۱۲ تیر ۱۳۹۶
رئیس کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی

قرارداد با توتال مهر باطلی بر تحریم‌های آمریکا است/ دنیا با تحریم‌های جدید همراهی نمی‌کند

در یک روند زمانی ۵ تا ۱۰ ساله می توانیم شرکت های نفتی مشابه با توتال در کشور شکل دهیم و نهایتا از خدمات آنها در کشور بی نیاز شده و وارد بازارهای بین‌المللی در خط صدور خدمات فنی و مهندسی شویم.

۳ تیر ۱۳۹۶
رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی

تاخیر در اجرای قراردادهای جدید نفتی باعث تصاحب بازارهای بین المللی توسط کشورهای رقیب می شود

رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی با بیان این که با توسعه صنعت نفت، علاوه بر کسب مزایای اقتصادی، می توانیم بر اوپک و تحولات سیاسی و بین المللی نیز اثرگذار باشیم، گفت: اگر در اجرای قراردادهای جدید نفتی و جذب سرمایه های جدید، تاخیر داشته باشیم، رقبا و همسایگان، بازار و ابتکار عمل را در اختیار خود می گیرند.

۱۹ خرد ۱۳۹۶

کارشناس ارشد اقتصادی: تفکیک وزارت صنعت، باعث تفوق تجارت بر تولید می‌شود

یک کارشناس ارشد اقتصادی تفکیک وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت را باعث ایجاد ناهماهنگی در سیاستهای تجاری و صنعتی کشور توصیف کرد کرد.

۳ دی ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران:

معلوم نیست ارز دولتی واردات کود، کجا می‌رود

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران : کود با کیفیت و با قیمت مناسب نداریم و معلوم نیست ارز دولتی به کجا می رود.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

عددسازی‌های تخیلی مقام مسئول برای دور زدن منتقدان قراردادهای جدید نفتی

شواهد نشان می دهد الگوی قراردادی پر ایراد IPC اصلاح شدنی نیست که رئیس کارگروه بازنگری در قراردادهای نفتی با وارونه‌نمایی آمارها قصد دارد مسئولان کشور را تحت تأثیر قرار دهد.

۱۹ تیر ۱۳۹۵
رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی برآورد کرد

عدم‌النفع ماهانه ۴ میلیارد دلاری تاخیر در اجرای پروژه‌های نفت

عدم النفع مستقیم تاخیر در اجرایی شدن مدل جدید قراردادی صنعت نفت و تعویق پروژه ها، ماهانه حدود ۴ میلیارد دلار است که با احتساب هزینه های غیرمستقیم ناشی از تاخیرها، به بیش از دو برابر رقم فعلی بالغ می شود.

۳ خرد ۱۳۹۵

مدل جدید قراردادهای نفتی، ابزارایران برای رسیدن به اهداف چشم انداز

بخشهای مهمی از تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در بخشهای نفت و گاز وابسته به اجرایی شدن مدل جدید قراردادهای نفتی است و این مدل یکی از ابزارهای ایران برای رسیدن به سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ١۴٠۴است.

۱۹ ارد ۱۳۹۵

یک مقام مسئول در وزارت نفت: آمده‌اند تا بازار ایران را تصاحب کنند/ کاش به جای سازندگان کالا، خریداران کالا و سرمایه‌گذاران به ایران می‌آمدند

رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی گفت: بهتر بود که ما بیش از فروشندگان کالا و محصولات شاهد سرمایه‌گذاران به ایران بودیم.

۳ ارد ۱۳۹۵
رئیس کمیته قراردادهای نفتی ایران:

پیش‌نویس قراردادهای نفتی ایران ماه ژوئن یا جولای آماده است/ ایرادات اساسی در قراردادهای جدید

سید‌مهدی حسینی در یک نشست در پاریس اعلام کرد: ساختار قراردادهای جدید نفتی ایران از سوی دولت تایید شده و ایران در تلاش است تا در ما‌ه‌های ژوئن یا جولای این قراردادها را ارائه دهد.

۱۸ بهم ۱۳۹۴
پاسخ کارکنان نفت جنوب به تدوین‌کننده قراردادهای جدید نفتی

کجای قراردادهای جدید نفتی به صنایع پایین‌دست مرتبط است؟/ عربستان و کویت صادرکننده خدمات نفتی شدند؟

در پاسخ ۶ بندی کارکنان صنعت نفت اهواز به رئیس کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی آمده است: اگر قرار بود با واگذاری میادین نفتی به شرکت‌های خارجی انتقال تکنولوژی صورت گیرد،باید اکنون شاهد حضور شرکت‌های مقتدر عربستانی و کویتی در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی باشیم.

۱۳ بهم ۱۳۹۴

الگوی جدید قراردادهای نفتی با قانون اساسی و قوانین مهم سازگار است

این روزها انتقاد به مدل جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC در حالی زیاد شده که کسی به این موضوع کمتر توجه می کند که معاون اول رئیس جمهوری، وزیر نفت، سخنگوی دولت و دیگران بارها در صحبتهایشان عنوان کردند از دیدگاه های کارشناسی استقبال می کنند.

۱۲ بهم ۱۳۹۴
رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی خبر داد

دستور زنگنه برای تحویل قراردادهای جدید نفتی به مجلس/ قراردادِ “محرمانه” سیاست دولت بود

رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی با تشریح علت محرمانه بودن مدل جدید قراردادهای نفتی گفت: متن مدل جدید قراردادی نفتی به‌دستور وزیر نفت در اختیار دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس قرار گرفته است.

۱۰ بهم ۱۳۹۴
همزمان با بررسی IPC در هیأت تطبیق قوانین و ورود سازمان بازرسی کشور

ابهام در وضعیت کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی/کنفرانس لندن لغو شد

در حالی که گفته می‌شود رئیس کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی استعفا کرده یا کار این کمیته به اتمام رسیده و دیگر موضوعیتی ندارد، علی کاردر مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت از لغو کنفرانس لندن به دلیل آنچه «مشکلات مربوط به صدور روادید» خواند، خبر داد.

۳ بهم ۱۳۹۴

بیش از ۲۰ درصد سموم کشاورزی وارداتی است/کیفی‌سازی سموم با ورود شرکت‌های اروپایی و آمریکایی

رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود تصریح کرد: حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد کود توسط شرکت‌های دولتی و شبه دولتی تأمین می‌شود و ۲۰ تا ۲۲ درصد توسط واردکنندگان و تولید‌کنندگان کود تأمین می‌شود.

۷ دی ۱۳۹۴
رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی در دانشگاه امیرکبیر:

قراردادهایِ «یکبار مصرفِ» بیع متقابل/ جذابیت؛ ویژگی اصلی قراردادهای جدید

شرکت های بین المللی علاقه‌ای به استفاده دوباره از مدل قراردادی بیع متقابل برای حضور در ایران نداشتند و می توان گفت این قراردادها، قراردادهای «یکبار مصرف» بودند.