۱۸ مهر ۱۳۹۶

هزینه تمام شده بنزین داخلی کمتر از وارداتی است

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با وجود این‌که قیمت تولید هر لیتر بنزین در ایران بیشتر از بهایی است که این فرآورده به مردم عرضه می‌شود، اما این قیمت از نرخ بنزین در دیگر بخش‌های جهان ارزان‌تر است.

۱۳ شهر ۱۳۹۶
خسروانی خبر داد

افزایش ۸ درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه متوسط میزان مصرف بنزین از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است گفت: طبق آخرین آمار میزان مصرف بنزین از ابتدای شهریور بیش از ۸۶ میلیون لیتر بوده است.

۷ آذر ۱۳۹۵

بهره‌برداری از واحد بنزین‌سازی پالایشگاه نفت بندرعباس تا دی ماه

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از بهره برداری از بنزین سازی پالایشگاه نفت بندرعباس تا دی ماه سال جاری خبر داد.

۳ تیر ۱۳۹۵
همزمان با رکوردزنی در واردات بنزین؛

ظرفیت پالایش نفت ایران به‌جای افزایش، کاهش یافت

همزمان با توقف و پیشرفت لاک پشتی طرح‌های جدید پالایشگاهی و افزایش واردات بنزین، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از کاهش ظرفیت پالایش نفت از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

۱۸ خرد ۱۳۹۵

واحد جدید بنزین‌سازی پالایشگاه لاوان تابستان وارد مدار می‌شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: واحد بنزین‌سازی جدید پالایشگاه لاوان (آیزون) حداکثر ظرف ٢ ماه آینده وارد مدار می شود و کیفیت بنزین این پالایشگاه به استاندارد یورو ۴ ارتقا می یابد.

۱۴ خرد ۱۳۹۵
شهریورماه

طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه بندرعباس به بهره برداری می‌رسد

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از راه‌اندازی مجموعه واحد بنزین‌سازی و واحدهای جانبی (CCR) پالایشگاه نفت بندرعباس تا پایان شهریورماه امسال خبر داد.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

اولویتهای صنعت پالایش کشور اعلام شد

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: اولویت برنامه ریزی و فعالیتهای امسال این شرکت، تامین کمبود فرآورده بنزین و کیفی سازی پالایشگاه های کشور است.

۹ ارد ۱۳۹۵

اولویت پالایشی کشور در سال ۹۵، تامین کمبود فرآورده بنزین و کیفی سازی پالایشگاه های کشور است

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: اولویت برنامه ریزی و فعالیتهای امسال این شرکت، تامین کمبود فرآورده بنزین و کیفی سازی پالایشگاه های کشور است.

۲۸ آذر ۱۳۹۴

زنگنه بهانه سهامداران پالایشگاه ستاره را پذیرفت

علی رغم اینکه وزیرنفت اعلام کرده بود که بهانه سرمایه گذاران طرح پالایشی ستاره خیلج فارس مبنی برتأخیر درتکمیل فاز اول این پالایشگاه را نپذیرفته است اما پیشرفت این طرح نشان می دهدکه نبایدانتظار افزایش تولید بنزین ازپالایشگاه ستاره را تا پایان سال داشت.

۲۷ آبا ۱۳۹۴

واردات بنزین رکورد شکست!

روند واردات بنزین در شش ماه نخست امسال نسبت به شش ماه دوم پارسال رشد دو برابری نشان می‌دهد، کارشناسان معتقدند دولت به جای فروش نفت خام و واردات بنزین، باید پول واردات را خرج ساخت پالایشگاه کند تا از خام‌فروشی نفت جلوگیری شود.

۲۶ آبا ۱۳۹۴
معاون مدیرعامل پالایش و پخش:

متوسط تولید بنزین تا پایان سال به ۶۱ میلیون لیتر در روز می‌رسد/برای آمار واردات بنزین باید تا آخر سال صبر کرد

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: از ابتدای سال جاری تا ۱۵ آبان ماه تولید بنزین کشور، ۵۹ میلیون و ۴۷۸ هزار لیتر بوده است و متوسط تولیدمان تا پایان سال نزدیک ۶۱ میلیون لیتر در روز خواهد بود.

۲۳ آبا ۱۳۹۴

واردات بنزین امسال ۲ برابر شد+ سند

متوسط روزانه واردات بنزین از ابتدای امسال تاکنون ۹ میلیون لیتر است اما معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی این رقم را شش میلیون لیتر اعلام می‌کند.

۱۸ آبا ۱۳۹۴

واردات بنزین متناسب با نیاز کشور انجام می شود

تصمیم گیری درباره واردات بنزین مبتنی بر سه اصل میزان تولید، مصرف و ذخایر این فرآورده نفتی استراتژیک انجام می شود.

۳ آبا ۱۳۹۴

جزئیات عرضه ۳ بنزین در ایران/کیفیت بنزین ایرانی مشابه اروپا

یک مقام مسئول با تشریح جزئیات عرضه سه نوع بنزین در کشور، از توزیع روزانه ۴۴ میلیون لیتر بنزین و گازوئیل اروپایی خبر داد و گفت: کیفیت بنزین ایران هیچ تفاوتی با بنزین عرضه شده در اروپا ندارد.

۲۳ مهر ۱۳۹۴

وابستگی ایران به واردات بنزین در سال نخست اجرای برجام ۲۰ درصد بیشتر می‌شود

بلومبرگ در گزارشی درباره نیاز ایران به واردات بنزین نوشت: ایران در نخستین سال اجرای برجام حدود ۲۰ درصد بنزین بیشتر وارد خواهد کرد که ارزش آن به یک میلیارد دلار خواهد رسید.