۲۳ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

دولت در اجرای کامل قانون خرید تضمینی گندم خلاف قانون عمل می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت در اجرای قانون خرید تضمینی گندم خلاف قانون عمل می‌کند و قشری از تولیدکنندگان که مدافع قوی و لابی قوی در حاشیه دولت نداشته باشند، مانند کشاورزان مظلوم واقع می‌شوند.

۴ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

وزارت‌ نیرو فقط به‌دنبال انتقال آب و سدسازی است، که اگر نکند عملاً وجود وزارت نیرو منتفی است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مشکل کم‌آبی به مدیریت و اجرا نشدن الگوی کشت باز می‌گردد. وزارت نیرو هم به دنبال این است که کجا آب بیشتری وجود دارد که در آنجا کار سدسازی یا انتقال آب به استان دیگر را شروع کند.

۳ دی ۱۳۹۶

در بودجه سال ۹۷ درآمد عمومی ۴۷٫۱، جمع یارانه‌ها ۳۳٫۵ و بودجه

در سال ۹۶ اعتبار درآمد عمومی ملی بخش کشاورزی ۴ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان بوده که این عدد در سال ۹۷، ۲ هزار و ۳۳۸ میلیارد تومان یعنی ۴۷٫۱ درصد کاهش داشته است. همچنین جمع یارانه‌های سال ۹۶، ۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده که اکنون به ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده، یعنی ۳۳٫۵ درصد کاهش داشته است. همچنین جمع کل اعتبارات بخش کشاورزی در سال ۹۶ که شامل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای می‌شود، ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است که همین عدد می‌شود ۱۶ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان، به عبارتی بودجه بخش کشاورزی ۱۳ درصد منفی شده است.

۱۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

طرح تشکیل «وزارت آب، محیط زیست و منابع طبیعی» و «وزارت انرژی» کلید خورد

پاپی‌زاده نماینده دزفول با بیان اینکه در موضوع حفظ منابع آبی کشور دیگر در شرایط آزمون و خطا نیستیم تصریح کرد: ما به اتفاق سایر نمایندگان مجلس به این جمع بندی رسیدیم تا پیشنهاد طرح تشکیل دو وزارتخانه «آب، محیط زیست و منابع طبیعی» و «انرژی» را با محوریت فرار از بحران‌ها و چالش‌های زیست محیطی، مورد پیگیری قرار دهیم.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

مجلس جلوی واردات ۹۳ هزار تن برنج آلوده اروگوئه‌ای را گرفت

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از جلوگیری واردات ۹۳هزار تن برنج آلوده اروگوئه‌ای خبر داد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

اعتبار ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغالزایی روستایی صرف خرید املاک در شهرها نشود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به طرح ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغالزایی روستایی گفت: این خطر وجود دارد که اعتبار مذکور را افرادی غیر از روستائیان دریافت کنند و یا به نام اشتغال در یک روستا گرفته شده و صرف خرید املاک در شهرها شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

زیرساخت خرید محصولات کشاورزی بر اساس قیمت تضمینی فراهم نیست

پاپی‌زاده با اشاره به فراهم نبودن زیرساخت‌های طرح قیمت تضمینی، گفت: از این مدل، برای فروش ذرت در استان خوزستان استفاده شد، ولی موفق نبود؛ چراکه زیرساخت‌هایی نظیر انبارها، خشک‌کن‌ها و سایر سخت‌افزارها وجود نداشت.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

کشاورزان با اجرای طرح قیمت تضمینی گندم، سریع‌تر به وجه حاصل از فروش محصول خود می‌رسند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزان با اجرای طرح قیمت تضمینی گندم، سریعتر به وجه حاصل از فروش محصول خود می‌رسند، گفت: بخش خصوصی به جای دولت، گندم می خرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت از طریق ستاد تدبیر یا ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند؛ یعنی ثبت سفارشی که وزارت جهاد کشاورزی باید دستورش را بدهد را دور می‌زند و فرد دیگری درباره آن دستور می‌دهد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

زمانی که وزارت بازرگانی داشتیم، تراز تجاری ما مدام منفی بود

پاپی زاده: عده‌ای به‌دنبال احیای وزارت بازرگانی هستند. آن زمانی که ما وزارت بازرگانی داشتیم، تراز تجاری ما مدام منفی بود. کمتر می‌توان بازرگانی را که حامی تولید داخل باشد مشاهده کرد. باید نام وزارت بازرگانی را وزارت واردات گذاشت زیرا تجربه نشان می‌دهد این وزارتخانه عمدتاً بر واردات متمرکز بوده است، دغدغه وزارت بازرگانی هرچه بوده حمایت از تولید و تولیدکننده داخل نبوده است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس:

