۷ دی ۱۳۹۵
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی:

افزایش تقاضای فصلی و عوامل خارجی؛ علت اصلی نوسانات نرخ ارز است

افزایش تقاضای تجاری و مسافرتی، رشد نرخ حواله درهم امارات و افزایش فعالیت دلالان بازار ارز کشور از جمله دلایل موج اخیر رشد قیمت ها در بازار ارز است؛ در این شرایط بانک مرکزی تلاش کرده است قیمت ارز را در دامنه‌ای مجاز و براساس عوامل بنیادین کنترل و مدیریت کند.

۷ دی ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

۱۷ درصد از ارزش پول ملی کشور در روزهای اخیر کاسته شده است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۱۷ درصد از ارزش پول ملی کشور در روزهای اخیر کاسته شده است. نماینده بانک مرکزی هم حجم بازار تجارت غیررسمی یا همان قاچاق را با حجم تجارت رسمی برابر دانست.

۶ دی ۱۳۹۵
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی:

افزایش نرخ دلار ناشی از سفته‌بازی است

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی درباره چشم‌انداز نرخ ارز در بازار، گفت:ثبات به بازار ارز باز می‌گردد و در ماه‌های آتی شاهد نرخ‌های پائین‌تر دلار خواهیم بود.

۲۹ دی ۱۳۹۴

۱۳صرافی غیرمجاز پلمب شد/ ارائه اسامی صرافی‌های غیرمجاز به مراجع قضایی و انتظامی

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به پلمب ۱۳ صرافی غیرمجاز، گفت: براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای کسانی که به صورت غیرمجاز اقدام به خرید و فروش ارز می‌کنند مجازات پلمب واحد صنفی و جریمه نقدی پیش‌بینی شده است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۳
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی:

عملیات صرافی در فضای مجازی ممنوع شد

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی از ممنوعیت عملیات صرافی در فضای مجازی خبر داد و گفت: براساس مقررات ناظر بر عملیات ارزی صرافی ها که در ۲۹ دی ماه سالجاری ابلاغ شد، صرافی های دارای مجوز فعالیت معتبر از بانک مرکزی تنها مجاز به انجام معاملات و خرید و فروش ارز هستند.