۲۰ ارد ۱۳۹۷
مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری:

در چند سال اخیر بهره‌وری آب کشاورزی ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰ درصد اراضی کشور به سامانه نوین آبیاری تجهیز شده است که با اجرای این طرح ۲۵ درصد میزان بهره وری آب افزایش یافت.

۳ ارد ۱۳۹۷
مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری:

سامانه‌های اجرا شده در سال ۹۶ سالانه ۱/۳۳ میلیارد مترمکعب صرفه‌جویی می‌کنند

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد از افزایش ۳۰ درصدی عملکرد تولید و صرفه جویی سالانه ۱.۳۳ میلیارد متر مکعبی آب کشاورزی با اجرای ۳۰۲ هزار هکتار سامانه های نوین آبیاری درسال ۹۶خبرداد.

۲۹ بهم ۱۳۹۶
مجری سامانه‌های آبیاری:

تا به امروز ۲۰ درصد از اراضی کشور تحت آبیاری‌های نوین قرار گرفته‌اند

زارع: بهره‌وری آب در اراضی کشاورزی کشور افزایش یافته است. در حال حاضر از هر متر مکعب آب ۱۲۰۰ گرم محصولات کشاورزی تولید می‌شود که این امر ناشی از عملیات انجام شده در بخش کشاروزی از جمله اجرای سامانه‌های نوین آبیاری است. ۸٫۷ میلیون هکتار از اراضی کشور باید تحت سامانه‌های نوین آبیاری قرار گیرد. تا به امروز ۲۰ درصد از اراضی کشور تحت آبیاری‌های نوین قرار گرفته‌اند که این رقم بدون در نظر گرفتن مناطق گرمسیری و خوزستان (طرح احیای اراضی خوزستان) است..

۲۹ بهم ۱۳۹۶
مجری سامانه‌های آبیاری:

۳۱۱۷میلیاردتومان از صندوق توسعه ملی و بودجه برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در نظر گرفته شده است

زارع: ۳۱۱۷ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و بودجه سنواتی برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در کشور در نظر گرفته شده است که ۲ هزار و ۷۸ میلیارد آن از بودجه سنواتی است. ۱۰ درصد از هزینه‌های توسعه سیستم‌های نوین آبیاری مربوط به هوشمندکردن آنها است که در این ارتباط در حال همکاری با وزارت ارتباطات هستیم. در این ارتباط ارزیابی‌هایی صورت گرفته و با مراکز تحقیقات شرکتهای دانش‌بنیان مذاکراتی شده است و تا امروز ۲۰ شرکت دانش‌بنیان و افراد حقیقی برای این طرح اعلام آمادگی کردند.

۱۷ دی ۱۳۹۶
مشاور وزیر جهاد:

تا پایان آذرماه ۹۶، یک‌میلیون و ۷۱۶هزارو ۲۸۴هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده‌است

طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه در سطح ۱۱۵ هزار و ۲۰۴ هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است.

۲۶ آذر ۱۳۹۶
رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه تهران:

در سال ۹۵_۹۶گردش مالی پارک‌های علم وفناوی دانشگاه تهران ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است

زارعی از گردش مالی ۸۰۰ میلیارد تومانی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سال ۹۶ خبر داد.

۲۷ آبا ۱۳۹۶
یک مسئول:

تاکنون یک میلیون و ۶۸۶ هزار و ۹۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده‌اند

مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ۶۵۷۳ پروژه سامانه های نوین آبیاری تا پایان مهر ماه سال جاری در ۸۵ هزار و ۸۹۲ هکتار در اراضی کشاورزی اجرا شده است.

۸ خرد ۱۳۹۶
مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری:

امسال سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار اعتبار پیش‌بینی شده است

زارع، مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری: اگر بخواهند سالانه ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش سامانه‌های نوین آبیاری قرار گیرد، باید سالانه چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استقرار این سیستم‌ها پرداخت شود. سهم دولت برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در مزارع، با قیمت پایه سال ۹۶، به ازای هر هکتار ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان است. امسال سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار اعتبار پیش‌بینی شده است و خوشبختانه در سال گذشته تخصیص‌ها ۱۰۰ درصد بوده است. اعتبارات مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی و بودجه سنواتی در سال گذشته تامین شده است. امسال نیز حدود ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی و بیش از دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل بودجه سنواتی برای توسعه روش‌های نوین آبیاری در کشور اختصاص خواهد یافت.

۸ خرد ۱۳۹۶
مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری :

وزارت نیرو تحویل حجمی آب و کنترل برداشت‌های غیر مجاز را در دستور کار خود قرار دهد

زارع، مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری: به اعتقاد مشاور وزیر و مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری، توسعه روش‌های نوین آبیاری تنها راه تعادل بخشی دشت‌ها و افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی است اما برای دستیابی به این هدف، وزارت نیرو نیز همگام با وزارت جهاد کشاورزی باید اقدام به کنترل برداشت‌های غیر مجاز از دشت‌ها کرده و آب را به صورت حجمی به کشاورزان تحویل دهد.

۴ شهر ۱۳۹۵

کشاورزانی که اراضی خود را یکپارچه کنند ۸۵ درصد کمک بلاعوض می گیرند

کشاورزانی که در جهت یکپارچه‌سازی اراضی خود اقدام می‌کنند تا ۸۵ درصد کمک بلاعوض دریافت می‌کنند.

۲۹ مرد ۱۳۹۵

سه دهه فاصله ایران تا خشکسالی

یکـی از راهکارهای موثـر و عملی اسـتفاده بهینـه و صرفه جویی در مصـرف آب به خصوص بخش کشاورزی است که مدیریـت مصـرف آب در این بخش در حفظ و صیانت از ذخائر آبی بسیار موثر و راهگشا است.

۳ بهم ۱۳۹۴

بزرگ‌ترین مشکل توسعه آبیاری تحت فشار، وجود کشاورزان بدهکار و تولید مازاد است/ اجرای ۱۲۴ هزار هکتار روش نوین آبیاری تاکنون

در سال جاری ۱۲۴ هزار هکتار از روش‌های نوین آبیاری در کشور در دست اجرا است و با وجود آنکه ۶۰ درصد از تعهد ۱۸۰ هزار هکتاری سال جاری به انجام رسیده است، تنها ۲۲٫۵ درصد اعتبار تخصیص گرفتیم.

۲۵ آذر ۱۳۹۴

آبیاری ۴ میلیون هکتار اراضی کشاورزی به روش سنتی/ نیمی از اعتبار آبیاری نوین تخصیص نیافت

مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری گفت: ۴ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور به روش سنتی آبیاری می‌شود که قصد داریم در یک برنامه ۱۰ ساله، آنها را به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز کنیم،‌ سال گذشته که ۴۷ درصد اعتبار این بخش محقق نشد.

۲۵ آذر ۱۳۹۴

پیشنهاد تجهیز همه اراضی کشاورزی به آبیاری تحت فشار در برنامه ششم

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اعلام پیشنهاد تجهیز کلیه اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری در برنامه ششم گفت: براین اساس سالانه ۵۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز می‌شوند.

۳ آذر ۱۳۹۴

۱۲۰۰ شرکت پیمانکار و ۳۰۰ کارخانه تولید تجهیزات آبیاری نوین در کشور وجود دارد

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح توسعه سامانه های آبیاری نوین گفت: ۱۸۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی کشور امسال با اعتبار ۱۳ هزار میلیارد ریال به سامانه آبیاری نوین تجهیز می شود.