۱۶ آذر ۱۳۹۵

تحصیل ۱۴ هزار دانش آموز در مدارس خارج از کشور

نوش آبادی، معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش: نزدیک به ۱۸۰۰ نیرو به ۱۴ هزار دانش آموز در مدارس خارج از کشور آموزش می دهند. دانش آموزانی که در خارج ازکشور خواهان آن هستند که بطور رسمی در نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران تحصیل نموده و کارنامه تحصیلی دریافت دارند ۱۴ هزار نفری هستند که در مدرسه بصورت روزانه حضور دارند. امسال حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی در قریب به ۲۶ هزار مدرسه دولتی در کنار دانش آموزان ایرانی در حال تحصیل می باشند.

۸ شهر ۱۳۹۵

ممنوعیت تحصیل اتباع افغانی در برخی رشته‌های فنی به دلیل حفظ موقعیت‌های شغلی ایرانی‌ها

نوش آبادی، معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش ‌وپرورش: توجیه اصلی برای این محدودیت، حفظ موقعیت شغلی برای ایرانیان است؛ ما نمی‌توانیم بازار کار ایرانی‌ها را به‌خاطر اتباع خارجی، محدود کنیم./ تنها کشوری هستیم که به پناهندگان غیرمجاز که هیچ‌گونه مدرک شناسایی ندارند، اجازه تحصیل می‌دهیم.

۱۵ مرد ۱۳۹۵

تخطی یکی از استان‌ها برای اخذ شهریه از دانش‌آموزان افغانستانی

گزارش/ اگر چه دانش‌آموزان افغانستانی امسال شهریه مصوب ندارند و این موضوع نیز بارها از سوی مسئولان دولت و آموزش وپرورش اطلاع رسانی شده است اما یکی از استان‌ها بخشنامه‌ای را صادر کرده‌ که در این بخشنامه رقم شهریه دریافتی از دانش‌آموزان افغانستانی مشخص شده است که این روال برخلاف قانون است.