۲۸ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

بیمه رایگان به‌هیچ‌وجه حذف نخواهد شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به کمبود بودجه سال جاری در سازمان بیمه سلامت گفت: بودجه در نظر گرفته‌شده برای ما ده هزار میلیارد تومان است که حدود چهار هزار میلیارد تومان کمتر از بودجه موردنیاز سالانه ماست.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

زمینه توسعه خدمات الکترونیک مهیا شده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر بیمه سلامت بیش از ۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه و ۷ هزار میلیارد تومان بدهی زیان انباشته دارد که با کمک دولت باید آن را تامین کنیم.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

قطعاً با تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، می‌توان از همپوشانی بیمه‌ای جلوگیری کرد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، استفاده از خدمات بیمه رایگان را برای اقشار محروم جامعه دانست.

۲۵ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

نظام بیمه‌ای مبتنی بر دانش روز و شرایط بومی تا دو ماه آینده ارائه می‌شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: عده‌ای را مسئول کرده‌ایم تا ظرف ۲ ماه آینده تعریف مشخصی از نظام بیمه‌ای مبتنی بر دانش روز که با شرایط بومی، رفتاری، اقتصادی موجود همخوانی بیشتری داشته باشد، به مجمعی که ریاستش بر عهده وزیر بهداشت است، ارائه دهند تا رویکرد علمی جدیدی در کشور فراهم شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

استحقاق‌سنجی طرحی در راستای مدیریت صحیح منابع است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، در سفر به شیراز ضمن دیدار با استاندار فارس، گفت: در موارد بسیار متعدد و قابل توجهی ‏مشاهده می‌شود که برخی بیماران مراجعات غیرضرور به پزشک دارند و متاسفانه آزمایش، عکس، دارو و موارد تکراری نیز برای ‏او نسخه می‌شود که طرح استحقاق‌سنجی برای مدیریت صحیح و هدفمند همین مشکلات است.‏

۱۹ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت کشور:

در نظام ارجاع افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه سلامت می‌روند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره وضعیت ایرانیان محروم و فاقد بیمه در نظام ارجاع، گفت: محرومین می‌توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت قرار گیرند. در این زمینه حداقل گیت کمیته امداد را قبول داریم و هر کس که تحت پوشش کمیته امداد باشد، می‌تواند تحت پوشش بیمه رایگان بیمه سلامت ایران قرار گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

افراد توانمند از پوشش این بیمه خارج می‌شوند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اعلام اینکه حق بیمه صندوق بیمه سلامت تنها ۲۲ هزار تومان است، گفت: افراد توانمند از پوشش این بیمه خارج می شوند.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

صرفه‌جویی ناشی از خروج ۸۱ داروی بدون نسخه برای بیماران صرف می‌شود

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: ۸۱ دارو برابر مصوبه شورای عالی بیمه از پوشش بیمه خارج شد و حدود ۴۰ تا ۴۵ ‏میلیارد تومان برای بیمه صرفه جویی می‌شود، اما این پول به خزانه بر نمی‌گردد و برای سایر بیماران هزینه می شود.‏

۱۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت کشور:

۲ میلیون و ۵۰۰ همپوشانی بیمه تا پایان سال حذف می‌شود

٢ ميليون و ٥٠٠ همپوشانى بيمه تا پايان سال حذف می شوند/ در دارو و تصويربردارى سقف ريالى نگذاشته ايم موهبتى با اشاره به موضوع سقف ريالى در بيمه گفت: تا پايان سال ٢ ميليون و ٥٠٠ همپوشانى بيمه حذف مى شود.

۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

۹۶ درصد داروخانه‌های کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند

موهبتی گفت: ۹۸۰۰ داروخانه دولتی و غیر دولتی که شامل ۹۶ درصد داروخانه‌های کشور می‌شوند، طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

خارج شدن برخی داروهای فاقد نسخه از فهرست بیمه‌ها با هدف اصلاح رفتار دارویی مردم بود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: برخی دارو‌های بدون نسخه از بیمه خارج شدند که منابع حاصل از آن برای امور اولویت دار از جمله بیماران خاص هزینه می‌شود.

۶ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

ایجاد دوره انتظار در آئین‌نامه ارزیابی وسع موجب به‌موقع بیمه شدن مردم است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، ایجاد تضمینی برای اجرای ماده ۷۰ برنامه ششم توسعه را مهم‌ترین دلیل برای تصمیم این بیمه در جهت عدم ارائه خدمات به بیمه‌شدگان جدید در بیمارستان‌ها عنوان کرد.

۵ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

گایدلاین‌ها تدوین شده و بیمه‌ها موظف به اجرای آن‌ها هستند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: گایدلاین ها بعد از مدت ها تدوین شده و بیمه ها به دستور قانونگذار و جزئی از حاکمیت، موظف به اجرا هستند.

۴ تیر ۱۳۹۷

مدیرعامل بیمه سلامت: برای تحقق اهداف برنامه ششم اختیارات مقرر در قانون بودجه را بین سازمان‌های بیمه‌گر تسهیم می‌کنیم

موهبتی: ر اساس قانون برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۷ کل کشور ظرفیت‌هایی برای رفع همپوشانی و استقرار سامانه استحقاق درمان به وجود آمده است که این کار را با همکاری سایر سازمان‌های بیمه‌گر دنبال می‌کنیم. برای تحقق اهداف مقرر در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال ۹۷ کشور هماهنگی بین بخشی دراین‌باره شکل گرفته است و اختیارات مقرر در قانون بودجه کل کشور را بین سازمان‌های بیمه‌گر تسهیم می‌کنیم تا با وحدت نگاه در سازمان‌های بیمه‌گر این قانون به بهترین نحو ممکن به مرحله اجرا برسد.

۳ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

بیمه سلامت مسئول اعمال تعیین سقف ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌ها نیست

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تعیین سقف ارائه خدمات درمانی بیمه سلامت را در برخی از مراکز بهداشتی و درمانی رد کرد و گفت: برخی از بیمارستان‌ها در راستای مدیریت هزینه مرکز خود چنین تصمیمی را اعمال کرده‌اند که این موضوع نیز به هیچ وجه به سازمان بیمه سلامت ارتباطی ندارد.