۲۲ آبان ۱۳۹۶

وزیر راه و شهرسازی: بنیاد مسکن برای بازسازی سریع خانه‌های آسیب دیده از زلزله وارد عمل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی ضمن ابراز تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های جانباختگان زلزله استان کرمانشاه گفت: تا چند روز دیگر بنیاد مسکن برای بازسازی خانه‌های آسیب دیده در زلزله کرمانشاه وارد عمل می‌شوند.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

آخوندی: وزارت راه تنها ۶ هزار میلیارد ریال نقدینگی برای طرح های عمرانی در اختیار دارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۸۱ هزار میلیارد ریال طرح های عمرانی در این وزارتخانه در دست اجراست که میزان نقدینگی برای اجرای این طرح ها تنها ۶ هزار میلیارد ریال است.

۱۸ آبان ۱۳۹۶
آخوندی در واکنش به بخشنامه بانک مرکزی:

بانک مسکن بخشنامه افزایش سود تسهیلات متمم مسکن مهر را متوقف کند

وزیر راه و شهرسازی چند روز پس از بخشنامه مدیر اعتبارات بانک مرکزی در خصوص محاسبه نرخ سود تسهیلات متمم مسکن مهر واکنش نشان داد و به مدیر عامل بانک مسکن دستور داد که بخشنامه افزایش سود تسهیلات متمم مسکن مهر را متوقف کند.

۱۴ آبان ۱۳۹۶

آخوندی: دخالت دولت در قیمت گذاری مانع توسعه بخش حمل و نقل است

وزیر راه و شهرسازی تاکید بر مزیت رقابتی در کنار مزیت های نسبی را از سیاست های اصلی خود برشمرد و در عین حال دخالت دولت در قیمتگذاری را مانع توسعه بخش حمل و نقل و ترانزیت دانست.

۱۴ آبان ۱۳۹۶

آخوندی: هزار میلیارد تومان در بخش جاده‌ای سرمایه‌گذاری شده است

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از اصرار عده‌ای بر نرخ‌گذاری‌های دولتی و تکلیفی، بر ضرورت آزادسازی نرخ‌ها تأکید کرد و گفت: اگر می‌خواهیم زنجیره لجستیک و حمل‌ونقل تکمیل شود باید هوشمندسازی در دستور کار باشد که در این باره هزار میلیارد تومان در بخش جاده‌ای سرمایه‌گذاری شد.

۱ آبان ۱۳۹۶

آخوندی: برقی کردن راه آهن تهران-مشهد نیازمند دو میلیارد دلار سرمایه است

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای پروژه برقی کردن راه آهن تهران – مشهد به سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری نیاز دارد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: می‌توانیم پروژه قطار مسافری مشهد ـ تاشکند را عملیاتی کنیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: می‌توانیم پروژه قطار مسافری مشهد ـ تاشکند را عملیاتی کنیم که و برای ویزاهای مسافری باید تسهیلاتی قائل شویم که از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲۸ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: عبور ترانزیت به قطر محور اصلی دیدار با وزیر حمل‌ و نقل و ارتباطات ترکیه بود

وزیر راه و شهرسازی گفت: در دیدار با همتای ترکیه ای، درباره چند موضوع مهم حمل و نقلی گفت وگو شد اما اولین محور مربوط به عبور ترانزیت ترکیه به قطر بود که بخشی از آن از ایران می‌گذرد.

۲۱ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: گرفتن مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه زمان می‌برد

در حالی که سالهاست بحث وجود خانه‌های خالی از سکنه مطرح است، وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای اجرای دریافت مالیات از این واحدها خبر می‌دهد و می‌گوید: در حال تعقیب اجرای این برنامه هستیم، اما اجرای آن زمان می‌برد.

۲۰ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: طول آزادراه‌ها باید به ۱۰ هزار کیلومتر برسد

وزیر راه و شهرسازی گفت: شبکه آزادراه کشور را باید ۱۰ هزار کیلومتر افزایش دهیم زیرا قبل از انقلاب تنها دو میلیون خودرو داشتیم اما الان حدود ۲۰ میلیون خودرو داریم و سالی یک میلیون خودرو اضافه می‌شود.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: زمین‌های وزارت راه برای این طرح اختصاص می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مقدمات اجرای مسکن اجتماعی در حال طی شدن است و زمین‌های وزارت راه برای این طرح اختصاص می‌یابد، گفت: هدف ما در مسکن اجتماعی ایجاد صف جدید و اقدامی که در مسکن مهر انجام شد نیست.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: تحول اساسی در سیاست‌های بخش مسکن ضروری است

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به توقف تحولات بزرگ جمعیتی در کشور، سیاست های توسعه بخش مسکن باید مورد بازنگری جدی قرار گیرد.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: پایانه‌های ویژه کشاورزی می‌تواند میزان فساد محصولات کشاورزی را به ویژه در مناطق گرمسیری کاهش دهد

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ایجاد پایانه‌های ویژه محصولات کشاورزی گفت: این پایانه‌ها با انجام تفکیک، سورفینگ، خشک کردن و بسته‌بندی محصولات کشاورزی نقش مهمی در بالا بردن ارزش افزوده آنها ایجاد می‌کند.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: اقساط وام مسکن کاهش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی از اقدامات جدید دولت در حوزه تسهیلات مسکن خبر داد و گفت: اقساط وام مسکن کاهش می‌یابد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: کاهش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن نیازمند بررسی بیشتر در بانک مرکزی است

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پیگیر کاهش دوره بازپرداخت دریافت تسهیلات وام خرید مسکن هستم، گفت: وزارت راه‌و‌شهرسازی به دنبال کاهش مدت بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن است و این موضوع نیازمند بررسی‌های بیشتر در بانک‌مرکزی است.