۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مطرح نمود؛

رکود فراگیر در بخش تعاون به دلیل قاچاق و واردات بی‌ضابطه کالا

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رکود فراگیر در اقتصاد کشور دامن بخش خصوصی و حتی تعاونی‌های کشور را گرفته است، به ذکر علل آن پرداخت و گفت: قاچاق کالا به کشور و واردات بی‌ضابطه با وجود توانمندی‌های تولید داخل از عوامل رکود فراگیر در کشور است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از حضور سیف، در این کمیسیون برای بررسی مساله موسسه کاسپین خبر داد

موسوی لارگانی، نائب رئیس کمیسیون اقصاد مجلس: موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز گریبان ملت ایران را گرفته است./ برخی از این موسسات تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر دارند و در این تبلیغات تصریح شده که از بانک مرکزی مجوز دارند و سودهای کلان اعطا می کنند./ دکتر لاریجانی به کمیسیون اقتصادی مجلس ماموریت داد که با دعوت از مسئولان بانک مرکزی مشکل سپرده گذاران موسسه کاسپین، حل شود.

۲۹ بهمن ۱۳۹۵

رکود در ۵۰ صنعت وابسته به ساختمان

بسیاری از صنایع وابسته به بخش مسکن نیز در این سالها به مانند ساخت و ساز خواب زمستانی طولانی را پشت سر می گذارند و حالا حالا نیز امیدی برای بیدار شدن و دیدن شکوفه های بهاری ندارند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

کاهش تعرفه واردات به معنای نابودی کشاورز است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی در کنار بدهی های سنگین کشاورزان به بانکها انگیزه تولیدکشاورز را به شدت کاهش داده است.

۶ بهمن ۱۳۹۵

“نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: باید با عرضه کالاهای قاچاق در فضای مجازی مقابله شود”

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلی شورای اسلامی گفت: قاچاق عامل اصلی رکود دراقتصاد است.

۲۶ دی ۱۳۹۵

۷۰ درصد انرژی توسط ۳۰ درصد مردم مصرف می شود/ پرمصرف ها نباید یارانه بگیرند/ همه چیز گران شده اما یارانه مردم همان است

موسوی لارگانی نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به اینکه درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها بایستی تنها به افراد نیازمند و اقشار آسیب پذیر داده می شد، گفت: افزایش قیمت گاز مشترکان و درآمد حاصل از آن در بودجه دولت دیده نشده است.

۳ آذر ۱۳۹۵

حذف صفر از پول ملی؛ صرفه مند یا هزینه بر؟

کاهش صفرهای «ریال» واحد پول ملی، ایده ای است که سال ها مطرح بوده و به تازگی نیز مورد توجه قرار گرفته است. ریال از سال ۱۳۰۸ جای «تومان» را گرفت و واحد پول رسمی کشورمان شد و یک صفر به صفرهای اسکناس ها و سکه ها اضافه کرد اما از آن سال ها تاکنون اغلب مردم هنوز از تومان به عنوان واحد پول استفاده می کنند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۵

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: قراردادهای جدید نفتی اصلاح نشود، وزیر نفت را استیضاح می‌کنیم

حجت‌الاسلام موسوی‌لارگانی گفت: اگر الگوی قراردادهای جدید نفتی اصلاح نشود، ناچار به استیضاح وزیر نفت هستیم.

۳ مرداد ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت هنوز جایگزینی برای ایران‌کد و شبنم ارائه نکرده است

یک نماینده مجلس گفت: کالاهای قاچاق کشف شده نباید از طرق دیگری وارد بازار شوند و در واقع باید معدوم شده و تکرار این امر می تواند از انجام مجدد آن جلوگیری کند.

۶ تیر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

اختلاف نرخ میوه در استان های مختلف توجیه منطقی ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اختلاف نرخ میوه در استان های مختلف توجیه منطقی ندارد ،گفت: عدم نظارت عاملی برای گران فروشی میوه است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

صادرات خرما در ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه صادرات خرما در ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست، گفت: گرانی نرخ خرما برای عاملی همچون صادرات عذری بدتر از گناه است.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵
عملکرد اقتصادی دولت از نگاه کارشناسان

موسوی لارگانی: سفر هیأت‌های خارجی به ایران برای سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی نیست/ تیم اقتصادی دولت “انسجام” ندارد

نماینده مجلس گفت: برخی که محل کار مشخصی ندارند و با یک تلفن فاکتورهای صوری رد و بدل و واردات بی‌رویه یا کالا قاچاق می‌ کنند به راحتی می توانند از پرداخت مالیات فرار کنند و دولت هم تصمیم جدی برای برخورد با آنان نگرفته است.

۲۱ خرداد ۱۳۹۵

نماینده مجلس: وام های خوداشتغالی نیاز امروز صنعت کشاورزی است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه وام های خود اشتغالی نیاز امروز صنعت کشاورزی است،گفت: وام های خوداشتغالی با نرخ بهره کم می تواند فرصت های شغلی زیادی در عرصه کشاورزی ایجاد کند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۴

اجرایی شدن دو طرح ایران کد و شبنم می تواند راهکارهایی برای کاهش حجم قاچاق باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به اینکه ۸۰ درصد رکود حاکم بر کشور نتیجه قاچاق و واردات بی رویه کالا است، گفت: اجرایی شدن دو طرح “ایران کد” یا “شبنم” راهکارهایی است که می تواند حجم قاچاق و واردات بی رویه به کشور را کاهش دهد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۴
فولادمبارکه محصولاتش را به داخلی‌ها گران‌تر می‌فروشد

قیمت بالای محصولات فولاد مبارکه، سبب افزایش واردات می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از تفاوت قیمت فروش داخلی فولاد مبارکه با صادرات این شرکت گفت: قیمت بالای محصولات فولاد مبارکه، سبب افزایش واردات فولاد به کشور می‌شود چراکه در حال حاضر واردات برای تولیدکنندگان به صرفه‌تر است.