۲۵ خرد ۱۳۹۷

لایحه صندوق مکانیزه فروش در انتظار تصویب/محدودیت عرضه کالای قاچاق

لایحه صندوق مکانیزه فروش که یکی از زیرساخت های لازم برای اجرای صحیح مالیات بر ارزش افزوده و جلوگیری از عرضه کالای قاچاق در خرده فروشی ها است، مرداد ماه برای تصویب به صحن علنی مجلس می رود.

۸ ارد ۱۳۹۷

نایب رییس کمیسیون اقتصادی: متاسفانه امروز کارفرمایاندرگیر مالیات بر ارزش افزوده هستند که اینها موجب افزایش هزینه‌های تولید می‌شود

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مطابق برآورد دیوان محاسبات کشور در سال ٩٦ درآمد دولت ناشی از اجرای آزادسازی حامل‌های انرژی، ١٠٢ هزار میلیارد تومان بوده که اگر ٣٠ درصد این رقم وارد بخش تولید شده بود، این بخش امروز متحول می شد.

۴ ارد ۱۳۹۷
نماینده مجلس:

سود تسهیلات بانکی برای تولیدکننده عملا ۲۵ درصد تمام می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سود اعلامی بانک‌ها شاید ۱۸ درصد و حتی پائین‌تر باشد اما عملاً سودی بالای ۲۵ درصد از تولیدکنندگان دریافت می‌کنند.

۱۶ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

ﺑﺎﯾﺪ از ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ در ﺑﻮرس، ﮔﻨﺪم را ﺧﺮﯾﺪاری ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ، ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻣﺎﻟﯽ ﻻزم ﺻﻮرت ﮔﯿـﺮد

نمایندگان مجلس بر عرضه گندم در بورس که آغازگر اصلاح سیاست خرید تضمینی است تاکید کردند.

۲۸ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بودجه لازم برای وام اشتغال جوانان به وزارت ورزش پرداخت نشده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از روند پرداخت وام اشتغال به جوانان گفت: بودجه لازم برای وام اشتغال جوانان به وزارت ورزش پرداخت نشده است.

۳ دی ۱۳۹۶
موسوی لارگانی:

مجلس افزایش قیمت بنزین را تصویب نخواهد کرد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون با این مشکلاتی که در کشور داریم و مردم از نظر معیشتی با مشکل روبرو هستند افزایش قیمت بنزین عقلانی نیست و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را برای افزایش قیمت بنزین ندارد و بعید است که چنین طرحی در خانه ملت تصویب شود.

۱۴ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

پیمان‌های پولی در کوتاه مدت می‌تواند مشکلاتی چون تحریم را برطرف کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با استقبال از حذف دلار از مبادلات بین المللی تأکید کرد که با این کار به بازار این ارز آسیب وارد خواهد شد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس کمیسون اقتصاد:

صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند

موسوی لارگانی: صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند و می توانند ارز را از کشور خارج کنند

۱۰ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع: واردات برخی کالاهای مشابه تولیدداخل با مجوز رسمی دولت صورت می گیرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه همت لازم برای مبارزه با ورود کالای قاچاق وجودندارد، گفت:واردات برخی کالاهای مشابه تولید داخل با مجوز رسمی دولت صورت می‌گیرد.

۲۲ شهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: صنعت نساجی در آستانه تعطیلی قرار دارد

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه فروش ارزان پوشاک خارجی به قیمت نابودی صنعت نساجی تمام می‌شود، تصریح کرد: صنعت نساجی پا به پای صنعت کفش درآستانه تعطیلی قرار گرفته است.

۶ شهر ۱۳۹۶
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با عیارآنلاین:

مشکل ذوب‌آهن در تولید ریل ملی، نبود بازار است

موسوی لارگانی گفت: به‌رغم تعهد شرکت راه‌آهن مبنی بر اینکه در صورت تولید ریل، خرید خارجی را کنار خواهد گذاشت و از تولیدات شرکت ذوب‌آهن استفاده خواهد کرد، ولی متأسفانه شاهد هستیم که راه‌آهن نیازهای خود را از شرکت‌های خارجی خریداری کرده است.

۸ مرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مسئولین به‌جای پول نفت کالای مشابه تولید ملی وارد می‌کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقداری از حجم واردات کالا به کشور به مسئولین برمی‌گرد که به‌جای نفت کالایی وارد می‌کنند که در خود کشور ما تولید می‌شود.

۳۰ تیر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی:

واردات بی‌رویه از چین و ترکیه یکی از دلایل افول صنعت نساجی است

رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی با بیان اینکه افزایش قیمت ارز صنعتگران را دچار مشکل کرده است، گفت: بانک‌ها به بخشی از قانون رفع موانع تولید در زمینه بازپرداخت تسهیلات ارزی عمل نمی‌کنند.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی: ماده ۱و ۲ دستورالعمل اجرایی قانون مبارزه با قاچاق با خود مغایرت دارد

مفاد دستورالعمل اجرایی یکی از مهم‌ترین تبصره‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یعنی تبصره ۴ ماده ۱۸ موجی از واکنش‌ها را از سوی نمایندگان مجلس در پی داشت.

۱۷ ارد ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مطرح نمود؛

رکود فراگیر در بخش تعاون به دلیل قاچاق و واردات بی‌ضابطه کالا

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رکود فراگیر در اقتصاد کشور دامن بخش خصوصی و حتی تعاونی‌های کشور را گرفته است، به ذکر علل آن پرداخت و گفت: قاچاق کالا به کشور و واردات بی‌ضابطه با وجود توانمندی‌های تولید داخل از عوامل رکود فراگیر در کشور است.