۱۵ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

بر اساس قانون، دختران در صورتی که به بلوغ جنسی، فکری و روانی رسیده باشند، می‌توانند ازدواج کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره سن ازدواج و محدودیت‌های آن توضیحاتی را ارائه داد.

۱۸ شهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

آزمایش ایدز پیش از ازدواج باید اجباری شود

پورحسین: آزمایش ایدز پیش از ازدواج باید اجباری شود. متاسفانه آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری وجود نداشته و آمار واقعی کتمان می شود. آزمایش سفلیس به صورت اجباری پیش بینی شده اما آزمایش اچ. آی. وی، کاملا اختیاری بوده و اجباری و ضروری نیست بنابراین نیاز است آزمایش ایدز نیز اجباری شود.

۳ مرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

به ازای هر ۴ ازدواج یک طلاق ثبت می‌شود

پورحسین: به ازای هر ۴ ازدواج یک طلاق ثبت می‌شود، اعتیاد عامل ۵۰ درصد طلاق ها و ۴۶ درصد سرقت ها بوده و بیشترین فراوانی طلاق ها مربوط به کلانشهرها است علاوه بر این ۲ و نیم میلیون زن سرپرست خانوار داریم و همچنین ۱۱ میلیون حاشیه نشین در کشور وجود دارد که سه میلیون از آنها در مشهد، اهواز و تهران زندگی می کنند بر این اساس ریشه تمامی آسیب های مذکور فقر و مشکلات اقتصادی است.

۱۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مهم‌ترین دلیل در طلاق دخالت خانواده زوج‌ها است

پورحسین: مهم ترین دلیل در طلاق دخالت خانواده زوج ها است، همچنین عدم تحقق شروط ضمن عقد از علت های دیگر طلاق درکشور بوده که متاسفانه این عامل در اکثر طلاق ها نقش پررنگی دارد؛ از سوی دیگر ترک زندگی یکی از زوج ها نیز عامل دیگر افزایش طلاق درجامعه است، البته مهم ترین معضل موجود درجامعه اعتیاد است که این مشکل نیز اهمیت بسزایی در افزایش میزان طلاق دارد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسون اجتماعی مجلس:

میزان طلاق درحال افزایش است

پورحسین: متاسفانه درحال حاضر آمار دقیقی ازمیزان طلاق در کشو وجود ندارد اما به طورقطع در حال افزایش است؛ اما دربرخی شرایط با افزایش بیش از ۵ درصد میزان طلاق به ۲۰ درصد نیز می رسد.

۱۶ آبا ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

احداث صندوق موازی در لایحه اصلاح قانون کار با تجمیع بیمه ها منافات دارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از پیشنهاد احداث صندوق های موازی بیمه‌گر در لایحه اصلاح قانون کار، گفت: احداث صندوق‌های بیمه‌ای جدید منابع سازمان تامین اجتماعی را کاهش می‌دهد.