۲۰ دی ۱۳۹۶
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی:

هم اکنون تعدادی دانشجوی خارجی در کشور مشغول به تحصیل هستند، اما این افراد دانشجوی برتر نیستند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: زمانی می‌توانیم وضع دانشگاه‌ها را ارتقا بخشیم که بتوانیم دانشجوی برتر خارجی جذب کنیم و باید برای آن بورس اعطا کنیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

دبیر ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی: تفاهمنامه همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی با برزیل امضاء شد

تفاهمنامه همکاری‌های علمی مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی میان ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل امضاء شد.

۹ آبا ۱۳۹۵

لزوم مدلسازی تجربی بر اساس رویکرد جدید برای تحول در نظام آموزش و پرورش

خرازی، رییس هیات امنای پژوهشکده علوم شناختی: نظام آموزش و پرورش نظام گسترده ای است که با چالش های بسیاری روبروست لذا تحول در آموزش و پرورش کار دشوار و سنگینی است. اگر بخواهیم تحولی در نظام آموزش و پرورش ایجاد کنیم ابتدا باید مدلسازی کنیم و مدل‌های تجربی را بر اساس رویکرد جدید اجرا کنیم.

۳ آبا ۱۳۹۵

تخصیص اعتبارات تضمینی برای تحول در آموزش و پرورش

خرازی، رییس هیات امنای پژوهشکده علوم شناختی: برای هر گونه تحول در آموزش و پرورش باید اعتبارات لازم تخصیص یابد. آموزش و پرورش نظام وسیعی بوده و علاوه بر مشکلات مالی مسائل دیگری نیز وجود دارد. تاکنون مراحلی از سند تحول بنیادین اجرایی شده اما برای اجرای کامل آن نیازمند تلاش و اعتبارات مالی هستیم.

۱۸ دی ۱۳۹۴

صادرات برق به جای گاز/ ایران هاب واردات و صادرات گاز شود

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه صادرات برق به جای گاز اقتصادی است، گفت: ایران باید به مرکزی برای واردات و صادرات گاز به سایر کشورها تبدیل شود.

۱۷ دی ۱۳۹۴
رئیس شورای راهبرد روابط خارجی اعلام کرد

تقدیم پیشنهاد تدوین راهبرد جامع انرژی به مقام معظم رهبری

رئیس شورای راهبرد روابط خارجی از تقدیم پیشنهاد تدوین راهبرد جامع انرژی به مقام معظم رهبری خبر داد.