ممنوعیت چرای دام برای حفاظت از گیاهان دارویی منطقی نیست

پاپی‌زاده: با توجه به اینکه اعتقاد داریم،چرای دام درکشوربایدکنترل شده باشد اما نمی توان برای محافظت از گیاهان دارویی در ارتفاعات و روستاها مانع چرایی دام شد و از همین رو اگرخواهان افزایش تولیدات گیاهان دارویی برای صادرات و تامین بازار داخلی هستیم باید با آمایش تولید، مناطق مستعدکشور را شناسایی و طبق الگوی کشت گیاهان مختلف دارویی را با نظم تولید به زیرکشت برد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

هنوز ابزار لازم برای تنظیم بازار را به وزارت جهاد کشاورزی نداده‌اند

پاپی زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: هنوز ابزار لازم تنظیم بازار را برای اجرای طرح انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی نداده‌اند و می‌خواهند بخش بازرگانی را از آن جدا کنند. همیشه مشکلاتی از شروع کشت،‌ تأمین نهاده‌،‌ برداشت، توزیع و عرضه محصول در بازار، وجود داشته که کسی روی آن کار نکرده و عملاً در وزارت بازرگانی سابق هیچ‌گاه دغدغه حمایت از کشاورزان را حس نمی‌کردیم. بازرگانی محصولات کشاورزی باید به خود وزارت جهاد کشاورزی تعلق داشته باشد، تا بر زنجیره تولید و جبران کمبود آن از طریق واردات نظارت داشته باشد. ما برای واردات روغن تعرفه گذاشتیم، اما همین تعرفه را در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار ندادند، تا صرف توسعه کشت دانه‌های روغنی و خودکفایی در این حوزه شوند، بعد می‌گویند آن‌طور که باید کار انجام نشده است.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

با احیای وزارت بازرگانی واردات بی رویه از سر گرفته می‌شود

پاپی زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: اگر ادغام دو وزارتخانه دوباره بازگردانده شود، در حوزه محصولات استراتژیک روز از نو خواهد بود و باید شاهد واردات بدون هماهنگی با تولید باشیم. قبلاً واردکنندگان که مجوز خود را از وزارت بازرگانی می‌گرفتند، به‌ حدی شکر وارد کرده بودند که تولید داخل را ورشکسته کرده و کارخانه‌های چغندر قند به تعطیلی کشیده شده بود،‌ اما اکنون وزارت جهاد پس از آنکه اختیار را به دست گرفت،‌ واردات را به کارخانه‌های تولید شکر داد که هر کس به میزان تولید اجازه واردات داشته باشد و همین امر سبب ترغیب کارخانه‌های تولید شکر و حمایت از تولید داخلی شد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

بازرگانی محصولات کشاورزی باید به خود وزارت جهاد کشاورزی تعلق داشته باشد

پاپی زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: ظاهراً‌ عده‌ای فراموش کرده‌اند که قبل از اجرای قانون انتزاع هرگاه آماری از میزان کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی می‌خواستیم، دو وزارتخانه آمار ضد و نقیضی به ما می‌دادند. مثلاً وزارت جهاد کشاورزی در مورد مرکبات می‌گفت خودکفا هستیم، اما وزارت بازرگانی زیر بار نمی‌رفت و واردات انجام می‌داد، اما اکنون وزارت جهاد کل میزان مصرف را بررسی می‌کند و اینکه چقدر می‌تواند تولید کند و چقدر باید میزان کمبود را از طریق واردات جبران کند، خودش تصمیم می‌گیرد و پاسخگو خواهد بود. بازرگانی محصولات کشاورزی باید به خود وزارت جهاد کشاورزی تعلق داشته باشد، تا بر زنجیره تولید و جبران کمبود آن از طریق واردات نظارت داشته باشد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت توجهی به دامپزشکی نمی‌کند

پاپی زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: دامپزشکی در مجلس مظلوم واقع نمی‌شود بلکه این دولت است که توجهی به حوزه دامپزشکی نمی‌کند. اگر از آقای دکتر خلج در مورد بودجه سوال کنید، متوجه می‌شوید که هر سال در ایام تدوین بودجه سالانه، نمایندگان مجلس تا چه اندازه تلاش خود را به کار می‌گیرند، اما در لایحه‌ای که دولت به مجلس می‌آورد، مظلومیت دامپزشکی کاملا مشهود است. دولت باید بپذیرد که توجه به دامپزشکی به معنای توجه به آحاد مردم است. یکی از دلایلی که باعث شده ما امروز این همه اعتبار را در طرح تحول نظام سلامت هزینه ‌کنیم، این است که در مرحله معاینه، پایش دام و رصد بیماری‌های مشترک انسان و دام، سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم. باید به این نکته توجه کنیم که در حوزه دامپزشکی هرچقدر اعتبار بگذاریم، نوعی سرمایه‌گذاری است. اما در بحث درمان همه اعتبارات، هزینه است و برگشتی ندارد. ما باید در مرحله پیشگیری کار کنیم.