۳۱ ارد ۱۳۹۶
قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

رشد ۳۰۰ درصدی مقالات پزشکی کشور

شاهین آخوندزاده: مقالات پزشکی ۳۰۰ درصد رشد داشته و از ۱۷ هزار به ۴۰ هزار مقاله رسیده است و کمیت تحقیقات بین ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد پیدا کرده است.

۲ اسف ۱۳۹۵

قائم‌مقام معاون تحقیقات وزارت بهداشت: پژوهش اصیل با دست خالی نمی شود

قائم‌مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: برای پژوهش اصیل سه مولفه دانشجو، استاد و زیرساخت باکیفیت نیاز است بنابراین جامعه دانشگاهی باید بداند که مقاله همه چیز نیست.

۱۶ آبا ۱۳۹۵

قائم مقام معاون وزیر بهداشت: شبکه خرید و فروش مقاله کشف شد

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از کشف شبکه خرید و فروش مقاله داخلی و خارجی در ارتباط با تخلف چند محقق ایرانی خبر داد و گفت: فردا جلسه اضطراری کمیته اخلاق برگزار می شود.

۲۴ دی ۱۳۹۳

سهم پژوهش ایران از GDP پائین‌تر از ترکیه و مالزی/ جدول مقایسه کشورها

سهم بودجه پژوهش از تولید ناخالص داخلی با وجود ابلاغ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» هر سال لاغرتر می شود و این در حالی است که با وضعیت فعلی بودجه امیدی به تحقق سهم ۴ درصدی پژوهش از GDP نیست.

۲۵ آذر ۱۳۹۳

ستاری:هدف از تصویب آئین نامه های جدید توانمند سازی نخبگان است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:هدف بنیاد ملی نخبگان از تصویب آیین نامه های جدید شناسایی واقعی و توانمند سازی و رفع مشکلات نخبگان است.

۱۰ مهر ۱۳۹۳

لشکر دکترهای بیکار در راه است!

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: وجود صنایع دولتی که به بدترین شکل اداره می‌شوند و فقدان شرکت­های بخش خصوصی به معنای واقعی در کشور سبب شده که رقابتی در صنعت شکل نگرفته و نیازی به استفاده از فکر و تحقیقات نخبگان و دانشگاهیان احساس نشود.

۵ شهر ۱۳۹۳
قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام خطر کرد

هشدار برای کمبود اعتبارات پژوهشی/تهدید نرسیدن جایگاه نخست ایران در منطقه

قائم مقام تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه متاسفانه در کشور اعتبارات پژوهش بسیار محدود است، گفت: در واقع در بخش پژوهشی بی‌پولی است و نمی‌توانیم با توجه به کمبود بودجه پژوهشی کشور را به جایگاه اول منطقه در تولید علم برساینم.