۱۵ آبا ۱۳۹۶
مدیرعامل مپنا:

همکاری مپنا و جنرال الکتریک در زمینه نیرو، نفت و گاز است

مدیرعامل مپنا با اشاره به همکاری مپنا با جنرال الکتریک در زمینه نیرو، نفت و گاز گفت: طبق قانون و مقررات آمریکا شرکت‌های آمریکایی که در داخل خاک آمریکا هستند اجازه کار با ایران را ندارند، اما شرکت‌هایی که خارج از حوزه آمریکا در حوزه اروپا قرار دارند امکان همکاری خواهند داشت.

۱۳ خرد ۱۳۹۶

فراخوان تعاون روستایی برای کشت فراسرزمینی

کشت فراسرزمینی به معنای تولید انواع محصولات کشاورزی در سایر کشورها است. این رویکرد از ابتدای دهه حاضر به سبب خشکسالی روزافزون، افزایش فشار بر منابع پایه (آبی – خاکی)، افزایش قیمت نفت و استفاده از اتانول زیستی، سیاست‌های اتحادیه اروپا در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۲۰۰۹، افزایش جمعیت شهرنشینی و تغییر در الگوی مصرف مورد توجه کشورهای جهان قرار گرفته است.

۱ ارد ۱۳۹۶

آغاز کشت فرا سرزمینی طی امسال در کشور اوکراین

علی آبادی، قائم مقام سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور از آغاز کشت فرا سرزمینی طی امسال در کشور اوکراین خبر داد. وی با بیان اینکه ‌در حال حاضر بیش از ۱۷ کشور در برنامه اجرایی کشت فراسرزمینی وارد شده‌اند، گفت: کشورهای ارمنستان، گرجستان، تاجیکستان، قزاقستان، اوکراین و روسیه در حال اجرای این طرح هستند. به گفته علی آبادی، مسئولیت ساماندهی کشت فراسرزمینی به موسسه جهاد استقلال سپرده شده است.

۲۳ آبا ۱۳۹۵

تامین‌کننده قطعات قرارداد «یونیت» ایرانی است

چندی پیش قرارداد ساخت ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه با یک شرکت ترکیه‌ای به نام یونیت اینترنشنال به امضاء‌ رسید که تا کنون انتقادهای گوناگونی به این قرارداد وارد شده است اما به گفته مدیر عامل شرکت مپنا قرار شده که تجهیزات این قرارداد از سوی مپنا تامین شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۴
مدیرعامل مپنا

ادغام باتدبیر وزارتخانه‌های نفت و نیرو مثبت است

مدیرعامل مپنا گفت: با توجه به این‌که هماهنگی در بخش انرژی بسیار اهمیت دارد، اگر بتوان برای این هماهنگی و مشکلاتی که به وجود می‌آید تدابیری اندیشیده شود، طرح ادغام وزارت نیرو با وزارت نفت مثبت است.

۱ بهم ۱۳۹۳

مدیرعامل مپنا: بی‌گمان در صنعت برق بی‌نیاز از خارج هستیم

مدیرعامل مپنا با اعلام اینکه مپنا امروز با ۹هزار مگاوات نیروگاه در حال بهره‌برداری و ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌های سرمایه‌گذاری در دست احداث، بزرگ‌ترین تولیدکننده خصوصی برق کشور است، گفت: بی‌گمان در صنعت برق بی‌نیاز از خارج هستیم.

۱۷ آذر ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران:

عده‌ای مزیت نسبی کشور در صادرات برق را به باد می‌دهند

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان این که می‌توانیم به عنوان هاب انرژی منطقه در برق شناخته شویم و در حال حاضر عده‌ای مزیت نسبی کشور را به باد می‌دهند.

۹ شهر ۱۳۹۳
مدیرعامل مپنا خبر داد

به‌کارگیری شیوه‌های نوین تولید همزمان آب و برق در ایران

مدیرعامل گروه مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) از به‌کارگیری شیوه‌های نوین تولید همزمان آب و برق توسط این گروه برای تامین آب و برق در کشور خبر داد.