۳۱ فرو ۱۳۹۶
عضو سابق کمیسیون بهداشت در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

تقدم پیشگیری بر درمان؛ اولویت برنامه‎های سلامت رئیس جمهور دوازدهم باشد

فتاحی با اشاره بر اولویت پیشگیری بر درمان در حوزه سلامت گفت: یکی از مشکلات ما در نظام سلامت که با آن مواجه هستیم تعداد زیاد بیماران است لذا اولیت اول دولت دوازدهم توجه جدی به پیشگیری از بیماری و تغذیه صحیح مردم می باشد که درواقع ما اجازه ندهیم تا مردم مریض شوند و بعد بخواهیم درمانشان کنیم.

۴ بهم ۱۳۹۴

جزییات تجمیع بیمه ها در برنامه ششم توسعه/اجباری شدن بیمه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تجمیع بیمه ها در برنامه ششم توسعه گفت: تجمیع نشدن بیمه ها اجرای طرح تحول سلامت را با مشکل روبرو می کند که در این زمینه پیشنهاد اجرای آن را در برنامه ششم توسعه ارائه داده ایم.

۲۷ شهر ۱۳۹۴

دفترچه بیمه باید مانند شناسنامه و کارت ملی یکسان شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه دفترچه بیمه باید مانند شناسنامه و کارت ملی یکسان شود،گفت: وجود بیمه خدمات درمانی در دست مردم غیر عادلانه است هم‌اکنون هر فردی یا هر ارگانی بیمه متفاوتی در دست دارد،پس باید دفترچه بیمه ایرانیان یکسان‌سازی شود.

۲۳ شهر ۱۳۹۴
موضوع استقلال بيمارستان‌ها در گفتگو با اعضاي کميسيون بهداشت مجلس

مستقل شدن بیمارستان‌‌های دولتی عدالت اجتماعی را خدشه‌دار می‌کند؟

با تصویب قانون برنامه پنجم توسعه در سال ۸۹، «افزایش استقلال بیمارستان‌ها»مورد توجه دولتمردان و فعالان حوزه سلامت قرار گرفت. به گونه‌ای که بر اساس بند «د» ماده ۳۲ این قانون وزارت بهداشت موظف به تدوین نظام درمانی با تاکید بر«هیئت امنایی شدن» مدیریت بیمارستان‌ها (که یکی از شیوه‌های مورد نظر در افزایش استقلال بیمارستان‌هاست) شد.

۱۱ مرد ۱۳۹۴

دندانپزشکی از طرح تحول سلامت بی نصیب ماند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی معتقد است بسیاری از دندانپزشکان عمومی کشور قادر به تامین مواد اولیه مورد نیاز برای انجام کار خود نیستند و تنها می توانند با درآمد فعلی هزینه باز نگه داشتن مطب خود را تامین کنند.

۱۰ مرد ۱۳۹۴
نماینده مردم ارومیه در مجلس:

از طرح عدم ارائه خدمات دولت به بی‌سوادان حمایت می‌کنیم

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیای امروز سوادآموزی به اندازه عبادت برای انسان ضروری است.

۲۷ خرد ۱۳۹۴

ایدز پزشکی یکی از چالش های دست اندرکاران نظام سلامت کشور

دریافت های غیرمتعارف در حوزه سلامت که همگان آن را تحت عنوان «زیرمیزی پزشکان» می شناسند، یکی از چالش ها و دغدغه های دست اندرکاران نظام سلامت کشور است.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پدیده زیرمیزی «ایدز پزشکی» است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از پدیده زیرمیزی در بازار سلامت کشور به عنوان «ایدز پزشکی» یاد کرد.

۲۸ فرو ۱۳۹۴
عضو کمیسیون بهداشت:

می‌توان به پزشکی قانونی هم از پزشکان شکایت کرد

یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات برخی پزشکان، گفت: اراده بسیار محکمی در کمیسیون و وزارت بهداشت برای مقابله با تخلف پزشکان وجود دارد.

۹ اسف ۱۳۹۳
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پزشکانی که مسئولیت دولتی دارند،‌ نباید در ساعات اداری طبابت کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قانون جداسازی پزشکان بخش دولتی و خصوصی تا ۸۰ درصد اجرا شده است، اما از مسئولان اجرایی در دستگاه‌های دولتی انتظار داریم در ساعات اداری به طبابت نپردازند.

۳ دی ۱۳۹۳
فتاحی:

افزایش ۲ برابری تعرفه‌ پزشکی منجر به از بین رفتن اختلاف درآمد پزشکان شده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با با یادآوری ابلاغ کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات در حوزه سلامت، گفت:‌ همین امر باعث شده تا اختلاف درآمد پزشکانی که در مراکز دولتی فعالیت دارند با پزشکانی که در بیمارستان‌های خصوصی به ارایه خدمت می‌پردازند برطرف شود.

۲۴ آبا ۱۳۹۳
نماینده مردم ارومیه در مجلس:

تثبیت شرایط کنونی دریاچه ارومیه از تمام راهکارهای احیا مهمتر است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با اعتبار مصوب ۷۲۹ میلیارد تومانی برای احیای دریاچه ارومیه باید در سال‌های نخست به تثبیت شرایط کنونی دریاچه اقدام شود.

۲۶ مهر ۱۳۹۳

بیمه‌ها زیر بار درمان ناباروری نمی‌روند/افزایش هزینه‌ها چالش بیماران

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخصوص پوشش بیمه ای درمان ناباروری گفت: سازمان ‌های بیمه گر هنوز زیر بار پوشش درمان ناباروری نرفته ان