۲۴ تیر ۱۳۹۶

مولاوردی: برای کاهش عدم تعادل در حوزه زنان طرح تعادل جنسیتی در مدیریت‌ها ارایه شده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: در حال حاضر در شاخص‌های آموزش و بهداشت زنان دستاوردهای خوبی داریم اما در شاخص‌های اقتصادی و سیاسی با محدودیت‌ها و محرومیت‌هایی مواجهیم. برای کاهش عدم تعادل در حوزه زنان در کشور طرح‌هایی از جمله تعادل جنسیتی در مدیریت‌ها، توانمندی اقتصادی و سیاسی زنان ارایه شده است. در حال حاضر ریل گذاری برای رسیدن به اهداف در حوزه زنان و خانواده انجام و در دولت دوازدهم نیز در این چارچوب عمل خواهد شد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

مولاوردی: در اشتغال آفرینی برای زنان به استخدام‌های دولتی اکتفا نمی‌کنیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به توجه ویژه دولت به موضوع زنان، گفت: موضوع عدالت جنسیتی و توان افزایی دختران و زنان ایرانی به عنوان یک اولویت در دستور کار دولت دوازدهم قرار گرفته و پیگیری می شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۶

مولاوردی: مشارکت زنان در انتخابات اخیر یک درصد بیشتر از مردان بود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اجرای برنامه « توانمند سازی همه زنان و دختران در جامعه دوستدار خانواده» یکی از برنامه های رئیس جمهوری در دولت دوازدهم است.

۲۰ تیر ۱۳۹۶

مولاوردی: رایزنی و چانه‌زنی‌ها برای حضور تعداد بیشتر زنان در کابینه در جریان است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری معتقد است نباید خط‌کشی و مرزبندی برای تصدی وزارتخانه‌ای خاص برای زنان ایجاد کرد.

۱۵ تیر ۱۳۹۶

مولاوردی: نظر رییس جمهوری برای حضور زنان در کابینه دوازدهم مثبت است

معاون رئیس جمهور:نظر آقای روحانی برای حضور تعداد بیشتر زنان در کابینه دولت دوازدهم مثبت است و امیدواریم تعداد زنان در کابینه بیشتر باشد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

از اساسی‌ترین اقدامات مولاوردی مطرح‌کردن لزوم احقاق بیمه زنان خانه دار، بیمه‌های خاص زنان سالخورده و زنان خودسرپرست بود

زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست از دید مولاوردی پنهان نماندند و بیش از رساندن پول و یارانه برای توانمندسازی آنها تلاش کرد و توانست از صندوق کارآفرینی امید برای توسعه فعالیت زنان تسهیلات دریافت کند. شاید یکی از اساسی‌ترین اقدامات او مطرح‌کردن لزوم احقاق بیمه زنان خانوار، بیمه‌های خاص زنان سالخورده و زنان خودسرپرست بود. با وجود تلاش‌هایی که مولاوردی داشته هنوز این طرح‌ به جایی نرسیده است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

مولاوردی:سیاست برای توانمندسازی زنان این است که برنامه‌ها صرفا حمایتی نباشند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: سیاست برای توانمندسازی زنان این است که برنامه‌ها صرفا حمایتی نباشند. اکنون برنامه دیگری که در دستورکار دولت قرار دارد نظام بیمه چندلایه است. لایه اول، لایه مساعدت است ولی در لایه های بعدی سمت و سوی توانمندسازی مدنظر است و فاز های بعدی به کارآفرینی‌می‌رسد. تلاش می کنیم یک شبکه‌ای از همکاری ها را داشته باشیم.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: براساس سرشماری سال ۹۰، شمار زنان سرپرست خانوار ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: طبق برآورد سرشماری عمومی در سال ۹۰، شمار زنان سرپرست خانوار ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود که حتما افزایش پیدا کرده است. شاید اکنون حدود سه میلیون و پانصد هزار نفر باشد. البته در حال دریافت اطلاعات و آمارهای جدید هستیم.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: تکریم بانوان یکی از برنامه‌های دولت دوازدهم است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان: بحث تکریم جایگاه بانوان در جامعه جزو مجموعه برنامه های دولت دوازدهم ارائه شده است. این امر برگرفته از مفاد برنامه ششم توسعه است که در پنج سال آینده در دستور کار کشور خواهد بود و همچنین در منشور حقوق شهروندی رئیس جمهور سعی کردیم تأثیرات مثبت این امر را به عنوان برنامه های پیشنهادی خود ارائه دهیم.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

«تاب‌آوری اجتماعی» به فاز دوم رسید

مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه فاز اول طرح تاب‌آوری اجتماعی در ۱۳ استان اجرا شده است، گفت: فاز دوم این طرح نیز در سال جاری در این استان‌ها در جهت توانمندسازی خانواده‌ها به منظور مدیریت مشکلات اجرا می‌شود.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

مولاوردی: جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید ارتقا یافته است

مولاوردی، معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: براساس تلاشهای صورت گرفته از ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید جایگاه زنان در این دولت نسبت به گذشته ارتقا یافته است.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

وقتی سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت در اولویت معاونت امور زنان و خانواده نیست

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری طبق ابلاغ های سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۵ به ترتیب مسئول اجرایی کردن سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده است، بررسی گزارش عملکرد این معاونت در چهارسال اخیر که توسط این معاونت منتشر شده، نشان می­‎دهد رویکرد غالب این معاونت، کمتر رنگ و بوی پیگیری اجرای این سیاست‎ها داشته است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

مولاوردی:اجرای طرح بیمه مشاور خانواده در دستور کار دولت است

مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اجرای طرح بیمه مشاور خانواده در دستور کار دولت قرار گرفته و این امر با جدیت در کشور دنبال می شود.

۱۸ دی ۱۳۹۵
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:

شرمنده‌ایم که نتوانستیم مشکل بازاررسانی تولیدات روستایی را حل کنیم

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه شرمنده‌ام که نتوانستیم مشکل بازاررسانی تولیدات صنایع دستی روستایی و عشایری را حل کنیم، گفت: امیدوارم به ایرانِ وعده داده شده در سال ۱۴۰۴ برسیم که در آن رفاه،امنیت غذایی، نهاد محکم خانواده و محیط‌زیست سالم وجود دارد.

۷ دی ۱۳۹۵

مخالفت صریح مولاوردی با رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان

به گزارش عیارآنلاین، نماینده رئیس‌جمهور در شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده در واکنش به صحبت‌های روز گذشته رئیس این شورا درباره لایحه برنامه ششم توسعه گفت: «پیشنهاداتی که از سوی زهرا آیت‌اللهی به عنوان نظرات شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده در خصوص برنامه ششم توسعه در نشست خبری مطرح شده است، تنها نظرات […]