۳ آبان ۱۳۹۶

نماینده مجلس: باید کارهای پژوهشی و تحقیقاتی نهایتاً برای کشور منجر به تولید ثروت شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: حمایت وزارت خانه های اقتصادی و تولیدی از دانشگاه ها باید به شکلی باشد که وزارتخانه ها و بنگاه های بزرگ اقتصادی در بخش خصوصی و عمومی سفارش کار و قرارداد روشنی را با دانشگاه ها منعقد کنند.

۳۰ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن: واحدهای تولیدی به سمت مونتاژکاری رفته‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید دارد که واحدهای تولیدی کشور به سمت مونتاژ کاری رفته اند و با مجوز تولید، واردات مواد اولیه تولید کالا را در دستور کار خود قرار داده اند.

۱۰ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع: برای کاهش نرخ تعرفه باید کیفیت لاستیک تولیدی هم افزایش یابد

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه کیفیت و قیمت، حرف اول و آخر را در بازار تایر در صنعت خودرو می زند،گفت: ارزانی تایرهای چینی مزیتی برای جلب نظر مشتری در بازار تایراست.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: آگاهی از قیمت تمام شده حق مصرف کننده است

مقدسی گفت: این حق مصرف کننده است که بداند کالایی که مصرف می‌کند متشکل از چه مواد اولیه‌ای است، کیفیت آن چگونه است و قیمت تمام شده آن چقدر است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

کارنامه مثبت شریعتمداری باعث متحول شدن وزارت صنعت، معدن و تجارت می شود

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی درباره فهرست اسامی پیشنهادی وزرای تشکیل دهنده دولت دوازدهم از سوی رئیس جمهوری گفت: برخی وزرا در دولت گذشته کارنامه مطلوبی را از خود به جای گذاشته اند که به واسطه آن حضور دوباره آنها هم مثبت بوده و هم جای خوشحالی دارد.

۳ مرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن: باید با برندهای خارجی، در زمینه موتور ملی انتقال تکنولوژِی داشته باشیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:باید در زمینه انتقال تکنولوژی بیشتر فعالیت کرد و موتورهای ملی تولید شده با ارتقاء ایمنی و کیفیت می‌تواند نظر مشتریان داخلی را جذب کند تا از خروج میلیاردها دلار سرمایه ملی جلوگیری شود.

۳ تیر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع: دولت تمرکز در افزایش ظرفیت بنگاه‌های تولیدی را در دستور کار قرار دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت با درک نیاز بنگاه‌های تولیدی به تامین زیرساخت‌های سخت‌افزاری برای بالابردن توان خود، حمایت‌های واقعی و زیرساختی را در دستور کار خود قرار داد، اما از این پس باید به‌جای هزینه‌کردن در بخش زیرساخت‌ها، این هزینه‌ها به سمت افزایش تولید و بالابردن ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی متمرکز شود.

۲۶ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع مجلس: دولت تعرفه واردات ۶۰۰کالای مشابه تولید داخل را افزایش دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: واگذاری های قبلی به بنگاه های اقتصادی شبه دولتی بوده و وزارت صنعت باید با هماهنگی سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری های گذشته بازنگری کند.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن: تفکیک در وزارت صنعت نباید عجولانه صورت گیرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تاکید کرد که نمایندگان خواستار کاهش تصدی گری دولت در اقتصاد کشور و کوچک سازی بدنه آن هستند.

۲۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت باید یک فوریتی شود

سید مهدی مقدسی با بیان اینکه ما تجربه تلخی از ادغام و تفکیک با عجله وزارتخانه ها داشتیم، گفت: طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت باید یک فوریتی بشود و این مسئله باید به کمیسیون ارجاع داده شود و در آنجا کار کارشناسی بر روی آن صورت گیرد.

۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

صنعت خودرویی کشور نباید تا ابد از امتیاز تعرفه واردات خودرو بهره ببرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: صنعت خودرویی کشور نباید به صورت یک طرفه توسط دولت مورد حمایت قرار گیرد بلکه بخش عمده حمایت باید از طریق تعریف یک استراتژی برای تحول در طراحی، ایمنی و کیفیت توسط خودِ خودروسازان انجام شود و البته در سهم اعتبارات و منابع اختصاص یافته به بخش تحقیق و توسعه نیز باید تجدید نظر اساسی شود.

۲۴ دی ۱۳۹۵

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس: واگذاری واحدهای تولیدی به افراد فاقد اهلیت سبب تعطیلی آن‌ها شده‌است

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس، معتقد است بخشی از واحدها و کارخانه های تولیدی در راستای اجرای اصل ۴۴ به افراد فاقد اهلیت و شرکت ها و سازمان ها برای رد دیون واگذار شده است و به دلیل سوء مدیریت در آستانه تعطیلی است.

۲۴ دی ۱۳۹۵

ضرورت قانونمندسازی و استانداردسازی واردات از چین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند کالاهای بی کیفیت چینی همچون خوره به جان صنعت و تولید ملی افتاده و باید واردات این کالاها قانونمندتر و تحت نظارت کیفی قرار گیرد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵
در گفتگو با شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی مطرح شد:

دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی: بیش از ۸۰ درصد نیاز کشور در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می‌تواند توسط تولیدکنندگان داخلی تامین شود

مقدسی دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس ضمن اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد نیاز کشور در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می تواند توسط تولیدکنندگان داخلی تامین شود و با این حال برخی باز هم به واردات روی می آورند گفت: پشتیبانی و به تولید انبوه رساندن طرح های دانش بنیانی که مرحله پایلوت را گذرانده اند، یکی از مهترین گام ها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.