۲۵ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مسبب انحلال طرح‌های جنگلداری وزارت کشاورزی و دولت است/ سازمان جنگلها و مراتع خودش را مجهز نکرده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: قبل از سال ۱۳۳۸ اجرای طرح‌های جنگل در شمال کشور وجود نداشت و سازمان جنگل ها و مراتع کار حفاظت از جنگل را برعهده داشت.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

برای تکمیل قانون انتزاع بایستی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به وزارت کشاورزی منتقل شود

شریعت نژاد: برای تکمیل قانون انتزاع بایستی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان توسعه تجارت (در بخش کشاورزی) و دفتر صنایع غذایی وزارت صنعت، معدن و تجارت از وزارت صمت به وزارت کشاورزی منتقل شود. تکمیل قانون انتزاع شرایط را برای تامین حداکثری امنیت غذایی در کشور فراهم می‌کند. متاسفانه وزارت جهادکشاورزی در اجرای صحیح قانون انتزاع موضع انفعالی دارد و خواستار بازپس گیری حق خود از وزارت صنعت، معدن وتجارت نیست. سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در جهت تامین امنیت غذایی حرکت نمی کند.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس کمیته محیط زیست مجلس اعلام کرد:

عدم ارائه برنامه اجرایی توافق پاریس به مجلس

شریعت‌نژاد در خصوص توافق‌نامه زیست‌محیطی پاریس گفت: سند برنامه اقدام ملی باید جهت اطلاع نمایندگان ارائه شود تا به تصویب نمایندگان مجلس برسد همان‌طور که برنامه‌های جاری نیز به تصویب کشور می‌رسد.

۱۰ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

وزارت بازرگانی انگیزه‌ای برای صادرات نخواهد داشت

شریعت نژاد در خصوص لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت گفت: اینکه ما آزمون و خطا کنیم و دوباره اشتباه گذشته را تکرار کنیم منطقی نیست. مسئله اساسی این است که وزارت بازرگانی فقط به‌دنبال واردات است و برای صادرات انگیزه‌ای ندارد.

۳ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سازمان جنگل ها توان مقابله با بیابان زایی را ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از توزیع ناعادلانه آب و به دنبال آن سیرصعودی بیابان زایی درکشور،گفت: سازمان جنگل ها به دلیل کمبود تجهیزات و نیروی انسانی توان مقابله با بیان زایی ندارد.

۲۷ ارد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اجرای طرح ترسیب کربن با هدف مدیریت تغییرات اقلیمی است

شریعت نژاد، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس: اجرای طرح ترسیب کربن توسط سازمان‌جنگل‌ها با هدف مدیریت تغییرات اقلیم است. طرح ترسیب کربن از سال‌ها پیش مطرح است و در ایران هم سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری طرح الگوی را به صورت پایلوت در حسین آباد بیرجند اجرا کرد، در واقع تلاش شده تا به صورت های مختلف عملیاتی شود. اجرای طرح ترسیب کربن بهتر است در نقاطی از دنیا مانند جنگل‌های آمازون و پر پوشش استوایی که تخریب شدید پوشش گیاهی هم دارد، دنبال شود زیرا ظرفیت افزایش توسعه پوشش گیاهی بیشتری نسبت به ایران دارند، در کشور ما اما متوسط با شرایط آب و هوایی حرکت در این زمینه به سرعت و شدت مناطق مذکور امکان‌پذیر نیست.در قانون برنامه ششم توسعه نیز بر این موارد تاکید شده به نوعی که سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور موظف به جنگل‌کاری سالانه ۵۰۰هزار هکتار در طول برنامه و بر انجام اقداماتی چون تثبیت شن از طریق پوشش گیاهی توصیه شده زیرا به مدیریت تغییرات اقلیمی کمک می‌کند.

۱ ارد ۱۳۹۶
نماینده مجلس عنوان نمود؛

خرید با واسطه دولت عاملی برای افزایش قیمت پرتقال/ تعاونی روستایی زیر بار ریسک خرید مرکبات نمی رود

شریعت نژاد، نماینده مجلس: توزیع مرکبات در بورس کالا موفقیت آمیز نیست، زیرا مرکبات بر طبق جنس تولید، نیازمند توزیع روزانه است. نگهداری بلندمدت مرکبات در انبارها در بورس کالا هزینه ساز است. خرید مستقیم محصولات کشاورزی از کشاورز، جزء رسالت قانونی تعاونی روستایی است، اما متاسفانه تعاونی روستایی ریسک خرید مرکبات را به عهده نمی گیرد. تنها راهکار حذف دلالان در صنعت کشاورزی تقویت تعاونی روستایی است زیرا تعاونی ها بطور مستقیم با شرایط تولید و هزینه های کشاورز در چرخه تولید در ارتباط هستند.

