۲۱ دی ۱۳۹۶
رئیس دیوان محاسبات کشور:

تخصیص نیافتن به موقع اعتبارات مانع توسعه زیرساخت های چابهار شده است

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: تخصیص نیافتن به موقع اعتبارات عمرانی مانع توسعه زیرساخت های آب، کشاورزی، شیلات، راه، آموزش و بهداشت در شهرستان چابهار شده است.

۱۲ بهم ۱۳۹۵
بر اساس گزارش تفریغ بودجه ۹۴

۴۳۰۰ میلیارد تومان از بودجه میادین مشترک در جیب وزارت نفت ماند

بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال ۹۴، وزارت نفت بیش از ۴۳۰۰ میلیارد تومان از پولی که با فروش اوراق مشارکت برای تزریق در پروژه میادین مشترک غرب کارون و فازهای پارس جنوبی در اختیار داشته را تا نیمه سال ۹۵ هزینه نکرده است.

۱۲ بهم ۱۳۹۵

واریز بیش از ۶ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی

بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال ٩۴ سهم صندوق توسعه ملی از محل منابع حاصل از صادرات نفت (شامل نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی) به مبلغ شش میلیارد و ششصد و هفتاد و دو میلیون دلار به حساب صندوق واریز شده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۵
در رونمایی گزارش جمعیتی ایران عنوان شد؛

افزایش نرخ باروری در برنامه ششم/ رشد منفی جمعیت روستایی

رئیس کمیته جمعیت برنامه ششم توسعه از برنامه ریزی برای افزایش نرخ باروری به ۲.۲ درصد در برنامه ششم توسعه کشور خبر داد و گفت: تا سال ۱۴۰۰ نرخ افزایش جمعیت روستاها به منفی ۲ درصد می رسد.

۲۳ فرو ۱۳۹۵

رئیس مرکز آمار:از عملکرد دولت حمایت نمی‌کنیم/ نرخ رشد صنعتی منفی شد

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه مرکز آمار از عملکرد دولت حمایت نمی‌کند و مبنای آمار این مرکز خود اظهاری مردم است، گفت: اکنون استانی در کشور نرخ بیکاری ۴۰ درصدی دارد.

۲۴ اسف ۱۳۹۴

سکوت مرکز آمار درباره آمارهای غیرواقعیِ دولت

با وجود گذشته یک هفته از ادعای عجیب رئیس جمهور در مورد ایجاد یک میلیون و ۱۷۹ هزار شغل در دولت یازدهم عادل آذر رئیس مرکز آمار ترجیح داده که فعلا سکوت کند.

۳۰ آذر ۱۳۹۴

تحقق کامل بودجه‌ریزی عملیاتی تا ۱۵ سال دیگر

رئیس مرکز آمار با اعلام اینکه تحقق کامل بودجه ریزی عملیاتی در تمام دنیا ۲ دهه زمان برده است، گفت: در ایران ۵ سال است که فرایند بودجه ریزی عملیاتی به طور جدی شروع شده و امیدواریم ۵ سال دیگر به سطح خوبی برسیم.

۲۹ آذر ۱۳۹۴

تلاش زیرپوستی بانک مرکزی برای مرجعیت آماری

بانک مرکزی این روزها در تلاش است با جلب نظر نمایندگان مجلس، در طول مدت اجرای برنامه ششم توسعه علاوه بر مرکز آمار بتواند انتشار آمارهای اقتصادی را انجام دهد.

۶ آبا ۱۳۹۴
در روز ملی آمار عنوان شد

سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال آینده اجرا می‌شود/ نرخ رشد فصل بهار مرداد اعلام شد

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه نرخ رشد فصل بهار مرداد ماه به مسئولان داده شد، گفت: نباید آمار مرجع رسمی آمار کشور نقد شود، بلکه آمار دستگاه‌های حاشیه‌ای و موازی بر اساس استانداردها نیست.

۲۴ تیر ۱۳۹۴
رئیس مرکز آمار ایران:

نرخ رشد اقتصادی بانک مرکزی قطعی نیست/ بانک مرکزی توافق عدم انتشار آمار را رعایت نکرد

رئیس مرکز آمار ایران گفت:‌ اعلام چند نرخ تورم در جامعه موجب تشدد آماری است و نرخ رشد اقتصادی بانک مرکزی قطعی نبوده و طبق توافق بانک مرکزی از عدم انتشار آمار تمکین نکرد.

۵ بهم ۱۳۹۳

مرکز آمار: نرخ تورم دی ۱۵.۸ درصد شد

درحالی بانک مرکزی تورم اولین ماه زمستان ۹۳ را ۱۶.۳ درصد اعلام کرده که محاسبات مرکز آمار حکایت از ثبت تورم ۱۵.۸ درصدی در این ماه دارد.

۲۳ دی ۱۳۹۳
رئیس مرکز آمار در گفت‌وگویی اعلام کرد

گزارش رشد اقتصادی ۹۳ بهار ۹۴ منتشر می‌‌‌شود/ دلیل رشد ۰.۲ درصدی بیکاری در پائیز/ ۵۴۰ هزار نفر به شاغلان افزوده شد

رئیس مرکز آمار با بیان اینکه رشد اقتصاد سالانه قابل استناد است، گفت: گزارش قطعی رشد اقتصادی کل سال ۹۳ را در بهار سال آینده منتشر می‌کنیم.

۲۲ دی ۱۳۹۳
رئیس مرکز آمار ایران خبر داد

نتایج سرشماری کشاورزی اعلام شد/ کاهش ۶ درصدی بهره‌برداران

رئیس مرکز آمار ایران سرشماری نتایج سرشماری عمومی کشاورزی را اعلام کرد و با اشاره به کاهش تعداد بهره‌برداران این بخش گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ انجام می‌شود.

۲۴ آبا ۱۳۹۳
عادل آذر اعلام کرد

ماموریت مرکز آمار برای بررسی دقیق رشد اقتصادی بهار/ آمار ۶ ماهه اعلام می‌شود

رییس مرکز آمار ایران با اشاره به اختلاف موجود بین آمار رشد اقتصادی این مرکز و بانک مرکزی از عدم انتشار رشد اقتصادی بهار و اعلام آمار شش ماهه خبر داد.

۲۰ آبا ۱۳۹۳

بهبود نرخ رشد جمعیت/ استقرار کامل نظام آمارهای ثبتی در سال ۹۵

رییس مرکز آمار ایران از بهبود نرخ رشد جمعیت و اجرای کامل نظام جامع آمارهای ثبتی ایران تا نیمه سال ۱۳۹۵ خبر داد.