۳ خرداد ۱۳۹۶

آخوندی: اصلی ترین مسئله حوزه مسکن خانه اولی‌ها و بد مسکنی در حاشیه شهرها است

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که اصلی ترین مسئله حوزه مسکن خانه اولی‌ها و بد مسکنی در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده است.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: راه اندازی سایت مسکن از سوی یکی از کاندیداها نوعی کلاهبرداری است

وزیر راه و شهرسازی درباره راه‌اندازی سایت اینترنتی برای فروش یا در اختیار گذاشتن مسکن از سوی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفت: راه اندازی این سایت با تمام قوانین مغایرت دارد و نوعی کلاهبرداری محسوب می شود .

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

توسعه حمل ونقل ترکیبی سیاست دولت در سهولت و کاهش هزینه های سفر است

وزیرراه و شهرسازی گفت: توسعه حمل ونقل ترکیبی با هدف تردد آسان و کاهش هزینه جا به جایی مسافر سیاست مهم دولت یازدهم است.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

تسهیلات ۳۳۰ میلیون دلاری صندوق توسعه برای خرید هواپیما پرداخت شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: هما ۳۳۰ میلیون دلار مصوبه از صندوق توسعه ملی برای پیش‌پرداخت خرید هواپیماهای نو داشت که همه آن پرداخت شده است.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: آیا خودتان حاضرید در مسکن مهر زندگی کنید؟

چند روز پس از آغاز فرآیند تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، وزیر راه و شهرسازی به وعده‌های یکی از نامزدها واکنش نشان داد.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

دیدگاه توسعه ای در احداث کریدور زاگرس باید لحاظ شود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۲۶ ملت در اطراف کریدور زاگرس گفت: اگر دیدگاه تمدنی در احداث کریدور را در نظر بگیریم به چیزی بیشتر از جابجایی کالا و مسافر دست می یابیم.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

بی‌اطلاعی وزیر راه و شهرسازی از آمار مسکن مهر

در حالی وزیر راه و شهرسازی مدعی ساخت و تکمیل ۵۵درصدی مسکن مهر در دولت یازدهم شده که گویا فراموش کرده بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی ساخت ۳۲درصد از واحدهای مسکونی مهر توسط دولت تدبیر و امید انجام شده است.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

پاسخگوی اتلاف منابع دولت قبل در مسکن مهر و مفاسد هزاران میلیاردی باشید

وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی در خصوص مطالب نادرست مطرح شده درباره بحث مسکن مهر که در کانال تلگرام خود منتشر کرده آورده است: آقای رئیسی شما گفتید پیشرفت پروژه مسکن مهر در این دوره سالی شش درصد بوده است، باید به شما عرض کنم که ۵۵ درصد تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در این دوره صورت گرفته است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

مسکن اجتماعی هنوز در خانه اول!

حدود ۲۳ سال پیش در اردیبهشت سال۱۳۷۳، عباس آخوندی که وزیر مسکن و شهرسازی دولت دوم هاشمی رفسنجانی بود، از طرح مسکن اجتماعی رونمایی کرد. در آن روزها آخوندی می‌گفت: «برای اقشار‌کم درآمد که توان خرید مسکن را ندارند، طرح مسکن اجتماعی پیش‌بینی شده است که در این طرح می‌توان با تشکیل صندوق پس انداز مسکن، وام‌های ارزان در اختیار بخش خصوصی و تعاونی‌ها قرار داد؛ مشروط بر اینکه حاضر شوند واحدهای احداث شده را در اختیار افراد واجد شرایط مسکن اجتماعی قرار دهند.»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: ویلاسازی در مازندران موجب بورس بازی زمین شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: در استان مازندران توجه به ظرفیت های گردشگری از طریق ایجاد هتل‌ها می‌شد وضعیت اشتغال منطقه را ارتقای داد اما رویکرد ویلاسازی بورس بازی زمین را موجب شد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن ۴ سال بیراهه رفت

مرور کارنامه ۴ ساله وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن نشان می‌دهد که او به بیراهه رفته است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

انتشار اوراق مشارکت برای نوسازی ناوگان هوایی

وزیر راه و شهرسازی از دو طرح بزرگ لیزینگی دولت با عنوان لیزینگ راه آهن و هوایی خبرداد و گفت: اوراق مشارکت طرح های زودبازده برای تامین مالی نوسازی ناوگان هوایی به زودی وارد بازار می شود.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

“مسکن مهر” روزمه کاری بزرگ‌ترین مخالف مسکن مهر شد

دولت دهم اسفند۹۱ مدت بازپرداخت وام مسکن مهر را از ۱۵سال به ۲۰سال افزایش داد.دولت یازدهم که مخالف مسکن مهر بود، این مصوبه را لغو کرد. جالب اینکه دیروز پایگاه خبری وزارت راه دولت یازدهم ۲۰ساله شدن بازپرداخت وام مسکن مهر را اقدام مثبت آخوندی معرفی کرد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: توسعه روستایی، مانع مهاجرت روستائیان به شهرها نشد

آخوندی، وزیر راه و شهرسازی: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کارهای بسیار بزرگی مانند طرح های جهاد سازندگی، راه روستایی و طرح خرید تضمینی محصولات کشاورزی اجرایی شد. به نظر می‌رسد این اقدام ها در کُند کردن روند مهاجرت روستا به شهر تاثیری نداشته است. توسعه نواحی روستایی و ایجاد اشتغال روستایی تنها از طریق رویکرد توسعه کشاورزی امکان‌پذیر نیست و ضرورت دارد از فن‌آوری‌های نوین استفاده کرد و اشتغال مبتنی بر بوم و بوم‌گردی نیز مورد توجه قرار گیرد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

راه‌اندازی سامانه شناسایی خانه‌های خالی/باسازمان مالیاتی هماهنگیم

وزیر راه و شهرسازی، ارزش خانه‌های خالی را ۲۵۰ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در این راستا طی هماهنگی با سازمان امور مالیاتی، سامانه شناسایی خانه‌های خالی راه‌اندازی خواهد شد.