۲۰ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

انتصاب وزیر صنعت به ریاست ۲ کارگروه مرتبط با کشاورزی خلاف قانون است

شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به مصوبه ۲۶ مهرماه هیات وزیران در رابطه با انتصاب اخیر شریعتمداری به ریاست کارگروه تنظیم بازار و کارگروه گندم، آرد و نان گفت: این انتصابات مخالف قانون تمرکز بوده و موجب افزایش واردات محصولات خارجی خواهد شد.

۲۳ خرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

احیای وزارت بازرگانی ظلم به کشاورزان و تولیدکنندگان است

شریعت نژاد: احیای مجدد وزارت بازرگانی به نفع وارد کننده‌ها خواهد شد. قطعاً این کار ظلم به کشاورزان و تولیدکنندگان است. باید فرصت کافی را جهت اجرای هر چه‌بهتر قانون تمرکز در اختیار جهاد کشاورزی بگذاریم. این کار تازه شروع شده است و نیازمند زمان جهت اجرا است و طرح دوباره مسئله تفکیک- وزارتخانه- چیزی را حل نخواهد کرد و ما دائم در حال آزمون‌وخطا هستیم. صِرف تفکیک وزارتخانه‌ها چیزی حل نخواهد شد کما اینکه این مسئله با توسعه تشکیلات هم مغایرت دارد.

۲۲ آذر ۱۳۹۴

سوال ۱۳ نماینده مجلس از وزیر اقتصاد/ طیب نیا پاسخگوی مالیات و واگذاری‌ها است

دوشنبه هفته جاری وزیر اقتصاد راهی کمیسیون اقتصادی می‌شود، تا به سوال ۱۳ نماینده مجلس در مورد مالیات و واگذاری‌ شرکت‌ها به بخش خصوصی پاسخ دهد.

۲۴ تیر ۱۳۹۴
شریعت نژاد مطرح کرد:

بیماری آنفلوانزا کنترل شده/ سازمان دامپزشکی عجله کرد

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: متاسفانه سازمان دامپزشکی درخصوص بروز آنفلوآنزا عجولانه برخورد کرد و به خاطر حساسیتی که وجود داشت شعاع موضوع را گسترده کرد و در این زمینه بزرگ نمایی شد.