۳۰ بهمن ۱۳۹۵
«ابهام در قرارداد ایرباس‌‌» و «غفلت از ایرلاین‌‌های خصوصی»؛

نمره‌های منفی آخوندی در صنعت هوایی

در حالی دومین ایرباس از قرارداد ۱۰۰ فروندی ایران‌ایر با کمپانی ایرباس در آستانه ورود به ایران است که هنوز نه تنها مردم بلکه مجلس هم از رقم واقعی این قرارداد خبر ندارد و وزارت راه مدام دنبال پنهان‌کاری است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان: مسکن مهر سال ۹۶ هم تمام نمی‌شود/ آخوندی برنامه‌ای در بخش مسکن نداشت

رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان با بیان اینکه به دلیل سیاست‌های انقباضی دولت بخش مسکن در سه سال گذشته مظلوم واقع شد، گفت: وزیر راه باوجود اطلاع کافی از بخش مسکن برنامه خاصی نداشت و این بخش آسیب‌های زیادی دید.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

بررسی دلایل عدم کارایی وزارت راه‎وشهرسازی در حل معضل مسکن

وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم، جهت خارج شدن از رکود اقتصادی موجود در بخش مسکن، بر سیاست تحریک تقاضا از طریق کاهش سود و افزایش وام خرید مسکن تمرکز داشت، ولی اعمال این سیاست به دلیل عدم استقبال مردم و بانکها نتوانست حتی به بهای ایجاد تورم آتی، سبب رونق بخش زمین و مسکن شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

کارنامه مسکن مهری وزارت راه‎وشهرسازی دولت یازدهم

در ایام رقابت های انتخاباتی سال ۹۲، تقریبا هر شش کاندیدا انتقاداتی به طرح مسکن مهر داشتند، اما همگی آنها با مثبت ارزیابی کردن این طرح بر ادامه آن با یک سری اصلاحات در صورت «رئیس‌جمهور شدن» تاکید کردند، در این راستا کارنامه وزارت راه‎وشهرسازی دولت یازدهم در حوزه مسکن مهر بررسی شده است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
بازخوانی

بررسی عملکرد وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید

یکشنبه اول اسفند ماه قرار است عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد استیضاح قرار گیرد، به همین منظور عملکرد این وزارتخانه در سال سوم دولت تدبیر و امید که در هفته دولت منتشر شد، مجددا بازنشر می شود.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵

انجمن حمل ونقلی ایران: خدمات ریلی دوران آخوندی بی‌سابقه بوده است

انجمن حمل و نقل ریلی ضمن مخالت با طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی، بر افزایش بی سابقه طول خطوط دوم ریلی، بهسازی ریل‌های موجود و خدمات‌رسانی بهتر به مسافران، به عنوان بخشی از دستاوردهای دولت یازدهم در زمان عباس آخوندی اشاره کرده است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵

نامه دوم آخوندی به لاریجانی در فاصله ۱۵ روز + سند

وزیر راه و شهرسازی به فاصله ۱۵ روز از نامه‌نگاری به رییس مجلس، برای بار دوم دست به قلم شد و خطاب به لاریجانی اعلام کرد: از مورخ ۲۷ بهمن (امروز) آمادگی دارم در صحن مجلس حضور یافته و پاسخگوی سئوالات نمایندگان باشم.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

دستاوردهای منحصر به فرد حمل‌ونقل ایران در سال‌های گذشته

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که آنچه در سال‌های گذشته در بخش‌های مختلف صنعت حمل‌ونقل کشور اتفاق افتاده از بسیاری جهات کم‌نظیر به حساب می‌آید، از برنامه‌ریزی برای تداوم این مسیر در آینده نزدیک خبر داد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

آخوندی: مسکن در ۴ سال اخیر گران نشده است

در حالی بانک مرکزی از افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت مسکن طی دیماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داده بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مسکن طی ۴ سال اخیر گران نشده است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

چابهار و کپنهاگ-مالمو خواهرخوانده شدند!

یادداشت تفاهم‌ خواهرخواندگی بین ‌بندر کپنهاگ- مالمو سوئد و بندر چابهار ایران با هدف تحکیم و تعمیق همکاری‌های مشترک بین ایران و سوئد، در حضور وزرای حمل ونقل دو کشور به امضای مدیران بندرهای دو کشور رسید.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

احمد علیرضا بیگی، سخنان آخوندی در نشست کمیسیون عمران توهین به شعور نمایندگان بود

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه سخنان آخوندی در نشست کمیسیون عمران توهین به شعور نمایندگان بود و صداقتی در کلام وی مشاهده نکردیم، گفت: در صورت مقاومت هیأت رئیسه برای استیضاح وزیر راه کمپین ملی اعتراض علیه آخوندی تشکیل می‌دهیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

” انتقاد صریح آخوندی از زد و بندها در مدیریت شهری “

حکمرانی موفق به‌گونه‌ای است که بتواند همه افراد را موظف کند تا هزینه‌ای به دیگری تحمیل نکنند. این موضوع در شهرسازی ایران به درستی رعایت نشده است و هزینه سوداگران شهرها به شهروندان تحمیل می‌شود. از همین روی است که ساختار زندگی شهری در ایران دچار آشفتگی شده است و شهرها بیشتر از آن‌که بستری برای رفاه و بالندگی شهروندان باشند، تبدیل به کالاهای تجاری و محلی برای درآمدزایی شده‌اند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

عباس آخوندی: قطعا در درک مسئولیت اجتماعی اشتباه شده است

وزیر راه و شهرسازی رعایت اخلاق عمومی، برون‌ریز و حقوق خصوصی را سه اصل ضروری در مفهوم مسئولیت اجتماعی دانست و گفت: متأسفانه بسیاری از افراد مفهوم مسئولیت اجتماعی را به باج‌گیری از سایر افراد تبدیل کرده و حقوق خصوصی جامعه را لگد مال می‌کنند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵
وزیر راه‌ و شهرسازی:

بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه پاییز ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد

عباس آخوندی وزیر راه‌ و شهرسازی از افتتاح بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه در پاییز سال آینده خبر داد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

آخوندی: ورود ۷۸ ریل‌باس به ناوگان ریلی و عقد قرارداد تولید ۱۵۰ ریل‌باس

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان زنجان، از وعده کارخانه ایریکو برای تحویل ۷۸ ریل‌باس به شبکه حمل‌و نقل ریلی کشور و نیز عقد قرارداد برای تولید ۱۵۰ ریل باس دیگر خبر داد و گفت: علی‌رغم تمام تنگناهای مالی، کارگاه‌های راهسازی با طراوت به کار خود ادامه می‌دهند.