۲۵ دی ۱۳۹۵

آخوندی: هدف گذاری تولید ۱۲۰ میلیون تن سیمان در کشور منطقی نیست

وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه تولید ۱۲۰ میلیون تنی سیمان در افق ۱۴۰۴ منطق بازرگانی ندارد، گفت: متاسفانه در تنوع مصرف محصول های سیمانی در کشور گام های اساسی برداشته نشده است.

۲۵ دی ۱۳۹۵

خرید هواپیما اولویت دارد یا تجهیز و توسعه ناوگان ریلی؟!

نبود اولویت در خرید هواپیمای ایرباس چنان مشهود است که در برنامه‌های محوله به وزارت راه و شهرسازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز حتی نامی از نوسازی ناوگان هوایی آورده نشده است.

۲۵ دی ۱۳۹۵

آیا مجلس برای استیضاح وزیر مخالف مسکن مهر مصمم است؟

طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در ابتدا با امضاء ۸۴ تن از نمایندگان همراه بود و این نمایندگان با قید ۱۲ بند خواستار استیضاح عباس آخوندی شدند.

۱۶ دی ۱۳۹۵

وزیر راه و شهرسازی وارد یزد شد

وزیر راه و شهرسازی با استقبال رسمی مسئولان یزد وارد فرودگاه شهید صدوقی(ره) شد.

۱۵ دی ۱۳۹۵

مقصر اصلی رکود بازار مسکن کیست؟

کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که بتواند به طور قاطع از سیاست های مسکنی دولت یازدهم دفاع کند.

۱۵ دی ۱۳۹۵

هر لحظه از ادامه وزارت آخوندی یعنی خسارت

برخی تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس، مدیریت آخوندی در وزارت راه، مسکن و شهرسازی را خسارت‌بار توصیف کرده و خواستار پایان دادن به مسئولیت وی در این وزارتخانه شدند.

۱۵ دی ۱۳۹۵

تعلل آخوندی در مسکن مهر، مردم را از چه نعمتی محروم ساخت؟ +نمودار

در طرح مسکن مهر، مردم خود مالک پروژه هستند و پیمانکاران و واسطه ها، مدیران اجرایی پروژه ساخت محسوب می گردند. با این روش، ارزش افزوده به روش عادلانه در میان مردمی که توان خرید مسکن را نداشتند، توزیع شد.

۴ دی ۱۳۹۵

نگاه دولتی ها به هوا و نیاز مردم روی زمین

آخوندی برای خرید هواپیما در حالی صادر می شود که هنوز مشکلات حوزه مسکن مهر در کشور ناشی از بی توجهی های دولت ادامه دارد.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

آخرین جزئیات طرح استیضاح عباس آخوندی

رضایی گفت: جلسه مشترک نمایندگانی که درخواست استیضاح آخوندی را دارند با حضور آخوندی پس از پایان بررسی برنامه ششم درکمیسیون عمران برگزار می شود.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

وزیر مسکن همچنان مخالف مسکن مهر است

آخوندی بیان کرد: همچنان بر موضع خودم درباره منافات طرح مسکن مهر با منافع ملی و همچنین هدر رفت بودجه کشور اصرار دارم و به مخالفتم با این طرح ادامه می‌دهم و هزینه آن را هم می‌پردازم.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

چرا طرح مسکن اجتماعی در ماه های پایانی دولت به تصویب رسید؟

درحالی طرح مسکن اجتماعی از سه سال پیش در لیست وعده های دولت و وزیر راه و شهرسازی قرارگرفته که تاکنون اقدام جدی برای اجرای آن پیش بینی نشده بود اما حالا با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری، این طرح در کمیسیون زیربنایی دولت تصویب شده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

وزیر راه برای ماندن بر کرسی وزارت خود را به آب و آتش می‌زند

عضو ادوار دفتر تحکیم وحدت ضمن اشاره به اینکه تنها علاج مشکلات حوزه مسکن و راه در استیضاح آخوندی توسط مجلس است، گفت: کسی که در ساختمان‌های شیک تپه عباس آباد مدیریت می‌کند قطعا درد مسکن مهر و مشکلات طبقه عام مردم را نمی‌داند.

۱۸ آذر ۱۳۹۵

آخوندی قبل از استیضاح استعفا دهد

دبیر کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عباس آخوندی نمی‌تواند با گریه کردن حادثه تصادف قطار سمنان را توجیه کند، گفت: نامه استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی با ۸۱ امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد.

۱۷ آذر ۱۳۹۵

آخوندی در پیشگاه مجلس

عباس آخوندی و ماجرای مزخرف خواندن طرح مسکن مهر و واکنش بیمه ای وی نسبت به کشته شدگان حادثه برخورد دو قطار در سمنان باعث شده است که مردم با ادبیات این وزیر راه و شهرسازی بیشتر آشنا شوند و ضعف مدیریتی این وزیر سرانجام باعث شد که نمایندگان مجلس به استیضاح وی رای دهند.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

تکذیب رایزنی آخوندی با نمایندگان مجلس

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر این‌که محور اصلی استیضاح وزیر راه و شهرسازی رها کردن طرح مسکن مهر است، گفت: وزیر راه و شهرسازی هیچ رایزنی درباره طرح استیضاح با بنده نداشته است.