۲ ارد ۱۳۹۷
کارشناس اقتصادی:

یکسان سازی نرخ ارز «حداقل دو تا سه ماه» دوام خواهد داشت

یک کارشناس اقتصادی گفت: یکسان سازی نرخ ارز «حداقل دو تا سه ماه» دوام خواهد داشت و حتی دولت هم احتمالاً بر این اعتقاد نیست که این سیاست در درازمدت پایدار خواهد ماند.

۱۷ آبا ۱۳۹۶
رئیس صندوق ضمانت صادرات:

یکسان سازی نرخ ارز تا اسفندماه اجرایی شود

سیدعلی:اگر معتقد باشیم اشتغال، تولید و تولید ناخالص داخلی وابسته به نرخ ارز است این مساله امری اشتباه بوده زیرا ارز تنها زیر مجموعه ای در بخش بازرگانی و اقتصاد کلان کشوراست. نگاه دانشگاهی و ستادی نسبت به اجرای برنامه یکسان سازی نرخ ارز وجود داشته و می تواند نتیجه آن آثار مثبتی برای اجرای این طرح داشته باشد. بهتر است یکسان سازی تا اسفند ماه سال جاری اجرایی شود.

۲۶ شهر ۱۳۹۶

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران: منابع مالی برای تقویت صادرات غیرنفتی تجهیز می‌شود

سید علی اظهار داشت امید است با تخصیص منابع قابل توجه صندوق توسعه ملی درحمایت از صادرات غیر نفتی وجذب فاینانس های خارجی شاهد توسعه صادرات غیر نفتی و درنهایت رشد اقتصادی کشورمان باشیم .

۱۰ مرد ۱۳۹۶
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی:

علت رشد دلار در هفته‌های اخیر، سفرهای خارجی، آغاز حج تمتع و کاهش صادرات است

سید علی: محدودیت‌های اخیر ورود ارز به کشور در چند ماه اخیر و بازگشت مبادلات ارزی به صرافی‌ها، یکی از دلایل افزایش نرخ ارز نیست. ضرورت افزایش متوسط سالانه ۷-۸ درصدی نرخ ارز وجود دارد. علت رشد دلار در هفته‌های اخیر سفرهای خارجی، آغاز حج تمتع و کاهش صادرات است.

۲۵ بهم ۱۳۹۵
معاون سابق ارزی:

گشایش ال سی با ارزهای محلی برای مقابله با تحریم‌ها نسخه مناسبی است

معاون سابق ارزی بانک مرکزی گفت: گشایش ال سی با ارزهای محلی هر چند برای مقابله با تحریم‌ها نسخه مناسبی است، اما نمی‌تواند جای دلار را بگیرد.

۱۲ مرد ۱۳۹۵

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران: پوشش‌های بیمه‌ای کوتاه مدت صادرات تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از کاهش نرخ حق بیمه این صندوق با تصویب هیئت وزیران در بخش پوشش‌های کوتاه مدت برای اکثر کشورهای هدف و نیز شرکت‌هایی که به طور مرتب برای صادرات خود از پوشش‌های بیمه ای صندوق استفاده می کنند تا نرخ ۸۰ درصد کاهش خبر داد.

۱۰ مرد ۱۳۹۵
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران:

رتبه ریسک کشوری ایران کاهش می یابد

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه رتبه ریسک کشوری ایران در OECD به ۵ کاهش می‌یابد گفت: ایران در حال حاضر دارای رتبه ۶ ریسک کشوری است که امیدواریم در جلسه آینده OECD رتبه ایران به ۵ کاهش یابد.

۱۰ مرد ۱۳۹۵

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران: ارایه چهار محصول جدید بیمه ای به صادرکنندگان

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از ارایه چهار محصول جدید بیمه ای به صادرکنندگان خبر داد و گفت: در یک سال اخیر، درجه ریسک کشوری ایران از هفت به ۶ کاهش یافت.

۸ مرد ۱۳۹۵
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی

خرید و فروش ارز آزاد توسط بانک‌ها گامی برای یکسان‌سازی نرخ ارز/ ورودی‌های ارز به کشور افزایش می‌یابد

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای خرید و فروش ارز آزاد توسط بانک‌ها و سپرده‌گذاری ارز حاصل از صادرات در شبکه بانکی گفت: این اقدام موجب افزایش ورودی ارز به کشور، کنترل بهتر بازار و زمینه‌سازی برای یکسان‌سازی نرخ ارز می‌شود.

۱۴ خرد ۱۳۹۵
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات اعلام کرد

پوشش بیمه‌ای ۲ میلیارد دلاری صادرات در سال ۹۵

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به این‌که سال گذشته پوشش بیمه‌ای صادرات کالا یک میلیارد دلار بوده است، اظهار کرد: این رقم در سال جاری به دو میلیارد دلار افزایش می‌یابد و باید بتوانیم این رقم را حدود شش تا هفت میلیارد دلار افزایش دهیم.

۱۲ ارد ۱۳۹۵

صندوق های ضمانت صادرات ایران و کره جنوبی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

صندوق ضمانت صادرات ایران و صندوق ضمانت صادرات کره جنوبی (k-sure) تفاهمنامه ای در زمینه پوشش بیمه ای مشترک در کشور ثالث، همکاری اتکایی، تبادل اطلاعات اعتباری تجار دوکشور و سایر حوزه های تسهیل کننده تجارت امضا کردند.

۶ ارد ۱۳۹۵
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات خبر داد

آغازصدور ضمانتنامه گمرکی برای ورود موقت کالا

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: ترتیبی اتخاد شده است تا از این پس کالاهایی که با هدف تولید و صادرات مجدد وارد کشور می‌شوند، صندوق ضمانت صادرات در گمرک برای آنها ضمانتنامه گمرکی صادر می‌کند.

۶ ارد ۱۳۹۵
رئیس صندوق ضمانت صادرات :

صدور ضمانتنامه گمرکی برای ورود موقت کالا آغاز شد

رئیس صندوق ضمانت صادرات گفت: ترتیبی اتخاد شده است تا از این پس کالاهایی که با هدف تولید و صادرات مجدد وارد کشور می‌شوند، صندوق ضمانت صادرات در گمرک برای آنها ضمانتنامه گمرکی صادر می‌کند.

۱۵ اسف ۱۳۹۴

امضاء یادداشت تفاهم همکاری صندوق ضمانت صادرات ایران با همتای انگلیسی (موسسه UKEF انگلستان )

بر اساس یادداشت تفاهم صندوق ضمانت صادرات ایران با موسسه UKEF انگلستان همکاری ها ی دو موسسه درپوشش های بیمه ای، اتکایی و تامین مالی مشترک خدمات اعتبارسنجی تجار دوکشور و سایر حوزه های تسهیل کننده صادرات آغاز خواهد شد . این یاداشت تفاهم در پی مذاکرات اولیه آقای سیدعلی مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران و لوئیس تیلور مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات انگلیس روز گذشته در تهران به امضاء رسید.

۶ بهم ۱۳۹۴
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات خبر داد

ایتالیا پول خرید ایرباس‌های ایران را تضمین کرد/ پرداخت اقساط ۲۰ ساله

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات شرایط استفاده بدهکاران بزرگ بانکی از خدمات این صندوق را تشریح و اعلام کرد که بیمه “ساچه” ایتالیا، پول خرید ایرباس‌های ایران را پرداخت کرده و ایران ۱۵ تا ۲۰ ساله اقساط آن را خواهد پرداخت.