۲۳ تیر ۱۳۹۶

وزیر راه‌وشهرسازی: شاهد پدیده شهرفروشی در کلانشهرها هستیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: در نظام اجرایی ساختمان و مدیریت شهری بویژه در کلان شهرها با مقوله ای مهم به نام شهرفروشی مواجه هستیم.

۲۲ تیر ۱۳۹۶

آخوندی: نارضایتی عمومی از ارائه خدمات مهندسی شایسته مهندسان نیست

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد ۴۰ برابری تعداد مهندسان از بدو تاسیس تاکنون گفت: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان بعد از حدود ۲۲ سال از تصویب و اجرای آن هنوز هم قانون خوبی است و جای ارزیابی دارد و باید تلاش کنیم تا نقاط ضعف آن را شناسایی و برطرف کنیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

بازار نابسامان مسکن و سندی که قابل اجرا نیست

وزارت راه در حالی از سند راهبردی برنامه‌های بازار مسکن تا ۱۴۰۰ رونمایی کرد، که به نظر می‌رسد بندهای این چشم‌انداز بارها در دولت یازدهم تکرار یا آزموده شده، ولی موفق نبوده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

آخوندی: مشارکت مردم مبنای اصلی اقدامات بازآفرینی در مناطق ناکارآمد است

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در فرایند بازآفرینی گفت: نقش مردم و سمن‌ها در طول فرایند بازآفرینی نباید جابه‌جا شود چراکه در غیر این صورت انحرافی پدید می‌آید که امکان جلوگیری از آن وجود نخواهد داشت.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶

انتقاد آخوندی از فرهنگ شلختگی در کشور/خط‌کشی جاده‌ها فاجعه است

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر پیمانکاران راه و ساختمان پس از اتمام عملیات ساخت، هیچ‌گونه تضمینی در قبال کار خود نمی‌دهند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

علت ارسال لایحه احیای وزارتخانه جدید با وجود مخالفت وزرا چیست؟

در حالی که هر ۳ وزیر مرتبط با تفکیک وزارتخانه‌ها در بدنه دولت مخالف احیای وزارتخانه‌ها هستند و در کنار آن ایجاد وزارتخانه جدید با روح چابک‌سازی دولت در تناقض است و هزینه‌های زیادی دارد، منافع کدام بخش لایحه دوفوریتی را از دولت به مجلس فرستاده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

آخوندی: ورود روزانه ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به تهران/ سهم ریل فقط ۴ درصد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه زمان آن رسیده است که موضوع ریل در شهر دیده شود، گفت: در شهر تهران روزی یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر با خودرو وارد و خارج می شوند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

” وجود ۵.۵ میلیون مسکن در مناطق نابسامان “

در حال حاضر ۵.۵ میلیون واحد مسکونی در حاشیه شهرها، بافتهای فرسوده و به طور کلی سکونتگاه‌های غیررسمی وجود دارد و این در حالی است که ۴.۶ میلیون مسکن لوکس و نیمه لوکس در کشور خالی یا نیمه خالی است.

۱۵ خرداد ۱۳۹۶

آخوندی: ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین داریم/باید به معماری ساختمانها توجه شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: در پایان کار احداث و بهسازی محلات، باید اثری را بیآفرینیم که نسبت به گذشته، ارزش معماری داشته باشد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۶

فاینانس راه‌آهن شلمچه‌ـ‌بصره با ایران

وزیر راه و شهرسازی در دیدار با همتای عراقی خود بخش مهمی از مشکلات همه گونه های حمل و نقل میان ایران و عراق اعم از ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی را بررسی کرد.

۷ خرداد ۱۳۹۶

آخوندی: حاشیه نشینی سخت ترین زندگی است که تاکنون جوامع شهری آن را تجربه کرده است

وزیر راه وشهرسازی در کانال تلگرامی خود نوست: زندگی در فقر شهری در حاشیه‌ها سخت‌ترین و خشن‎ترین وضعیت زندگی است که جوامع شهری تاکنون آن را تجربه کرده‌اند.

۳ خرداد ۱۳۹۶

آخوندی: اصلی ترین مسئله حوزه مسکن خانه اولی‌ها و بد مسکنی در حاشیه شهرها است

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که اصلی ترین مسئله حوزه مسکن خانه اولی‌ها و بد مسکنی در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده است.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: بخشی از ترددهای شهری باید ریلی شود/ اتصال به راه‌آهن همه کشورهای همسایه در دستور کار است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید شهرسازی ریل‌پایه نهادینه شود از بهره‌برداری ۹۵۰ کیلومتر خط دوم ریلی در سال جاری خبر داد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: راه اندازی سایت مسکن از سوی یکی از کاندیداها نوعی کلاهبرداری است

وزیر راه و شهرسازی درباره راه‌اندازی سایت اینترنتی برای فروش یا در اختیار گذاشتن مسکن از سوی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفت: راه اندازی این سایت با تمام قوانین مغایرت دارد و نوعی کلاهبرداری محسوب می شود .

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

توسعه حمل ونقل ترکیبی سیاست دولت در سهولت و کاهش هزینه های سفر است

وزیرراه و شهرسازی گفت: توسعه حمل ونقل ترکیبی با هدف تردد آسان و کاهش هزینه جا به جایی مسافر سیاست مهم دولت یازدهم است.