۲۸ آذر ۱۳۹۶

مدیرعامل مپنا: توربین های جدید نیروگاهی با هدف کاهش هزینه ها تولید می شود

مدیرعامل شرکت گروه مپنا گفت: توسعه توربین های جدید نیروگاهی بر مبنای پلت فرمهای موجود طراحی و ساخته می شود تا هزینه ها کاهش یابد.

۱۹ آبا ۱۳۹۶
یک مسئول:

طرح توزیع اینترنتی مواد غذایی، پروتئینی، میوه و سبزی با استارت‌آپ‌ها تا ۶ ماه آینده در تهران فعال می‌شود

عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی کشور گفت: طرح توزیع اینترنتی و دیجیتالی مواد غذایی، پروتئینی، میوه و سبزی با استارت آپ ها تا ۶ ماه آینده در تهران فعال می شود.

۱۷ آبا ۱۳۹۶

پشتِ‌پای وزارت نیرو به ظرفیت‌های داخلی با قرارداد یونیت‌اینترنشنال

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حالی تأمین مالی را علت اصلی انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه‌ای یونیت‌اینترنشنال به‌منظور احداث نیروگاه در ایران عنوان کرده است که مسئولین بورس از ظرفیت ابزارهای نوین بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های کلان کشور تا بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان خبر می‌دهند.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

مدیرعامل مپنا: توان پوشش برق خاورمیانه را داریم

مدیرعامل گروه مپنا از توانایی پوشش برق فراملی و منطقه ای این مجموعه خبر داد.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل مپنا :

آنهایی که می‌گویند مپنا در اجرای قرارداد ۵ هزار مگاواتی تعلل کرده به دنبال منافع شخصی هستند

مدیرعامل مپنا گفت: افرادی که اعلام می‌کنند مپنا با گذشت یک سال از امضای قرارداد ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی هنوز مدل مالی آن را به وزارت نیرو و شرکت برق حرارتی ارائه نکرده دنبال منافع خود هستند.

۱۲ آبا ۱۳۹۵
مدیرعامل مپنا:

مطلقاً نیازی به سرمایه گذار خارجی نداریم / یونیت با مپنا برای تأمین مالی و تجهیزات وارد مذاکره شد

مدیرعامل مپنا از مذاکره شرکت یونیت با مپنا برای تأمین مالی و تأمین تجهیزات خبر داد و گفت: مطلقاً نیازی به سرمایه گذار خارجی نداریم. آنچه که موجب نگرانی شرکت هاست، بازگشت سرمایه است.

۱۲ بهم ۱۳۹۴
نظر مدیرعامل مپنا از روش جدید پرداخت بدهی وزارت نیرو

علی آبادی: اوراق خزانه اسلامی بهتر از پول نگرفتن است

مدیرعامل شرکت مپنا در خصوص اینکه آیا مپنا حاضر است به جای بخشی از طلب خود از وزارت نیرو اوراق خزانه اسلامی دریافت کند، گفت: به هر حال بهتر از این است که شما پولتان را ندهند، در حالی که سودی به پولتان تعلق نمی گیرد.

۹ بهم ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مپنا خبر داد:

اعلام آمادگی مپنا برای حفاری بخش دریایی فاز ١١ پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت مپنا از آمادگی این شرکت برای حفاری بخش دریایی فاز ١١ پارس جنوبی خبر داد و گفت: این شرکت تابع تصمیم گیریهای وزارت نفت است.

۲۶ دی ۱۳۹۴

تمایل مپنا به حضور در فاز ١١ پارس جنوبی

مدیرعامل گروه مپنا با بیان این که همچنان به حضور در اجرای فاز ١١ پارس جنوبی علاقه داریم گفت: تاکنون مشکل جدی با وزارت نفت در اجرای پروژه‌های خود نداشته‌ایم.

۲۵ آذر ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مپنا خبر داد

پکیج نیروگاهی زیر ۱۰۰ مگاوات با راندمان ۵۸ درصدی در راه است

مدیرعامل شرکت مپنا از عرضه یک پکیج نیروگاهی با راندمان ۵۸ درصدی و با ظرفیت زیر ۱۰۰ مگاوات برای تولید برق در محل مصرف در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

۷ مرد ۱۳۹۴

مذاکره برای اجرای پروژه نفتی در عراق و عمان/فاز ۱۱ به مپنا واگذار نشده است

مدیر عامل گروه صنعتی مپنا با اشاره به مذاکره برای اجرای پروژه های نفتی و گازی در کشورهای عراق و عمان گفت: توسعه فاز ۱۱ به مپنا واگذار نشده و فروز B نیز بدلیل داخلی بودن فعلا در اولویت نیست.

۷ مرد ۱۳۹۴
مدیرعامل مپنا

واردات توربین‌های دست دوم با راندمان تنها ۱۹ درصد/ حضور زیمنس برای مپنا تهدید نیست

مدیرعامل مپنا با بیان اینکه پدیده زشت واردات تجهیزات نیروگاهی به کشور ادامه دارد، گفت: برخی از واردکننده‌ها اقدام به واردات توربین‌های دست دوم با ۱۹ درصد راندمان می کنند.

۶ مرد ۱۳۹۴
مدیرعامل مپنا خبر داد

بزرگترین قرارداد صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران با عراق امضا شد

مدیرعامل مپنا گفت: قرارداد احداث نیروگاه رمیله بصره که به صورت EPC به امضا رسیده، بزرگترین قرارداد صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور تا امروز است.

۱۶ بهم ۱۳۹۳

ورود جهانگیری برای حل اختلافات وزارت نیرو و نفت

اختلاف وزارت نفت و نیرو از زمانیکه وزیر نفت صادرات برق را غیر اقتصادی اعلام کرد شروع شد. زنگنه با بیان اینکه برق تولیدی از گاز به قیمتی کمتر از خود گاز صادراتی به قروش می رسد با تبدیل گاز به برق مخالفت کرد ولی بعد از مدتی وزارت نفت بطور مستقیم اقدام به ساخت نیروگاه و صادرات برق نمود و این اقدام جدید وزارت نفت، اختلافات بین ابن دو وزارتخانه را تشدید کرد.

۲۴ آذر ۱۳۹۳

نقش سرنوشت‌ساز وزارت نیرو در جلوگیری از سوزاندن ۴ میلیارد دلار گاز‌ همراه نفت

کلاف پیچیده جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت در کشور تا زمانی که مسئولین وزارت نیرو فضای مبهم موضوع قیمت خرید برق تولیدی از گازهای همراه نفت توسط بخش غیردولتی را شفاف نکنند، بازنخواهد شد.