۲۳ دی ۱۳۹۴

انتقاد عضو فراکسیون زنان مجلس از رویکرد معاونت زنان دولت/ در جریان برنامه‌های حوزه زنان قرارنمی‌گیریم

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از معاونت امور زنان ریاست جمهوری، از آن خواست برنامه‌های خود را در برنامه ششم توسعه هر چه سریع‌تر به فراکسیون زنان مجلس ارائه دهند تا زمان کافی برای بررسی کارشناسانه آنها وجود داشته باشد.

۱۵ مهر ۱۳۹۴

طرح تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی نهایی می‌شود

در سال ۱۳۹۱ طرح تعالی خانواده ابتدا به صورت مصوبه‌ای در شورای انقلاب فرهنگی مطرح و تصویب شد. اما تصویب آن در این شورا راهی به سوی اجرایی شدن نداشت، تا اینکه از سوی ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس مطرح شد و در قالب ۵۰ ماده برای بررسی در کمیسیون اجتماعی و سپس فرهنگی راهی مجلس شد تا براساس آن سیاست‌های تشویقی برای فرزند‌آوری و ازدواج را در بین جوانان تبیین کند.

۱۴ مرد ۱۳۹۴

تعریف زمان‌بندی مشخص در اجرای پایلوت مصوبه پوشش بیمه‌ای خدمات مامایی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت بر اجرای پوشش بیمه‌ای خدمات مامایی، گفت: باید برای اجرای پایلوت این طرح، زمان‌بندی مشخصی تعریف شود که نواقص آن را بتوان شناسایی و در نهایت بعد از رفع این نواقص، اجرای آن را به سراسر کشور تعمیم داد.

۳۰ فرو ۱۳۹۴
کمبود منبع مالی؛ علت اجرایی نشدن قانون

اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری جزو اولویت‌های وزارت بهداشت نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری جزو اولویت‌های وزارت بهداشت نیست، گفت: این قانون منبع مالی مشخصی ندارد و تا زمان تامین اعتبارات امکان اجرای آن وجود ندارد.

۵ مهر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون بهداشت در گفت‌وگویی اعلام کرد

گزارش کمیته ویژه کمیسیون بهداشت درباره بنزین به اعضای کمیسیون ارائه نشد

عضو کمیسیون بهداشت با بیان اینکه گزارش کمیته ویژه کمیسیون بهداشت درباره آلایندگی بنزین وارداتی و پتروشیمی به اعضای کمیسیون ارائه نشد، گفت: هیچ مطالعه علمی درباره تاثیر بنزین وارداتی و بنزین پتروشیمی بر آلودگی هوا انجام نشده است.