۲۳ آبان ۱۳۹۶
رئیس قوه قضائیه:

هر ٣ قوه به‌دنبال حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات مالی هستند

آملی لاریجانی: متأسفانه بر اثر برخی سوءنظارت‌ها گرفتاری‌هایی از جانب مؤسسات مالی و اعتباری برای بخشی از هم‌وطنان به وجود آمده است. درحال‌حاضر ما نباید صرفا به دنبال مقصر باشیم بلکه اصلی‌ترین هدف هر سه قوه این است که مشکل سپرده‌گذاران حل شود یعنی به نحو مقتضی، اموال مردم به آنان بازگردد و جبران خسارت صورت گیرد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس قوه‌ قضائیه:

بانک مرکزی درمورد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز کم کاری کرده است

آملی لاریجانی: بانک مرکزی درمورد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز کم کاری کرده است.۹۸ درصد از سپرده‌های مردم تصفیه شده است اما ۲ درصد باقی مانده رقم بزرگی را درست کرده اند. بانک مرکزی متعد شده است تا پایان سال به موسسات غیرمجاز سامان دهد.معلوم نیست چه نیازی به این همه بانک خصوصی داریم.

۴ مهر ۱۳۹۶
از سوی آیت الله آملی لاریجانی ابلاغ شد

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه‌ قضاییه

از سوی رئیس قوه قضاییه دستورالعمل «پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه‌ قضاییه» ابلاغ شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
رئیس قوه قضاییه:

هرگز وجود تخلفات را انکار نکرده ایم

رئیس قوه قضاییه رسیدگی به بیش از ۱۵ میلیون پرونده قضایی در سال ۹۵ را بسیار فراتر از میزان استانداردهای بین المللی دانست و گفت: با توجه به کمبود امکانات، اعتبارات و نیروی انسانی و در عین حال ارائه میلیون ها خدمت سالانه از سوی دستگاه قضایی به مردم، باید گفت که قضات و کارکنان قوه قضاییه واقعاً کار جهادی انجام می دهند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

آملی لاریجانی: قوه قضاییه هیچ دخالت و اطلاعی پیرامون جزئیات و محتوای سند ۲۰۳۰ نداشته است

آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه: مباحث حقوقی مربوط به سند ۲۰۳۰، از جمله میزان تعهدآور بودن و حق تحفظ ایران در مورد آن مجال دیگری را می طلبد منتها فرمایش مقام معظم رهبری ناظر به بحث دیگری است و آن اینکه وقتی کشور ما با اتکا به ارزشهای انقلابی و اسلامی خود دارای سند تحول آموزش است چه نیازی به اسناد دیگر دارد؟ در واقع به اعتقاد ایشان پیوستن به چنین اسنادی استقلال و خودباوری اصیل انقلابی و دینی را هدف قرار می دهد. آنچه در مورد سند ۲۰۳۰ برای قوه قضاییه آن هم استحضاراً و صرفاً جهت اطلاع ارسال شد، مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تشکیل کارگروه ملی آموزش ۲۰۳۰ پس از امضای این سند بود و بر این اساس قوه قضاییه هیچ دخالت و اطلاعی پیرامون جزئیات و محتوای این سند نداشته است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

شفافیت، راهکار نظارت بر قضات

رئیس قوه قضائیه در جلسه مشترک با اعضای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از نیاز به ایجاد شبکه نظارتی قوی در سطح کشور گفته اند، این در حالی است که ایجاد شبکه نظارتی قوی و گسترده نیازمند سپردن امر نظارت به مردم و افزایش شفافیت عملکرد قضات و دادگاه ها است.

۱۱ بهمن ۱۳۹۵

نظرآیت الله آملی لاریجانی در خصوص اطاله دادرسی و نظارت بر قضات

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نظرات رئیس قوه قضائیه در جلسه مشترک در خصوص اطاله دادرسی، لزوم نظارت بر قضات را تشریح کرد.

