۱۸ بهم ۱۳۹۴
هادی حسینی

اهداف هیئت های علمی-دانشگاهی اروپا، از رفت و آمد به ایران

نخبگانی را می بینیم که می توانستند اسطوره پیشرفت کشور خود باشند، اما در کشوری بیگانه تبدیل به کارگر علمی (science worker) آن کشور شده اند و تمام سرمایه های زندگی خود را برای پیشرفت کشوری دیگر صرف می کنند و در هر حال در آن کشور به عنوان یک خارجی شناخته می شوند.

۲۰ دی ۱۳۹۴

رشد صادرات در مناطق آزاد با قانونگذاری مناسب و فرهنگسازی

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود دغدغه‌هایی در مورد تبدیل مناطق آزاد به رکن واردات گفت که می‌توان با قانون گذاری مناسب شرایطی را فراهم کرد که مناطق آزاد امکان سرمایه گذاری برای صادرات را فراهم کند.

۵ آذر ۱۳۹۴

الزامات اقتصادی برنامه ششم/ضرورت توجه وی‍ژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی

در پی بی‌توجهی دولت‌ها به الزامات برنامه‌های پنج ساله گذشته و همخوانی آن با چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی الزامات اقتصادی این برنامه را گوشزد می‌کنند.

۱۲ آبا ۱۳۹۴

نظرات موافقان و مخالفان طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده

مخالفان کلیات طرح جمعیت و تعالی خانواده بار مالی و عدم توجه به مقتضیات روز را از جمله انتقادات خود به این طرح عنوان کردند.

۳ بهم ۱۳۹۳
عضو کمیسیون صنایع در گفت‌وگویی مطرح کرد

دفاع از موضع وزارت نفت و انتقاد از موضع وزارت صنعت درباره خوراک پتروشیمی‌ها/ مجلس اجازه قیمت‌گذاری کمتر از ۱۳ سنت را نداده است

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه مجلس اجازه تداوم رانت‌خواری را به پتروشیمی‌های گازی نمی­‌دهد، گفت: از دولت انتظار داریم توسعه همه‌جانبه پتروشیمی را در نظر بگیرد و تحت تأثیر جوسازی بخش خصوصی پتروشیمی قرار نگیرد.

۱ آذر ۱۳۹۳
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

لزوم تعیین فرمول غیررانتی برای خوراک گاز پتروشیمی ها توسط مجلس

در این نامه ضمن تاکید بر ضرورت تعیین کف قیمتی ۱۳ سنت و حذف تضمین حداقل نرخ بازده سرمایه در فرمول خوراک پتروشیمی، آمده است: این موقعیت آزمونی برای نماینده ها به خصوص نماینده های کمیسیون برنامه و بودجه و صنایع و معادن و انرژی مجلس شورای اسلامی است که باید در برابر منفعت طلبی های گروهی خاص مقاومت کنند و تامین منافع ملی را مدنظر قرار دهند.

۲۴ آبا ۱۳۹۳
سه تن از نمایندگان مجلس در گفتگو با عیارآنلاین تاکید کردند:

وجود رانت در فرمول پیشنهادی کمیسیون برنامه و بودجه برای خوراک گاز پتروشیمی

نباید به بهانه حمایت از سرمایه گذار، اجازه دهیم سرمایه های کشور در اختیار عده ای خاص قرار گیرد./ در فرمول جدید، پیشنهاد شده است که تا ده سال تضمین ۲۵ درصد سود به پتروشیمی های گازی داده شود؛ و این یعنی رانت، حیف و میل شدن بیت المال.