۱۸ بهم ۱۳۹۵
عضوکمیسیون کشاورزی:

تکنولوژی درکشت فراسرزمینی توسط کشور میزبان تامین شود

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: اعزام نیروی کار ،صادرات محصولات با برند ایرانی و در اختیار گذاشتن تکنولوژی توسط کشور میزبان از الزاماتی است که در قرارداد های کشت فراسرزمینی باید مدنظر قرار بگیرد.

۱۷ بهم ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

حذف تعاونی روستایی در زمینه خدمات کشاورزی، افزایش هزینه تولید را درپی دارد

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه حذف تشکل ها ازجمله تعاونی روستایی در زمینه ارائه خدمات کشاورزی هزینه تولیدات کشاورزی را افزایش می دهد،گفت:توسعه تعاونی موجب هم افزایی در صنعت کشاورزی می شود.

۳ بهم ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

بیشتر نهاده‌های مرغی وارداتی است/ وزارت جهادکشاورزی در رفع انحصار واردات نهاده‌ها موفق نبوده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه بیشتر نهاده های تولید مرغ وارداتی است و از طریق واسطه ها در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد،گفت: وزارت کشاورزی ظاهرا برای رفع انحصار واردات کرده است، اما عملا چندان موفق نبوده است.

۲۴ شهر ۱۳۹۵

پزشک خانواده و مشکلات حل نشده آن!

گزارش// ماجرا از قانون برنامه توسعه سوم شروع شد. جایی که اجرای برنامه پزشک خانواده به دولت تکلیف شد، اما به علل مختلف ماند تا سال آخر وزارت مسعود پزشکیان در وزارت بهداشت. در دوران وزارت کامران باقری لنکرانی نیز اجرای این برنامه در روستاها دنبال شد و آمارهایی از اجرای آن اعلام می‌شد، اما همزمان نارضایتی‌هایی هم وجود داشت

۲۴ شهر ۱۳۹۵

دردسرسازی پزشک خانواده از زبان نمایندگان مردم

گزارش// طرح پزشک خانواده با هدف ارزیابی و پایش، در استان های فارس و مازندران به صورت پایلوت شکل اجرایی به خود گرفت تا با شناسایی نقاط ضعف و رفع این مشکلات در زمان اجرا، بتوان اجرای آن را به استان های دیگر تسری داد؛ موضوعی که با گذشت دو سال از زمان اجرای پایلوت آن، نه تنها منجر به شناسایی نقاط ضعف آن نشده بلکه گفته می شود مشکلاتی را برای مردم استان های فارس و مازندران ایجاد کرده است.

۸ دی ۱۳۹۴

۴ کمیسیون مجلس، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را تعیین کردند

کمیسیون های آموزش و تحقیقات، کشاورزی، آب و منابع طبیعی، عمران و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در جلسه امروز خود، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را انتخاب کردند.

۱۵ مرد ۱۳۹۴
شریعت نژاد مطرح کرد:

واردات برنج با مجوزهای خاص/کارنامه منفی وزارت جهاد در اجرای قانون انتزاع

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کارنامه وزارت جهاد کشاورزی در طول اجرای قانون انتزاع مثبت نیست،گفت: براساس قانون تمامی امور و وظایف بخش کشاورزی از خرید تضمینی تا تنظیم بازار به وزارت جهادکشاورزی سپرده شده اما متاسفانه این وزارتخانه به خوبی در این موضع نتوانسته ایفای نقش کند.

۴ مرد ۱۳۹۴

حجم خسارات وارده به مرغدران بسیار بالاتر از مصوبه جبران خسارت دولت

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به اینکه مرغداران مازندرانی از سیاستها و تصمیمیات عجولانه سازمان دامپزشکی بسیار شاکی هستند و امیدی به پرداخت خسارت ها از سوی دولت ندارند،گفت: موضوع پرداخت خسارتها از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.