۱۴ فروردین ۱۳۹۵
نامه سرگشاده احمد توکلی به معاون اول رئیس جمهور

آقای جهانگیری! از حذف کارت هوشمند سوخت جلوگیری کنید

هزینه بقای سامانه هوشمند سوخت در قبال آن همه دانایی که سامانه برای دولت فراهم می‌کند و آن میزان از توانایی که برای دولت می‌آفریند، اساساً قابل قیاس است؟ در واقع برای کنار گذاشتن این سرمایه عظیم با آن همه فایده متنوع و بزرگ، دولت باید دلیل بسیار محکمی داشت باشد تا خود را به تعطیل کردنش مجاز ببیند.

۸ بهمن ۱۳۹۴

در برنامه ششم مقرر شده تا ارائه خدمات رسمی منوط به ارائه اسناد رسمی باشد

رئیس قوه قضاییه صلح و سازش را اصل فعالیت شورای حل اختلاف برشمرد و گفت: شوراهای حل اختلاف برای صلح و سازش ایجاد شدند ولی در عمل تا حدودی مسیر این شوراها عوض‌شده است.

۲۵ آذر ۱۳۹۴
با حضور رئیس دستگاه قضا

همایش وحدت حوزه و دانشگاه در ساری آغاز به‌کار کرد

همایش وحدت حوزه و دانشگاه با حضور آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس دستگاه قضا در ساری آغاز به‌کار کرد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۴
در نامه‌های جداگانه به روسای ۲ قوه مطرح شد

درخواست تولیدکنندگان لوازم خانگی برای حمایت از تولید داخل

کانون انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور طی نامه های جداگانه ای برای روسای قوای مقننه و مجریه و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ضمن حمایت از برخورد قاطع با واحدهای متخلف مونتاژ لوازم خانگی خارجی خواستار حمایت بیشتر از تولید داخل شد.

۳ تیر ۱۳۹۴
وزیر بهداشت خبر داد؛

صدور حکم حبس قصور پزشکی زیر نظر رئیس دستگاه قضاء

در دیدار وزیر بهداشت با رئیس قوه قضائیه مقرر شد با تجدید نظر در اجرای حکم حبس برای موارد قصور پزشکی، کمیته ویژه ای در وزارت بهداشت تشکیل شود و هیچ حکمی بدون نظر رئیس قوه صادر نگردد.

۸ بهمن ۱۳۹۳
گزارش کامل تسنیم از نشست تقدیر از فعالان مبارزه با فساد اقتصادی

تشریح جزئیات «کرسنت» و آخرین وضعیت رانت ۶۵۰میلیون یورویی

مراسم تقدیر از فعالان سیاسی و رسانه‌ای پیشتاز در مبارزه با مفاسد اقتصادی با حضور توکلی، نادران و زاکانی برگزار شد.

۲ دی ۱۳۹۳

خباز: دولت الکترونیک تنها راه مبارزه با فساد است

معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری تنها راه مبارزه با فساد را الکترونیک شدن دولت دانست و گفت: باید اسامی افرادی که بیش از ۵۰۰ میلیون تومان وام می گیرند را منتشر کرد تا این افراد در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند.

۲۵ آذر ۱۳۹۳
بسیج دانشجویی در نامه‌ای به سران سه قوه:

مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون در نظر گرفتن سلایق جناحی رخ می‌دهد/از پرونده کرسنت شروع کنید

بسیج دانشجویی برای سنجش عزم قوای سه گانه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، پیگیری پرونده فساد بزرگ نفتی(کرسنت) را که هزینه‌های جبران ناپذیری برای ملت ایران به بار آورده و یکی از مصادیق بارز فساد مالی و اداری است را مطالبه می‌کند و بر این باور است که این پرونده سنگ محکی برای ارزیابی عزم و جدیت مسئولان در راستای مبارزه با مفاسد اقصادی و اداری کشور است.