۳ تیر ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی:

کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان به تصویب رسید

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان در ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسید.

۲۷ خرد ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی:

سیاست‌های کارآمد برای پیشگیری از کودک‌آزاری نداریم

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تا مهر ماه تصویب و اجرا خواهد شد.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان:

حل مشکلات جامعه بدون مشارکت زنان غیرممکن است

مولاوردی: امروزه این یک واقعیت مهم است که بدون مشارکت و توانمندی زنان نمی‌توان هیچ راه‌حل پایداری برای مشکلات تهدیدآمیز اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جوامع پیدا کرد. بدیهی است تا جوامع انسانی این مشارکت و حضور را جدی نگیرند، آرزوی رسیدن به جامعه سالم انسانی سرابی بیش نخواهد بود.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان:

رویکرد جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان تحقق حقوق بشر زنان است

مولاوردی: تلاش در جهت شناسایی، معرفی، تبیین و تنویر حقوق انسانی و تکالیف زن بر اساس اصل عدالت از دیدگاه اسلام، تلاش در جهت نمایاندن نقش و جایگاه واقعی، صحیح و متعادل زن در اسلام، تلاش در جهت ارتقای جایگاه انسانی زنان در خانواده و اصلاح مناسبات و ساختار آن به خانواده‌ای دموکراتیک و مشارکتی و ترویج فرهنگ مسئولیت مشترک زن و مرد در اداره منزل و تربیت فرزند و تلاش در جهت رفع هرگونه تبعیض، بی‌عدالتی و خشونت نسبت به زنان ازجمله اهداف جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان است.

۹ خرد ۱۳۹۷
دستیار رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی:

لایحه حمایت از کودکان از سال ۸۳ در مجلس مانده و قانون نشده است

شهیندخت مولاوردی ضمن اعلام این خبر که امروز صبح ساعت ۸ دادگاه فرد خاطی در جنایت غرب تهران با فوریت انجام شده است، گفت: امیدواریم دستور مقام معظم رهبری در مورد جنایت غرب تهران بتواند در بازدارندگی از اینگونه اعمال مؤثر باشد.

۴ خرد ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی:

طرح تعیین شرایط برای ازدواج دختران بدون اذن پدر نیازمند بررسی بیشتر است

دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور حقوق شهروندی گفت: طرح تعیین شرایط برای ازدواج دختران بدون اذن پدر، تنها از سوی یک نماینده مجلس طرح شده و باید در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

۸ ارد ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی:

سیاست‌ها و قوانین اشتغال زنان نیازمند تجدیدنظر جدی است

دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی با تاکید بر ضرورت حفظ کرامت زنان در جامعه و خانواده گفت: سیاست ها، قوانین و مقررات اشتغال زنان نیازمند تجدید نظر جدی است.

۸ ارد ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی:

ماده جبران خسارت‌های معنوی در لایحه امنیت زنان تکرار قانونی محسوب نمی‌شود

مولاوردی: اگرچه متن ماده ۱۴ قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲ به پرداخت ضرر و زیان مادی و معنوی تصریح دارد، اما در تبصره ۲ همین ماده، آمده شده است مقررات مربوط به منافع ممکن‌الحصول و خسارت معنوی شامل جرائم موجب تعزیرات منصوص شرعی و دیه نمی‌شود. ماده جبران خسارت‌های معنوی در لایحه امنیت زنان تکرار قانونی محسوب نمی‌شود ادامه داده که معاون محترم حقوقی قوه قضاییه در اظهارات خود این استثنای وارده بر ماده را در نظر نگرفته است که این ماده جرائم موجب دیه را از شمول خسارت معنوی و منافع ممکن‌الحصول مستثنا کرده است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون فرهنگی:

ستاد ملی زن و خانواده باید تشکیل شود تا شاخص‌های مدنظر در ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه عملی شود

باوجود وعده‌های مکرر معاونت زنان و خانواده از سال ۹۲ تاکنون در خصوص برگزاری جلسات ستاد ملی زن و خانواده، هنوز جلسات این ستاد تشکیل نشده است، به همین منظور جمعی از نمایندگان مجلس پیگیری این موضوع را از رئیس‌جمهور خواستار شدند.

۲ آذر ۱۳۹۶
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی:

در حوزه تامین امنیت زنان تمرکز اصلی ما بر پیشگیری و تدابیر بازدارنده است

مولاوردی: در حوزه تامین امنیت زنان تمرکز اصلی ما بر پیشگیری و تدابیر بازدارنده است و در گام آخر به موضوع مداخله قانون و مجازات ها می رسیم.

۱ مهر ۱۳۹۶
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی:

دستیابی به تعادل جنسیتی باید در همه زمینه‌ها برای زنان اجرایی شود

مولاوردی: دستیابی به تعادل جنسیتی و اعتدال باید در همه زمینه ها برای زنان اجرایی شود؛ اینکه گاهی گفته می شود که چرا شما صرفا به دنبال وکیل و وزیر شدن زنان هستید، باید گفت این موضوع یکی از خواسته های مهم در نوع خود است و به دلیل تاثیری که می تواند بر تحقق سایر حقوق زنان داشته باشد، مورد توجه قرار دارد.

۱ مهر ۱۳۹۶
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی:

مشخصا پنج ماده از حقوق شهروندی مربوط به حوزه زنان و خانواده است

دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: توجه به تعادل جنسیتی در جنبه های مختلف از جمله در بازار کار، مدیریت ها و در نقش های اجتماعی و خانوادگی زنان می تواند در تحقق عدالت موثر باشد.

۲۰ شهر ۱۳۹۶

بررسی طرح افزایش سن ازدواج با نگاه فقهی-حقوقی

طرح افزایش سن ازدواج یکی از طرح‌های پیشنهادی چالشی مجلس دهم است که که به‌علت حساسیت موضوع، از منظرهای گوناگون نیاز به نقد و بررسی دارد. یکی از مهمترین ابعاد این موضوع، ایرادات فقهی و حقوقی آن است که نباید به آسانی از آن گذشت.

۱۳ شهر ۱۳۹۶
میراث یازدهم(10)

بررسی عملکرد معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد مسئولین دولت یازدهم اختصاص دارد. در دهمین گزارش از این پرونده، عملکرد شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور مورد بررسی قرار گرفته است.

۱۳ شهر ۱۳۹۶

ابتکار:ضرورت توجه بیشتر به تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌های کلان وجود دارد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور: میزان دسترسی برابر برای زنان در بسیاری از زمینه‌ها یکسان نیست و هنوز هم آمارها نشان دهنده شکاف‌ جنسیتی در دستیابی به فرصت‌هاست؛ این مسئله ضرورت توجه بیشتر به تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌های کلان را یادآور می‌شود.