۱ ارد ۱۳۹۷
رییس کل سازمان امور مالیاتی:

فعالان اقتصادی مناطق آزاد با ارائه اظهارنامه از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند

رییس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به تکمیل نظام اطلاعات مالیاتی، از رصدو وصول مالیات فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: این فعالان با ارایه اظهارنامه از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند.

۱۱ بهم ۱۳۹۶
سازمان امور مالیاتی:

جزییات ابلاغیه جدید مالیات مسکن را اعلام کرد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی، مقررات جدید مربوط به ارزش معاملاتی املاک شهر تهران (مناطق ۲۲ گانه) را برای اجرا از ابتدای اسفندماه سال جاری ابلاغ کرد.

۲۷ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور مالیاتی:

اعطای معافیت مالیاتی گسترده به شرکت‌های دانش بنیان از مصادیق حمایت مالیاتی از بخش تولید است

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سیاست‏‌های نظام مالیاتی، پویا، کارآمد و مودی محور است، گفت: مهم‌ترین برنامه نظام مالیاتی مبارزه با فرار مالیاتی و افزایش عدالت مالیاتی است.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور مالیاتی:

کلیه موسسات اعتباری ملزمند که اطلاعات لازم مربوط به مودیان را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: من به عنوان یک هشدار اعلام می‌کنم که سازمان برای اخذ اطلاعات از کسی اجازه نمی‌گیرد و با حفظ حرمت مودیان این اطلاعات را از مراجع مختلف دریافت می‌کند.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی از پرداخت مالیات معاف است

تقوی نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی: حدود ۴۰ درصد از مجموع تولید ناخالص داخلی کشور از پرداخت مالیات معاف است.نرخ مالیاتی در کشور ما پائین است و از نظر نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی جزو رده های پایین فهرست جهانی قرار داریم زیرا عده ای از مالیات معاف هستند و سودشان به کشور نمی رسد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور مالیاتی:

حدود ۴۰۰ هزار میلیارد ریال مالیات در ۶ ماهه نخست امسال، دریافت شده است

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: این سازمان حدود ۴۰۰ هزار میلیارد ریال مالیات در ۶ ماهه نخست امسال، دریافت کرده است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

رئیس کل امور مالیاتی: راه‌اندازی سامانه شناسایی خانه‌های خالی برای اخذ مالیات

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از رایزنی با وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد سامانه‌ای به منظور شناسایی خانه‌های خالی خبر داد و گفت: این سامانه تا پایان سال جاری راه اندازی می‌شود.

۲۴ خرد ۱۳۹۶
رئیس کل اداره امور مالیاتی کشور:

مصوبه جدید مالیاتی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اخذ مالیات بر درآمد ساخت و ساز بر مبنای سود و زیان و متناسب با وضعیت و شرایط حاکم بر بازار مسکن و همچنین شرایط اقتصادی، گفت: مصوبه جدید مالیاتی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد.

۹ خرد ۱۳۹۶

ثبت بیش از ۹۰۰ میلیون رکورد در بانک اطلاعاتی/ استرداد ۱۳۰۰ میلیارد تومان مالیات و عوارض به صادرکنندگان

به گزارش عیارآنلاین، سید کامل تقوی‌نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به بررسی عملکرد این سازمان در سال ۹۵ پرداخت. در راستای افزایش معافیت‌های مالیاتی چه اقداماتی در سال‌ها اخیر انجام شده است؟ در سال ۱۳۹۲، حقوق‎بگیران ماهیانه ۸۳۳ هزار تومان و سالیانه ۱۰ میلیون تومان از […]

۷ دی ۱۳۹۵

شرط بخشودگی جرایم پیمانکاران مسکن

سید کامل تقوی نژاد در دوازدهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان که با حضور استاندار، معاونان سازمان امور مالیاتی کشور و فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی در محل استانداری برگزار شد، مقوله عدالت مالیاتی را مهمترین رکن نظام مالیاتی برشمرد.

۲ شهر ۱۳۹۵

۹ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی به بخش سلامت اختصاص یافت

تقوی نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: یک درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص دارد. در چهار ماه امسال ۹ هزار و ۲۰۰میلیارد ریال به اجرای طرح تحول نظام سلامت اختصاص یافت.

۲ شهر ۱۳۹۵

رئیس سازمان امور مالیاتی: پذیرفتیم که مالیات بنگاه های کوچک و متوسط نیز به صورت پلکانی پرداخت شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جمع مدیران و فعالان اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری گفت: رویکرد سازمان امور مالیاتی کشور تعامل و حمایت از تولیدکنندگان است.

۲۸ ارد ۱۳۹۵
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

در طرح جامع مالیاتی، صادرات از مالیات معاف است

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی، واحدهای کوچک و متوسط صنعتی را لحاظ می‌کنیم همچنین برای واحدهای صنعتی صادرات محور ملاحظاتی را در نظر گرفته‌ایم.

۲۲ ارد ۱۳۹۵

طرح جامع مالیات تا پایان سال عملیاتی می شود

سید کامل تقوی‌نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه توافق امسال با اصناف کشور، در راستای رویکرد جدید نظام مالیاتی مبنی بر تعامل هر چه بیشتر با مردم و با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی سال گذشته و به منظور حمایت از بخش تولید و تکریم و ترغیب مؤدیان محترم مالیاتی انجام گرفته، اعلام کرد: مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ صاحبان مشاغل افزایش نمی‌یابد.

۹ اسف ۱۳۹۴

وصول ۵۶ هزارمیلیارد تومان درآمد مالیاتی در ۱۱ ماهه امسال

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: در۱۱ ماهه سال ۹۴ از محل مالیات ۵۶ هزار میلیارد تومان وصول شده است.