۱۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

ﺑﺎﯾﺪ از ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ در ﺑﻮرس، ﮔﻨﺪم را ﺧﺮﯾﺪاری ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ، ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻣﺎﻟﯽ ﻻزم ﺻﻮرت ﮔﯿـﺮد

نمایندگان مجلس بر عرضه گندم در بورس که آغازگر اصلاح سیاست خرید تضمینی است تاکید کردند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بودجه لازم برای وام اشتغال جوانان به وزارت ورزش پرداخت نشده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از روند پرداخت وام اشتغال به جوانان گفت: بودجه لازم برای وام اشتغال جوانان به وزارت ورزش پرداخت نشده است.

۳ دی ۱۳۹۶
موسوی لارگانی:

مجلس افزایش قیمت بنزین را تصویب نخواهد کرد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون با این مشکلاتی که در کشور داریم و مردم از نظر معیشتی با مشکل روبرو هستند افزایش قیمت بنزین عقلانی نیست و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را برای افزایش قیمت بنزین ندارد و بعید است که چنین طرحی در خانه ملت تصویب شود.

۱۴ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

پیمان‌های پولی در کوتاه مدت می‌تواند مشکلاتی چون تحریم را برطرف کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با استقبال از حذف دلار از مبادلات بین المللی تأکید کرد که با این کار به بازار این ارز آسیب وارد خواهد شد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس کمیسون اقتصاد:

صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند

موسوی لارگانی: صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند و می توانند ارز را از کشور خارج کنند

۱۰ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع: واردات برخی کالاهای مشابه تولیدداخل با مجوز رسمی دولت صورت می گیرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه همت لازم برای مبارزه با ورود کالای قاچاق وجودندارد، گفت:واردات برخی کالاهای مشابه تولید داخل با مجوز رسمی دولت صورت می‌گیرد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: صنعت نساجی در آستانه تعطیلی قرار دارد

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه فروش ارزان پوشاک خارجی به قیمت نابودی صنعت نساجی تمام می‌شود، تصریح کرد: صنعت نساجی پا به پای صنعت کفش درآستانه تعطیلی قرار گرفته است.

۶ شهریور ۱۳۹۶
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با عیارآنلاین:

مشکل ذوب‌آهن در تولید ریل ملی، نبود بازار است

موسوی لارگانی گفت: به‌رغم تعهد شرکت راه‌آهن مبنی بر اینکه در صورت تولید ریل، خرید خارجی را کنار خواهد گذاشت و از تولیدات شرکت ذوب‌آهن استفاده خواهد کرد، ولی متأسفانه شاهد هستیم که راه‌آهن نیازهای خود را از شرکت‌های خارجی خریداری کرده است.

۸ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مسئولین به‌جای پول نفت کالای مشابه تولید ملی وارد می‌کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقداری از حجم واردات کالا به کشور به مسئولین برمی‌گرد که به‌جای نفت کالایی وارد می‌کنند که در خود کشور ما تولید می‌شود.

۳۰ تیر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی:

واردات بی‌رویه از چین و ترکیه یکی از دلایل افول صنعت نساجی است

رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی با بیان اینکه افزایش قیمت ارز صنعتگران را دچار مشکل کرده است، گفت: بانک‌ها به بخشی از قانون رفع موانع تولید در زمینه بازپرداخت تسهیلات ارزی عمل نمی‌کنند.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی: ماده ۱و ۲ دستورالعمل اجرایی قانون مبارزه با قاچاق با خود مغایرت دارد

مفاد دستورالعمل اجرایی یکی از مهم‌ترین تبصره‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یعنی تبصره ۴ ماده ۱۸ موجی از واکنش‌ها را از سوی نمایندگان مجلس در پی داشت.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مطرح نمود؛

رکود فراگیر در بخش تعاون به دلیل قاچاق و واردات بی‌ضابطه کالا

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رکود فراگیر در اقتصاد کشور دامن بخش خصوصی و حتی تعاونی‌های کشور را گرفته است، به ذکر علل آن پرداخت و گفت: قاچاق کالا به کشور و واردات بی‌ضابطه با وجود توانمندی‌های تولید داخل از عوامل رکود فراگیر در کشور است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از حضور سیف، در این کمیسیون برای بررسی مساله موسسه کاسپین خبر داد

موسوی لارگانی، نائب رئیس کمیسیون اقصاد مجلس: موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز گریبان ملت ایران را گرفته است./ برخی از این موسسات تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر دارند و در این تبلیغات تصریح شده که از بانک مرکزی مجوز دارند و سودهای کلان اعطا می کنند./ دکتر لاریجانی به کمیسیون اقتصادی مجلس ماموریت داد که با دعوت از مسئولان بانک مرکزی مشکل سپرده گذاران موسسه کاسپین، حل شود.

۲۹ بهمن ۱۳۹۵

رکود در ۵۰ صنعت وابسته به ساختمان

بسیاری از صنایع وابسته به بخش مسکن نیز در این سالها به مانند ساخت و ساز خواب زمستانی طولانی را پشت سر می گذارند و حالا حالا نیز امیدی برای بیدار شدن و دیدن شکوفه های بهاری ندارند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

کاهش تعرفه واردات به معنای نابودی کشاورز است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی در کنار بدهی های سنگین کشاورزان به بانکها انگیزه تولیدکشاورز را به شدت کاهش داده است.