۲۶ دی ۱۳۹۴

دلالان برنج ۱۵ هزار تومانی به بازار عرضه می‌کنند

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از عرضه برنج ۱۵ هزار تومانی در بازار، گفت: دولت باید با تشدید نظارت‌ها بر بازار از ادامه فعالیت دلالان و سودجویان که به ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده است جلوگیری کند.

۲۵ دی ۱۳۹۴

تأکید بر حفاظت از جنگل ها در برنامه ششم توسعه

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس با تاکید بر حفاظت از جنگل ها در برنامه ششم توسعه گفت: در واردات چوب برای جلوگیری از ورود آفات به جنگل باید الزامات قرنطینه رعایت شود.

۲۸ آبا ۱۳۹۴

واردات گوشت از برزیل برای جبران کسری تولید/ تلاش کنیم با تولید ملی واردات به صفر برسد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از واردات گوشت از برزیل برای جبران کسری تولید در کشور خبر داد.

۱۱ آبا ۱۳۹۴

جزئیات سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس به برزیل

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به سفر هیاتی از اعضای کمیسیون متبوعش به برزیل، گفت:تبادل استاد و دانشجو بین دو کشور و ایجاد موسسه تحقیقاتی مشترک از جمله پیشنهاد های مهمی بود که در این ملاقات مطرح شد.

۸ مرد ۱۳۹۴

هر دستگاهی حق اظهارنظر درباره مواد غذایی مردم را ندارد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر اینکه ابلاغ بخش نامه افزایش ۶ درصدی قیمت ۱۸ قلم کالای اساسی از سوی وزارت صنعت جای تعجب دارد، گفت: وزارت صنعت،معدن و تجارت وظیفه ای در ابلاغ بخش نامه افزایش قیمت کالاهای اساسی مرم ندارد.

۷ مرد ۱۳۹۴

تاخیر بانک‌ها در پرداخت بهای خریدتضمینی ظلم به تولید و کشاورز است

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تاخیر بانک ها و دولت در پرداخت پول خرید تضمینی گندم نوعی حق الناس محسوب می شود،گفت:این موضوع جز مسایل عمومی است و باید با ورود دستگاه قضا و دادستان با متخلفان برخورد شود.

۲۴ خرد ۱۳۹۴
رجائی تاکید کرد:

پرداخت یارانه نقدی به اقشار کم درآمد لازمه حذف یارانه نان

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر ضرورت حمایت دولت از مردم به ویژه اقشار کم درآمد جامعه جهت تامین نان،گفت: تولید نان با کیفیت در کنار پرداخت یارانه نان تنها به اقشار نیازمند و کم درآمد باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

۱۸ خرد ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

تولید جوجه یک‌روزه باید از انحصار خارج شود

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تولید جوجه یک‌روزه در کشور باید از انحصاری بودن خارج شده و به صرف مصرف داخلی تعریف نشود.

۶ دی ۱۳۹۳
رجائی خبر داد:

بررسی کیفیت بنزین‌های وارداتی در کمیسیون کشاورزی مجلس/سوخت نامرغوب عامل آلودگی هوای کلانشهرها

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی مجلس، از بررسی وضعیت بنزین‌های وارداتی و تولیدی پتروشیمی‌ها در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: به زودی گزارش بررسی‌های انجام شده در این رابطه به مجلس ارایه خواهد شد.

۱۸ آبا ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگویی تفصیلی مطرح کرد

تحقیق و تفحص از واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی/از تخلف در بازار چای تا قاچاق چوب

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تحقیق و تفحصی ‌در مجلس از فعالیت دولت در سال‌ها‌ی اخیر در حوزه واردات ‌بی‌رویه انجام شده و امروز این تحقیق در مجلس قرائت می‌شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

نامه اعضای کمیسون کشاورزی به رئیس جمهور پیرامون اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری نرخ های اعلام شده برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی، گفت: قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید متناسب با تورم تغیین شود.

۲ مهر ۱۳۹۳

ارزیابی اجرایی نشدن دو فراز قانون تمرکز با حضور حجتی و نعمت‌زاده در مجلس

از آنجا که هنوز دو فراز از قانون تمرکز اجرایی نشده است، سه‌شنبه هفته آینده وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت به مجلس فرا خوانده می‌شود.

۸ شهر ۱۳۹۳
رجایی:

صادرات دام سبک به طور تدریجی بر قیمت گوشت اثر می‌گذارد/ افزایش قیمت‌ها مقطعی است

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزایش قیمت گوشت در بازار داخلی را مقطعی و ناچیز دانست و گفت: دولت به منظور حفظ تعادل در بازار، از ابزار واردات یا صادرات استفاده می کند که کاملا هم طبیعی و منطقی است.