۲۰ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون فرهنگی:

ستاد ملی زن و خانواده باید تشکیل شود تا شاخص‌های مدنظر در ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه عملی شود

باوجود وعده‌های مکرر معاونت زنان و خانواده از سال ۹۲ تاکنون در خصوص برگزاری جلسات ستاد ملی زن و خانواده، هنوز جلسات این ستاد تشکیل نشده است، به همین منظور جمعی از نمایندگان مجلس پیگیری این موضوع را از رئیس‌جمهور خواستار شدند.

۲ آذر ۱۳۹۶
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی:

در حوزه تامین امنیت زنان تمرکز اصلی ما بر پیشگیری و تدابیر بازدارنده است

مولاوردی: در حوزه تامین امنیت زنان تمرکز اصلی ما بر پیشگیری و تدابیر بازدارنده است و در گام آخر به موضوع مداخله قانون و مجازات ها می رسیم.

۱ مهر ۱۳۹۶
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی:

دستیابی به تعادل جنسیتی باید در همه زمینه‌ها برای زنان اجرایی شود

مولاوردی: دستیابی به تعادل جنسیتی و اعتدال باید در همه زمینه ها برای زنان اجرایی شود؛ اینکه گاهی گفته می شود که چرا شما صرفا به دنبال وکیل و وزیر شدن زنان هستید، باید گفت این موضوع یکی از خواسته های مهم در نوع خود است و به دلیل تاثیری که می تواند بر تحقق سایر حقوق زنان داشته باشد، مورد توجه قرار دارد.

۱ مهر ۱۳۹۶
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی:

مشخصا پنج ماده از حقوق شهروندی مربوط به حوزه زنان و خانواده است

دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: توجه به تعادل جنسیتی در جنبه های مختلف از جمله در بازار کار، مدیریت ها و در نقش های اجتماعی و خانوادگی زنان می تواند در تحقق عدالت موثر باشد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۶

بررسی طرح افزایش سن ازدواج با نگاه فقهی-حقوقی

طرح افزایش سن ازدواج یکی از طرح‌های پیشنهادی چالشی مجلس دهم است که که به‌علت حساسیت موضوع، از منظرهای گوناگون نیاز به نقد و بررسی دارد. یکی از مهمترین ابعاد این موضوع، ایرادات فقهی و حقوقی آن است که نباید به آسانی از آن گذشت.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶
میراث یازدهم(10)

بررسی عملکرد معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد مسئولین دولت یازدهم اختصاص دارد. در دهمین گزارش از این پرونده، عملکرد شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور مورد بررسی قرار گرفته است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار:ضرورت توجه بیشتر به تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌های کلان وجود دارد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور: میزان دسترسی برابر برای زنان در بسیاری از زمینه‌ها یکسان نیست و هنوز هم آمارها نشان دهنده شکاف‌ جنسیتی در دستیابی به فرصت‌هاست؛ این مسئله ضرورت توجه بیشتر به تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌های کلان را یادآور می‌شود.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

سلحشوری: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی دراعتراض به نوشته یک تابلو تبلیغاتی و انتشار آن در فضای مجازی مبنی بر این که « بهشت زیرپای مادران است نه کارمندان»، گفت: بهشت درجات مختلفی دارد و درجات بالای آن متعلق به مادران کارمند و شاغل است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: قوانین حقوقی برای افزایش جمعیت پیر در ایران آماده نیست

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: جمعیت پیر ایران رو به افزایش است؛ این در حالی است که قوانین حقوقی هنوز برای این افزایش جمعیت و مسائل حقوقی حول این موضوع آماده نیست.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: زنان و دختران ما امروز دنبال به دست آوردن سهم خود در بازار کار هستند

معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: ارتقای سطح مشارکت زنان در عرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی در نتیجه مجموعه اقدامات دولت یازدهم در حوزه زنان و خانواده محقق شد. زنان در ۴۰ سال گذشته سهم خود را در دانشگاه ها محقق کرده اند، زنان و دختران ما امروز به دنبال به دست آوردن سهم خود در بازار کار هستند. باید توانایی زنان را در چارچوب قانون به رسمیت بشناسیم، این مساله امروز نه یک انتخاب بلکه الزام و اجبار است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
فعال حقوق زنان:

جابجایی مولاوردی با ابتکار آسیبی به حوزه زنان نمی‌رساند

بروجردی: جابجایی مولاوردی با ابتکار آسیبی به حوزه زنان نمی‌رساند. بتکار از گذشته سابقه فعالیت در حوزه زنان را دارد و البته به حوزه مولاوردی نیز آسیب نخواهد رسید، بلکه با پشتکاری که از وی سراغ دارم، معتقدم ورودش به عرصه حقوقی و حقوق شهروندی برای جامعه موثر خواهد بود. ابتکار قبل از هر چیز باید مانند منشور حقوق شهروندی، «منشور حقوق زنان» را در کشور تدوین کند و برای تصویب آن را به دولت ارسال کند تا زمینه عملیاتی و اجرایی شدن آن در کشور فراهم شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: معاونت امور زنان و خانواده با دستیار ویژه در حقوق شهروندی دور از هم نیستند

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی: معاونت امور زنان و خانواده با دستیار ویژه در حقوق شهروندی دور از هم نیستند و در فصل‌های مشترکی مانند حقوق زنان، کودکان و اعضای خانواده با یکدیگر یکی هستند. حقوق شهروندی مباحثی است که در امور خانواده پیگیری می‌شود. بخش‌هایی از حقوق شهروندی به حقوق زنان و خانواده باز می‌گردد لذا در سمت تازه هم پیگیر این مباحث در چارچوب مأموریتی که بر عهده‌ام نهاده‌اند، خواهم بود.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: قراردادهای موقت در امور زنان یکی از مشکلاتی این حوزه است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده : قوانینی برای حمایت از کار زنان پیش‌بینی شده است که بعد از بررسی و مطالعه در این حوزه به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است و اکنون ما در انتظار جواب این سازمان هستیم. راردادهای موقت در امور زنان یکی از مشکلاتی است که در این حوزه وجود دارد که باید اصلاح شود. همه موارد در حوزه زنان باید با همکاری تامین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجلس، دولت و همچنین دیگر نهادهای ذیربط انجام شود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: سهم زنان از سه درصد به شش درصد در مجلس دهم افزایش یافته است

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور: سهم زنان از سه درصد به شش درصد در مجلس دهم شورای اسلامی افزایش یافته است، همچنین حضور زنان در انتخابات و منتخبین شوراها نیز افزایش داشته است، در حال حاضر افزایش سهم زنان در مدیریت‌ها آغاز شده و انشالله اگر موفق شویم در پایان دولت دوازدهم که یکسال بعد از آن هم برنامه ششم به پایان خواهد رسید، سهم زنان در دولت افزایش خواهد یافت و این امر قطعا می‌تواند بسیار امیدبخش باشد و شاخص‌های توسعه انسانی کشور را تغییر دهد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: در بحث مشارکت اقتصادی زنان از مسأله تعادل و توازن در کار و زندگی زنان غفلت نکردیم

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده: ر بحث مشارکت اقتصادی زنان از مسأله تعادل و توازن در کار و زندگی زنان غفلت نکردیم. در بررسی موانع اجرایی و اعتباری افزایش مرخصی زایمان به پیشنهاداتی رسیدیم و منتظر نظر سازمان برنامه و بودجه در این خصوص هستیم. همچنین در مورد کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص، گزارش‌هایی از خلأهای اجرایی آن دریافت کردیم تا ببینیم چه چالش‌هایی وجود دارد.