۱۵ دی ۱۳۹۶
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

صندوق زمین و ساختمان گزینه جذاب برای سرمایه گذاری است “

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صندوق زمین و ساختمان به عنوان یکی از گزینه های جذاب برای سرمایه گذاری جهت سرمایه گذاری در حوزه مسکن است.

۳ دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان بورس: امکان قیمت‌گذاری و دادوستد علم و فناوری در بازار سرمایه وجود دارد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در دانشگاه تهران با بیان این که امکان قیمت‌گذاری و داد و ستد علم و فناوری در بازار سرمایه وجود دارد، گفت: سرمایه‌گذاران بازار سرمایه باید بادقت وضعیت هر صنعت در بازار سهام را بررسی کنند.

۲۱ آبا ۱۳۹۶
سازمان بورس:

سازمان بورس پیگیر کاهش نرخ سود سپرده‌ها در صندوق‌های سرمایه گذاری است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از اقدامات تنبیهی این سازمان برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری که بخشنامه نرخ سود بانک مرکزی را رعایت نکنند، خبر داد.

۹ آبا ۱۳۹۶

مذاکره با کره جنوبی برای انتشار اسناد خزانه اسلامی ایران

محمدی، رئیس سازمان بورس: مبادلات با پول های محلی برخی کشورها نگرانی های استفاده از دلار و نوسانات ناشی از آن را کاهش می دهد. مذاکرات با کشور کره جنوبی برای انتشار اسناد خزانه اسلامی ایران در این کشور انجام شده است

۱۲ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

صورتهای مالی بانک‌ها قرار است به سرعت ارائه شود و نمادهای بانک‌ها بلافاصله باز می شود

محمدی: برخی از شش دستور العمل مرتبط با توقف و بازگشایی نمادها مورد اصلاح قرار گرفته است و امروز به بورس ابلاغ شد. با توافق وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و همکاری سازمان حسابرسی مقرر شد صورتهای مالی بانک‌ها سریع‌تر ارائه شود و سازمان بورس آمادگی دارد بلافاصله پس از افشای اطلاعات، نمادهای بانکی را بازگشایی کند.

۱ مهر ۱۳۹۶

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: ۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن استفاده کرده اند

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تاکنون ۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن به ارزش کل ۳۲۰ هزار میلیارد ریال برای خرید مسکن یا سرمایه گذاری، استفاده کرده اند و قرار است سایر بانک ها نیز از این امکان بهره مند شوند.

۱۲ ارد ۱۳۹۶

احیای وزارت بازرگانی منتفی شد

“گزارش// در حالی که اخیرا قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ادغام وزارتخانه‌ها کمی زود صورت گرفت، درباره احتمال احیای دوباره وزارت بازرگانی در دولت دوازدهم مطالبی را عنوان کرده و از بررسی کارشناسی برخی مسوولان در این خصوص خبر داده بود اما وی به تازگی در نشست خبری‌‌اش در این زمینه اظهار کرد: در گذشته تیم کارشناسی این موضوع را بررسی کرده‌اند اما اکنون باید اذعان داشت که جواب ما در این خصوص منفی است‌. همه کشورها در شرایط فعلی به دنبال آن هستند که صنعت و تجارت با یکدیگر ادغام شوند و نزدیک یکدیگر باشند‌.
مجتبی خسروتاج گفت: در گذشته تیمی در وزارتخانه ما مسوول بررسی این موضوع شد اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که تفکیک این دو بخش از یکدیگر کارشناسانه نیست و به صلاح است این دو بخش در کنار یکدیگر فعالیت کنند.”

۲۷ فرو ۱۳۹۶
رئیس سازمان بورس:

سیاست قیمت تضمینی در بورس، جایگزین خرید تضمینی شود

رئیس سازمان بورس با بیان این که سیاست قیمت تضمینی باید جایگزین خرید تضمینی محصولات کشاورزی شود، گفت: با اجرای این طرح بار مالی دولت در خرید محصول کشاورزان کاهش می‌یابد.

۲۹ تیر ۱۳۹۵

اصلاحیه بودجه ۹۵ به دنبال باز کردن قفل نظام بانکی بود

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ تقویت نظام بانکی است، گفت: این اصلاحیه به دنبال باز کردن قفل نظام بانکی بود و رد آن کارکرد بازارها را محدود می کند.

۲۹ تیر ۱۳۹۵
معاون وزیر اقتصاد:

شاخص بهبود محیط کسب کار کشور از رتبه ۱۵۲ به رتبه ۱۱۸  ارتقاء یافت.

معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص بهبود محیط کسب و کار گفت: تاکنون حدود ۲۰۰۰ مجوز صدور کسب و کار احصاء شده است که از این تعداد ۵۰۰ مجوز به عنوان مجوز زائد شناسایی و حذف شد.

۱۲ تیر ۱۳۹۵

معاون وزیر اقتصاد: نرخ اوراق دولتی، کمی بیشتر از نرخ تورم است

محمدی، معاون وزیر اقتصاد: در صورت انتشار اوراق بدهی، همچنان پررونق‌ترین بازار سرمایه‌گذاری کشور، بازار بدهی باقی خواهد ماند./ به زعم محمدی، پس از انتشار این اوراق بازارهایی که قدرت نقدشوندگی در آنها بالاست بیشتر متاثر خواهند شد و در عین حال واکنش اولیه بازار سرمایه مثبت خواهد بود اما در مجموع این اوراق نمی‌توانند اثر سرریزی روی بازارها داشته باشند./ نرخ اوراق دولتی، کمی بیشتر از نرخ تورم است.

۷ تیر ۱۳۹۵
معاون وزیر اقتصاد:

طرح کارت خرید اعتباری کالا درآینده ادامه می‌یابد

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد طرح کارت خرید اعتباری کالا گفت: این طرح با ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای گام نخست آغاز شد و امید می رود این میزان در آینده افزایش یابد.

۱ تیر ۱۳۹۵

ارزیابی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در حذف مجوزهای غیر ضرور کسب و کار

معاون وزارت اقتصاد و امور دارایی، عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در حذف مجوزهای غیر ضروری کسب و کار را در این بخش مثبت ارزیابی و بر بهینه سازی فرآیند و کوتاه شدن زمان صدور نیز تاکید کرد.

۲۹ خرد ۱۳۹۵

انتشار ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق برای تسویه بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی

معاون وزیر اقتصاد از تدوین اصلاحیه بودجه ۹۵ خبر داد و جزئیات آن را افزایش سرمایه و تسویه بدهی بانک‌ها با انتشار ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق قابل تحویل به بانک‌ها و تسعیر دارایی‌های ارزی بانک مرکزی عنوان کرد.

۴ بهم ۱۳۹۴

۶۰ درصد سیاست خروج از رکود اجرا شد/ وزارت اقتصاد مخالف خروج پتروشیمی‌ها از بورس است

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: کسی دنبال خروج معاملات پتروشیمی از بورس نیست. مکانیزم بورس مترقی بوده و هیچ کشوری نباید عقب رفت کند، بلکه قابل تقویت است.