۷ فروردین ۱۳۹۶

آخوندی: ۲۵۰میلیارد دلار سرمایه با بهره‌وری صفر در کشور وجود دارد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۲میلیون و ۵۸۷هزار خانه خالی در کشور گفت: این به این معناست که ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه با بهره‌وری صفر در کشور وجود دارد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

لزوم شفاف سازی ۵ ابهام در خصوص قرارداد خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ

شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در نامه‌ای به آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ضمن بیان ضرورت توسعه ناوگان هوایی کشور، از ایشان خواست تا در خصوص قراردادهای اخیر هواپیما با بوئینگ و ایرباس و ابهامات مطرح در خصوص آن شفاف‌سازی نماید.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

افتتاح ۳ تونل در نوروز ۹۶ برای مسافران شمال

وزیر راه و شهرسازی ضمن افتتاح تونل آبشار واقع در محور هراز از افتتاح تونل شیرگاه حدفاصل فیروزکوه به قائم‌شهر و تونل منجیل حدفاصل منجیل و رودبار تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های محور هراز بیش از ۵۲درصد است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

حمایت تمام قد معاون وزیر از ورود هواپیماهای فرسوده به کشور

در حالی مطابق دستورالعملی که وزیر راه آنرا ابلاغ کرده ورود هواپیما با سن بالای ۱۵ سال به کشور ممنوع است که معاون آخوندی با دفاع تمام قد از ورود هواپیماهای فرسوده ۱۸ ساله حمایت و دلیل آنرا بی پولی عنوان کرده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

کنترل یک‌میلیون و ۶۰۰هزار تردد روزانه دشوار است

وزیر راه وشهرسازی بااشاره به دشواری کنترل روزانه یک میلیون و۶۰۰هزارتردد درکشور،گفت:برای ۳۴هزارکیلومترمحور شریانی یک هزار و ۸۸۰ دوربین راه اندازی می کنیم.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

آخوندی:هشت هزار نقطه حادثه خیر کشور شناسایی شد/بیشتر پروژه های مهر در حال تکمیل است

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون هشت هزار نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده است که از این شمار، سه هزار نقطه حادثه خیز ، رفع خطر شد و در مابقی هم هشدارهای لازم از جمله نصب تابلو ارایه شده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

قول آخوندی برای تحویل مسکن مهر تا آخرین قرارداد

وزیر راه گفت: مسکن مهر را تا‌ واگذاری آخرین قرارداد اجرا می‌کنیم.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

آخوندی: مدیریت شهری پاسخگو نیست

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه امروز در کشور با بحران پاسخگویی در مدیریت شهری مواجه هستیم، افزود: تقریبا هیچ نوع پاسخگویی از سوی مدیریت شهری وجود ندارد و این تبدیل به یک بحران در کشور ما شده است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

آخوندی: حل مشکل تامین مالی نیازمند تصمیم سیاسی

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در حالی از آماده شدن هواپیماهای آ.تی.آر برای تحویل به ایران خبر داد که وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران حل مشکل تامین مالی طرح های مشترک را نیازمند اتخاذ تصمیم سیاسی دانست.

۷ اسفند ۱۳۹۵

نامه آخوندی به جهانگیری درباره مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نامه آخوندی به معاون اول رییس‌جمهوری در خصوص عدم پرداخت مصوبات مالی دولت درباره مسکن مهر،گفت:با وجود دستور آقای نوبخت به مدیر تلفیق سازمان برنامه،اما با این حال هنوز یارانه مسکن مهر پرداخت نشده است.

۵ اسفند ۱۳۹۵

آخوندی: قصد ندارم راجع به مسکن مهر صحبت کنم/ این پروژه دیگر تکرار نمی‌شود/

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش خانه‌های خالی از ۶۳۰ هزار به یک میلیون و ۶۵۰ هزار واحد در سال‌های ۸۵ تا ۹۰ گفت: قصد ندارم راجع به مسکن مهر صحبت کنم، فقط می‌خواهم این توجه را بدهم که اصلا این تصور که یکبار دیگر چنین پروژه‌هایی در ایران شروع خواهد شد غیرممکن است.

۲ اسفند ۱۳۹۵

انتظار پیشبرد وعده‌های وزیر در بخش مسکن/ معاملات مسکن تهران در دی و بهمن ماه رونق گرفت

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی از رأی اعتماد مجدد مجلس در طرح‌هایی که برای بخش مسکن وعده داده شده بود نهایت استفاده را ببرد، گفت: توقع ما این است که با رأی اعتماد مجدد مجلس به آخوندی او برای اجرایی شدن طر‌ح‌های که در حوزه مسکن وعده داده بود نهایت استفاده را ببرد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵
«ابهام در قرارداد ایرباس‌‌» و «غفلت از ایرلاین‌‌های خصوصی»؛

نمره‌های منفی آخوندی در صنعت هوایی

در حالی دومین ایرباس از قرارداد ۱۰۰ فروندی ایران‌ایر با کمپانی ایرباس در آستانه ورود به ایران است که هنوز نه تنها مردم بلکه مجلس هم از رقم واقعی این قرارداد خبر ندارد و وزارت راه مدام دنبال پنهان‌کاری است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان: مسکن مهر سال ۹۶ هم تمام نمی‌شود/ آخوندی برنامه‌ای در بخش مسکن نداشت

رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان با بیان اینکه به دلیل سیاست‌های انقباضی دولت بخش مسکن در سه سال گذشته مظلوم واقع شد، گفت: وزیر راه باوجود اطلاع کافی از بخش مسکن برنامه خاصی نداشت و این بخش آسیب‌های زیادی دید.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

بررسی دلایل عدم کارایی وزارت راه‎وشهرسازی در حل معضل مسکن

وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم، جهت خارج شدن از رکود اقتصادی موجود در بخش مسکن، بر سیاست تحریک تقاضا از طریق کاهش سود و افزایش وام خرید مسکن تمرکز داشت، ولی اعمال این سیاست به دلیل عدم استقبال مردم و بانکها نتوانست حتی به بهای ایجاد تورم آتی، سبب رونق بخش زمین و مسکن شود.