۲۱ شهر ۱۳۹۵

سایه ابهام بر عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان

گزارش//مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سازمانی اقتصادی پا به عرصه وجود گذاشت تا با فعالیت‌های اقتصادی نظیر اداره شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها و صنایع بزرگ از جمله نفت، پتروشیمی و معادن و انجام امور خدماتی، منافع اقتصادی و سطح رفاه فرهنگیان عضو را بهبود بخشد اما عملکرد این صندوق سال‌هاست مورد انتقاد است.

۱۰ شهر ۱۳۹۵

افزایش سود‌های بانکی ناشی از فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان

غندالی، مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان: برای به ثمر رسیدن سرمایه‌گذاری‌ها نیاز به زمانی در حدود دو تا سه سال است./ مطالبات فرهنگیان از این صندوق افزایش یافته و این مسئله نشان از عملکرد مثبتی است./ قصد داریم با راه‌اندازی خدمات بیمه‌ای، حقوق تکمیلی و ارائه خدماتی دیگر نظیر این موارد ارائه خدمات به فرهنگیان را افزایش دهیم.

۸ شهر ۱۳۹۵

پیشنهاد تشکیل کمیته شفاف سازی فعالیت های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط فانی

فانی، وزیر آموزش و پرورش: بخشی از مشکلات این صندوق مربوط به قبل از مدیریت فعلی آن است./ پیشنهاد تشکیل کمیته ای مشترک از صندوق و نمایندگان مجلس تا یک ماه آینده تصویب شد.

۲۶ مرد ۱۳۹۵

تصویب یک فوریت طرح بانک قرض‌الحسنه فرهنگیان در مجلس

غندالی، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان: تصویب یک فوریت طرح بانک قرض‌الحسنه فرهنگیان در مجلس./ بانک سرمایه یک بانک تجاری است و امکان دریافت تسهیلات مالی مشکل است./ سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک سرمایه ۴۵٫۶۷ درصد است./ فرهنگیان می‌توانند وام و تسهیلاتی ارزان قیمت و با سود چهاردرصد دریافت کنند.

۹ مرد ۱۳۹۵

حدود ۴۰ هزار نفر در سال از خدمات صندوق ذخیره فرهنگیان استفاده میکنند

غندالی، مدیر عامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان: وام به بازنشسته‌های فرهنگی با استمرار عضویت در صندوق ذخیره تعلق می گیرد./ هر ماه به طور میانگین بالغ بر چهار هزار نفر و در سال ، معادل ۴٠ هزار نفر وام به میزان سهم الشرکه خود دریافت می کنند./ سرمایه گذاری‌های صندوق در ١٢ کارخانه پتروشیمی بوده که چشم انداز ارتقاء سودآوری حداقل تا سه سال آینده را دارد.

۲ مرد ۱۳۹۵
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان:

صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از موسسات اقتصادی سالم و سلامت کشور است

غندالی، مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان: صندوق‌های آموزش و پرورش را ساماندهی کرده تا تسهیلاتی با نرخ ۴ درصد در اختیار اعضاء قرار گیرد./ که اگر دو پروژه و ترمینال نفتی وارد چرخه سود شوند، سود پایدار صندوق ذخیره فرهنگیان بین هزار تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان در سال است./ حق مجلس تحقیق و تفحص است و هر وقت خواسته‌اند ما در کمیسیون آموزش مجلس حضور پیدا کرده‌ایم./ توقع از مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان باید بر اساس اساسنامه این صندوق باشد./ صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از مؤسسات اقتصادی سالم و سلامت کشور در این ۲۰ ساله بوده است.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

سود ۳۰۰ میلیون دلاری صندوق بازنشستگان در صورت وضعیت فرهنگیان

غندالی، مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان: یکی از پروژه‌های صندوق احداث مخازن نفتی به ظرفیت ۳۰ میلیون بشکه در منطقه قشم است، در این رابطه با یک شرکت چینی قرارداد بستیم که از یک سو احداث مخازن را بر عهده بگیرد و از سوی دیگر تکنولوژی مربوطه را به ایران و شرکت ماشین سازی متتقل کند./ سرمایه ۵۵۰ میلیون دلاری سرمایه میباشد و براساس تحلیل‌هایی که انجام دادیم سالیانه ۳۰۰ میلیارد دلار سود بازگشتی است. این سود پایان سال در صورت وضعیت فرهنگیان قرار می‌گیرد./ در حال حاضر در حال احداث ۱۰ پتروشیمی و ۱۶ نیروگاه ۲۵ مگاواتی با هماهنگی دولت هستیم.

۲۳ خرد ۱۳۹۵

مشارکت‌های سودآور صندوق ذخیره فرهنگیان با شرکت‌های نفتی خارجی

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: قرارداد ایجاد ترمینال نفتی در منطقه آزاد قشم با همکاری شرکت‌های چینی می‌تواند علاوه بر سودآوری برای فرهنگیان عضو موسسه و کشور، دانش فنی را نیز برای ما به ارمغان آورد.

۱۲ اسف ۱۳۹۴

سرمایه گذاری١٠میلیارد یورویی کره ایها در صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان: سرمایه گذاری مستقیم شرکت های خارجی و سرمایه گذاری مشترک از اولویت های موسسه برای توسعه طرح های پتروشیمی است که بیش از ١٢ طرح و شرکت را در بر می گیرد و برنامه ما این است که در چندین پروژه نیروگاهی نیز ورود کنیم.

۶ بهم ۱۳۹۴

از صندوق ذخیره فرهنگیان چه میدانید؟

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: با عضویت ۹۰۸هزارنفرکه ۲۰هزار نفر آن دراستان هرمزگان هستند درحال حاضر دارایی دفتری ثبت شده صندوق ذخیره ۴۶۰۰میلیارد تومان است .

۱۶ دی ۱۳۹۴

صندوق ذخیره فرهنگیان ماهیانه ۲۱ میلیارد تومان درآمد دارد

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: این صندوق ماهیانه مبلغ ۲۱ میلیارد تومان درآمد دارد و گام های موثری در زمینه رشد اقتصادی و معیشت فرهنگیانه برداشته است.

۸ دی ۱۳۹۴

کتاب «اقتصاد آموزش و پرورش» منتشر شد

کتاب «اقتصاد آموزش و پرورش» ویژه سی و دومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش به عنوان «سند کارگروه اقتصاد آموزش و پرورش و معیشت فرهنگیان» توسط موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تالیف و منتشر شد.

۵ مرد ۱۳۹۴
مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان

واگذاری ۳۰ هزار خودرو به فرهنگیان

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: امسال حدود ۳۰ هزار خودرو از ابتدا تا پایان سال بین فرهنگیان عضو این صندوق توزیع می‌شود.

۲ آذر ۱۳۹۳

احیای بانک سرمایه پس از سال ها سکون

سرپرست بانک سرمایه از احیای این بانک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های جدید قرار است این بانک پس از سال ها دوباره احیا و مشکلات آن در بخش سهامداری برطرف شود.