۱۲ آذر ۱۳۹۴
وزیر نفت پاکستان:

گاز ایران بهترین گزینه برای تامین انرژی پاکستان است

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان با تاکید بر این که خط لوله گاز ایران-پاکستان (آی-پی) همچنان بهترین گزینه برای تامین گاز مورد نیاز پاکستان است گفت: تا زمانی که تحریم ها لغو نشود، نمی توانیم گاز از ایران وارد کنیم.

۱۵ بهم ۱۳۹۳
وزیر نفت پاکستان اعلام کرد

پاکستان خط لوله واردات گاز از ایران را تا سال ۲۰۱۷ تکمیل می‌کند

وزیر نفت پاکستان در اظهار نظر اخیر خود اعلام کرده است: ساخت خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان در جریان است و تا پایان سال ٢٠١٦ یا ابتدای ٢٠١٧ تکمیل می شود.

۱۳ دی ۱۳۹۳

روزشمار پرداخت جریمه گازی پاکستان به ایران به حرکت درآمد

در حالی که طبق قرارداد به امضا رسیده بین ایران و پاکستان، تجارت گازی دو کشور باید با پایان سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز می شد، با گذشت ۲ روز از سال ۲۰۱۵ هنوز توافقی بین طرفین برای آینده این قراداد صورت نگرفته است.

۶ دی ۱۳۹۳
بر اساس ادعای وزیر نفت پاکستان

پرداخت جریمه ماهیانه ۲۰۰ میلیون دلاری پاکستان به ایران منتفی شد

وزیر نفت پاکستان مدعی شد ایران از دریافت ماهانه ۲۰۰ میلیون دلار جریمه به دلیل کوتاهی پاکستان در آغاز واردات گاز این کشور چشم پوشی کرده و بند «بخر یا بپرداز» موجود در موافقتنامه منعقده بین دو کشور اجرا نمی شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۳
پس از توقفی ۳ ساله احیا شد

توافق مجدد تهران و اسلام‌آباد برای واردات نفت از ایران

مقامات پاکستانی اظهار امیدواری کردند بعد از واردات قانونی نفت از ایران تا حد زیادی از قاچاق سوخت به این کشور جلوگیری شده و افراد سودجو نتوانند بنزین قاچاق را با قیمت گران عرضه کنند.

۱۹ آذر ۱۳۹۳

طیب نیا: پاکستان ساخت خط لوله انتقال گاز ایران را به زودی آغاز می‌کند

وزیر اقتصاد با اشاره به اظهارات نخست وزیر پاکستان مبنی بر جدیت این کشور برای اجرای پروژه انتقال گاز ایران گفت: هماهنگی های لازم در این زمینه انجام شده است و به زودی کار احداث این خط لوله در محدوده خاک پاکستان انجام خواهد شد.

۱۹ آذر ۱۳۹۳

وزیر نفت پاکستان: مصمم به اجرای سریع طرح خط لوله گاز ایران هستیم

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان طرح خط لوله انتقال گاز طبیعی ایران به کشورش را یکی از طرح های حیاتی برای پاکستان دانست و گفت: به شدت به انرژی نیاز داریم و مصمم به اجرای سریع این طرح هستیم.

۱۸ آذر ۱۳۹۳
منابع پاکستانی مدعی شدند

ایران از جریمه روزانه ۳ میلیون دلاری پاکستان صرف‌نظر کرد

منابع پاکستانی مدعی شدند ایران از دریافت جریمه بابت تاخیر پاکستان در تکمیل خط لوله انتقال گاز خود به پاکستان منصرف شده و مهلت تکمیل این خط لوله را تمدید کرده است.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
گفتگوی دکتر لاریجانی و وزیر نفت و گاز پاکستان در نشست عمومی با رهبران احزاب این کشور

ایجاد روابط پایدار در منطقه با فعالیت خط لوله صادرات گاز ایران/وعده پاکستان برای تکمیل پروژه تا دو سال آینده

رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با وزیر نفت و گاز پاکستان در نشست مشترک با رهبران احزاب این کشور گفت:فعالیت خط لوله گاز حتما به نفع دو کشور است علاوه بر این پروژه گاز با پاکستان می‌تواند روابط جدید و پایداری را در منطقه ایجاد کند.

۹ آبا ۱۳۹۳

پیشنهاد پاکستان برای واردات گاز مایع از ایران مطرح شد/ مشخص نبودن موضع ایران نسبت به این پیشنهاد

وزیر نفت پاکستان با پیشنهاد واردات گاز مایع طبیعی ال ان جی از ایران به جای گاز طبیعی به ایران سفر کرد که هنوز مشخص نیست، ایران با این پیشنهاد موافق و یا مخالف است.

۸ آبا ۱۳۹۳

گزینه های پیش روی پاکستان در زمینه قرارداد گاز با ایران

تنها دو ماه دیگر با پایان مهلت تعیین شده در قرارداد گازی ایران و پاکستان برای اجرای تعهدات دو طرف باقی مانده است. ایران تقریبا به تمام تعهداتش عمل کرده و پاکستان هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است.

۲ مهر ۱۳۹۳
وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان خبر داد

احتمال تجدیدنظر دولت پاکستان در اجرای خط لوله صلح

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: دولت پاکستان یک طرح جایگزین به جای پروژه خط لوله آی‌پی را مورد بررسی قرار داده است.