۲۵ تیر ۱۳۹۷

وزیر راه و شهرسازی: دولت نباید تحت هیچ شرایطی در حوزه ساخت و ساز وارد شود

وزیر راه و شهرسازی تقویت بانک مسکن و راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن را به عنوان مهمترین اقدامات دولت در حوزه مسکن اعلام کرد و گفت: بدون شک دولت نباید تحت هیچ شرایطی در حوزه ساخت و ساز وارد شود، به عقیده من اگر قرار باشد عملکرد دولت با ساخت خانه اندازه‌گیری شود، دولت نباید حتی یک واحد خانه بسازد.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران:

امیدواریم ابلاغ دریافت مالیات از خانه های خالی به شورای اسلامی شهر هرچه زودتر محقق شود

قرار است تا ماموریت وصول مالیات بر خانه‌های خالی از سازمان امور مالیاتی به شهرداری‌ها منتقل شود تا این مبالغ برای اجرای برنامه مسکن اجتماعی در اختیار آنها قرار گیرد.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

سرفصل های ۹ گانه بسته پیشنهادی معاونت مسکن برای تعادل بخشی به بازار مسکن اعلام شد

بی‌ثباتی و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها باعث شد تا آخوندی وزیر راه و شهرسازی از تدوین اولیه راهکارهای تعادل‌بخشی به بازار مسکن رونمایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه را بر عهده شهرداری‌ها قرار دهد.

۱۱ تیر ۱۳۹۷

برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار-اینچه‌برون آغاز شد

عملیات برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار- اینچه‌برون با دستور وزیر راه و شهرسازی ایران از ۲ نقطه ساری و گرگان و با مسئولان راه‌آهن روسیه و مدیرعامل راه‌آهن ایران آغاز شد.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
وزیر راه و شهرسازی:

اقدامی برای تامین مالی تولید واگن به وسیله انتشار صکوک اجاره صورت گرفته است

وزیر راه و شهرسازی حضور شرکت‌هایی از کشورهای چین، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا را در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، تجهیزات، خدمات و صنایع وابسته نشانگر تداوم همکاری ایران با شرکای اقتصادی در قالب برجام دانست.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
وزیر راه و شهرسازی:

روزانه حدود هزار و ۲۰۰ نفر در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری می کنند

وزیر راه و شهرسازی با اشاره­ به این نکته که در دولت یازدهم اتفاق مثبتی رخ داد نرخ سود مثبت شد یعنی تورم کمتر از نرخ سود بانکی است، گفت: ما به سمت افزایش قدرت خرید مردم در بازار مسکن و سیاست تکمیل واحد‌ها رفته‌ایم.

۲۹ خرد ۱۳۹۷

خط تولید دیزل ملی ۱۳۰۰ اسب بخار به بهره برداری رسید

خط تولید دیزل ملی با توان ۱۳۰۰ اسب بخار صبح امروز در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره‌برداری رسید.

۲۷ خرد ۱۳۹۷

وزیر راه: قرار بر این است طی یک تا دو ماه آینده پروژه برقی کردن راه اهن گرمسار اینچه برون را آغاز کنیم

وزیر راه و شهرسازی در جلسه ستاد بازافرینی شهری استان گلستان با تاکید مجدد بر این مطلب که مبنای توسعه شهرها و بازآفرینی شهری، محله‌محوری است، گفت: کاری که انتظار انجام آن می‌رود این است که بخش خصوصی با کمک ساکنان در محله ساخت و ساز کند و ارزش افزوده را با ساکنان شریک شود. بخش خصوصی نمی‌تواند انتظار داشته باشد دولت به تملک اراضی پرداخته و آن را به بخش خصوصی تقدیم کند.

۳۱ ارد ۱۳۹۷

در بافت های فرسوده نهادهای سیاست گذار متعددی وجود دارند

در حالی که رئیس جمهور تا پیش از این یک مشاور ارشد و یک معاونت برای احیای بافت فرسوده علاوه بر وزارت راه و شهرسازی تعیین کرده بود، اخیرا شهردار تهران نیز به دستور روحانی به این جمع افزوده شد.

۳۰ ارد ۱۳۹۷

وزیر راه و شهرسازی: در بخش بافت فرسوده سیستم پس انداز باید جایگزین سیستم یارانه در تسهیلات گردد

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که تعاونی‌های مسکن تخصص و دانش ندارند و در ایران تمامی تعاونی‌ها خود اقدام به تولید مسکن کرده و مشکلات بی شماری را پدید می‌آورند، گفت: مردم در بافت‌‌های فرسوده سردرگم هستند.

۲۶ ارد ۱۳۹۷
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

قطعا سامانه ملی املاک و اسکان می‌توانست از رشد قیمت و اجاره بها جلوگیری شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور این روزها می‌توانست به عرضه مسکن و پاسخگویی به تقاضا کمک کند، گفت: پیگیر شکایت از وزارت راه و شهرسازی برای عدم راه‌اندازی سامانه ملی املاک هستم.

۲۶ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

سامانه ملی املاک و اسکان فعلا کار دارد

اگرچه برخی کارشناسان مسکن معتقدند مالیات خانه های خالی تا خرداد ماه امسال اجرا می شود اما به نظر می رسد امکان راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان تا پایان سال هم ممکن نباشد.

۲۴ ارد ۱۳۹۷

وزیر راه و شهرسازی: پرونده طرح مسکن مهر در بیشتر استان های کشور بسته شده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: پرونده طرح مسکن مهر در بیشتر استان های کشور بسته شده است.

۲۴ ارد ۱۳۹۷
وزیر راه و شهرسازی:

کارخانه واگن پارس در سال ۹۷ برای تولید ۶۵۰ واگن باری و سواری برنامه ریزی کرده است

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو ابتکار عمل صورت گرفته در زمینه تامین مالی اظهار کرد: در اولین ابتکار با تضمین شرکت راه‌آهن برای اولین‌بار در ایران بخش‌خصوصی موفق به دریافت ۱۰۵ میلیارد تومان اوراق صکوک می‌شود، همچنین در ابتکار دوم برای تأمین مالی بین‌المللی ۷۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی استفاده می‌شود که تضامین مورد نیاز آن نیز از سوی شرکت راه‌آهن تأمین می‌شود.

۲۳ ارد ۱۳۹۷

وزیر راه و شهرسازی: ایران و ترکمنستان در بخش همکاری های ریلی به تفاهم رسیدند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران علاقمند است کریدور ریلی چین- ایران را با حضور ترکمنستان فعال کند.