۶ آبان ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

احتمال بسیار تا دو هفته دیگر آخرین نشست هم برای رسیدن به نظر قطعی در موضوع ازدواج کودکان برگزار خواهد شد

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: در نظر داریم ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی درباره ازدواج کودکان را اصلاح کنیم تا مشکلات در این زمینه را کاهش دهیم.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

تصویب کامل لایحه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به سال بعد موکول می شود

سیاوشی: این لایحه از آنجایی که اهمیت بسیاری دارد، در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است و حساسیت بالایی دارد. در روند تصویب این لایحه دستگاه های زیادی هستند که باید با کمیسیون قضایی مشارکت داشته باشند. تصویب کامل این لایحه به سال بعد موکول می شود.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

ما تمام تلاشمان این است که بتوانیم سن ازدواج را برای دختران به ۱۵ سال برسانیم

سیاوشی: ما تمام تلاشمان این است که بتوانیم سن ازدواج را برای دختران به ۱۵ سال برسانیم. در حال حاضر کسانی را داریم که بالای سی سال ازدواج می کنند، پس چرا باید در جامعه ای که با افزایش سن ازدواج مواجه هستیم، کودکان ما در سنینی کمتر از ۱۵ سال ازدواج کنند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

مسئولین اگر بخواهند برای افزایش باروری کاری کنند، باید برای کاهش ازدواج در سنین بالا فکری کنند، نه روی بچه ۱۰_ ۱۱ ساله

طیبه سیاووشی نماینده تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید: گره کار مسئله زنان است، مسائل مربوط به زنان در کشور ما خیلی راحت پیش نمی‌رود، چون هم بخش سنتی مورد بحث است و هم حساسیت‌های سیاسی که ایجاد می‌کنند، یک عده هستند که بحث را سیاسی می‌کنند در صورتی که بحث ما اصلا سیاسی نیست.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

تصویب لایحه تامین امنیت زنان باید در صورتی محقق شود که به تمام جوانب حمایتی از زنان بپردازد

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: با توجه به تأخیر یک سال و نیم دولتی‌ها در ارائه لایحه تامین امنیت زنان، امیدوارم این لایحه هر چه سریع تر به مجلس تقدیم شود.

۱۰ مهر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

طرح تبعیض مثبت از سوی فراکسیون زنان و به منظور تعیین سهمیه‌ای برای اختصاص کرسی‌هایی به زنان در مجلس ارایه شد

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: طرح تبعیض مثبت از سوی فراکسیون زنان و به منظور تعیین سهمیه‌ای برای اختصاص کرسی‌هایی به زنان در مجلس ارایه شد. البته این موضوع به شکل یک پیشنهاد مطرح شد و طرحی نبود که پس از برگزاری جلسات کارشناسی با کارشناسان امور ارایه شده باشد اما مرکز پژوهش‌های مجلس با آن مخالفت کرد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس:

تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به سال ۹۷ موکول شد

سیاوشی: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تا پایان سال جاری در کمیسیون قضائی مجلس نهایی شود،اما تصویب آن به سال ۹۷ موکول می شود. از آنجا که پیش از این قوانین مشخصی در این زمینه نداشتیم بررسی این لایحه به دلیل تازگی مشمول زمان شده است.

۱۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

درصدد تغییر سن ازدواج از ۱۳ سال به ۱۵ برای دختران و ۱۵ به ۱۸ سال برای پسران هستیم

یک عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید: در حال حاضر برای افزایش سن ازدواج با مخالفت رو به رو شدیم، البته هنوز دلایل مخالفت را من نمی‌دانم.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

در لایحه حمایت از کودکان در نهایت باید به مساله ولایت مطلق والدین بر کودکان ورود کنیم

سیاوشی: ماده نهم لایحه حمایت از کودکان مربوط به ولایت مطلق والدین نسبت به کودکان است که با حساسیت بسیاری مواجه است اما در نهایت باید به مساله ورود کنیم.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

باید در لایحه حمایت از کودکان موضوع سن ازدواج تعیین تکلیف شود

سیاوشی: باید در لایحه حمایت از کودکان موضوع سن ازدواج نیز تعیین تکلیف شود در حال حاضر سنین ۹، ۱۳، ۱۵ و ۱۸ در قوانین مختلف آمده است اما قانون نیازمند اصلاح است. در حال حاضر فقط توانسته ایم یک حکم فقهی از آیت الله مکارم شیرازی در نقد ازدواج کودکان در سنین پایین دریافت کنیم.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس:

اگر جامعه‌ای نتواند عدالت جنسیتی را سرلوحه امور خود قرار دهد، به توسعه نخواهد رسید

سیاوشی: هیچ‌کسی شک ندارد که اگر جامعه‌ای بخواهد به سوی توسعه حرکت کند، اگر نتواند عدالت جنسیتی را سرلوحه امور خود قرار دهد، به مقصد نخواهد رسید. عدالتی که در آن زنان بتوانند علاوه بر نقش‌هایی که طبیعت و فیزیولوژی بر عهده آنان گذاشته است، در عرصه‌هایی که توانمندی نیز دارند به کار گرفته شوند و به صرف «جنسیت» از عرصه‌های تصمیم‌گیری و توسعه کنار گذاشته نشوند.

۱۳ تیر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

حداقل سن برای ازدواج دختران ۱۵ سال است

سیاوشی: مطرح کردیم که حداقل سن ازدواج دختران ۱۵ سال باشد و دختران بین ۱۳ تا ۱۵ سال، تنها با مراجعه به یک مرجع صالح و اذن پدر بتوانند ازدواج کنند اما ازدواج زیر سن ۱۳ سال غیرقانونی باشد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس:

جمعیت بسیار زنان خانه‌دار و وضعیت مالی بد صندوق‌های بیمه‌ای سبب کم توجهی دولت به این موضوع است

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از سیاست‌های یک بام و دو هوای دولت در اجرای بیمه زنان خانه‌دار، گفت: جمعیت بسیار زنان خانه‌دار و وضعیت مالی بد صندوق‌های بیمه‌ای سبب کم توجهی دولت به این موضوع است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

نمایندگان زن در تذکری به رئیس جمهور خواستار استفاده از استعدادها و توانمندی‌های زنان در اداره امور کشور شدند

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی نماینده مردم تهران، هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و ناهید تاج‌الدین نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس جمهور خواستار استفاده از استعدادها و توانمندی‌های زنان در اداره امور کشور شدند

۳ دی ۱۳۹۵

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس: ازدواج کودکان باید جرم تلقی شود

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس از تدوین طرح اصلاح سن ازدواج دختران خبر داد و گفت: در صورت اظهارنظر موافق فقها این طرح جهت اصلاح قانون قبل نوشته می‌شود تا بر اساس آن ازدواج کودکان جرم تلقی شود.