزارت کشاورزی و تحقق آثار مثبت ناشی از آن در حمایت از تولید و توسعه صادرات، ضروری است سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از وزارت صمت به وزارت کشاورزی منتقل شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دوفوریت استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تصویب شد

نمایندگان مردم در خانه ملت با دو فوریت استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تا پایان سال ۹۷ را موافقت کردند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت نرخ گندم را بر اساس تورم تعیین کند/ قیمت پایین به خودکفایی آسیب می‌زند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این‌که دولت برای سال زراعی ۹۶-۹۷ برای یکبار هم که شده براساس میزان تورم نرخ خرید تضمینی را در نظر بگیرد، گفت: در سال‌های اخیر دولت قانون خرید تضمینی را اجرا نکرده و هر سال قیمت اعلامی از سوی دولت بسیار کمتر از قیمت واقعی محصولات بوده و این مساله ظلم به کشاورزان است.

۹ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید و ضایعات از جمله مزایای ایجاد زنجیره در بخش کشاورزی است

در سال های اخیر به دلیل نبود مدیریت مناسب در زنجیره تولید، میزان ضایعات محصولات کشاورزی در کشور بصورت سرسام آوری افزایش یافته است.

۸ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی، خسارت قابل توجهی به کشاورزان وارد کرده است

پاپی زاده: تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی، خسارت قابل توجهی به کشاورزان وارد کرده است. براساس قانون خرید تضمینی تا پایان شهریور هر سال نرخ خرید محصولات باید اعلام شود تا کشاورزان برای کشت سال زراعی آینده دچار سردرگمی نشوند. در چند سال اخیر علی رغم افزایش هزینه های تولید، قیمت افزایش چندانی نداشته است، که این امر در کنار تاخیر در اعلام نرخ خرید خودکفایی محصول را تحت تاثیر خود قرار می دهد. علی رغم پیگیری های کمیسیون کشاورزی و تذکرهای لازم تا کنون نرخ های جدید اعلام نشده است.

۴ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دستگاه‌های دولتی در زمینه واردات اقلام کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی را دور می‌زنند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد واردات محصولات کشاورزی خلاف قانون است و با دور زدن وزارت کشاورزی توسط برخی دستگاه های دولتی رخ می دهد.

۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

نظر وزیر جهاد کشاورزی در هیئت دولت اصلا دیده نمی‌شود

پاپی زاده: وزیر جهاد کشاورزی که اصلاً گاهی آنجا در جلسه هیأت دولت قهر می‌کند و از جلسه بیرون می‌آید، نظرش دیده نمی‌شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تولید چغندر قند در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، همدان و آذربایجان‌ها تعطیل شده است

پاپی زاده: تولید چغندر قند در خوزستان به صورت کشت پاییزه است که این امر به سبب صرفه جویی منابع آبی از لحاظ اقتصادی توجیه دارد. تولید چغندر قند در استانهای خراسان رضوی،اصفهان، همدان و آذربایجان ها تعطیل شده است. با توجه به محدودیت منابع آبی توسعه کشت در این مناطق به قیمت نابودی سفره های زیر زمینی تمام می شود. با توجه به آنکه امکان خوداتکایی تولید شکر به تنهایی در این استان وجود دارد و از طرفی با صرف هزینه جزئی بازسازی کارخانه ها صورت می گیرد این امر از سوی نمایندگان شوش دزفول در حال پیگیری است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اختیارات قانونی وزیر جهاد را به زور از نعمت زاده گرفتیم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت از طریق ستاد تدبیر یا ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند؛ یعنی ثبت سفارشی که وزارت جهاد کشاورزی باید دستورش را بدهد را دور می‌زند و فرد دیگری درباره آن دستور می‌دهد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست پیگیری شود

عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست از طرف وزارت خارجه پیگیری شود،گفت: الزامات برنامه ششم در زمینه محیط زیست با حضور ابتکار نیز در این جلسه کمیسیون بررسی شد.