۲۲ آبا ۱۳۹۵
نماینده اسبق مجلس:

پایه پولی به دلیل افزایش خالص داراییهای خارجی بانک مرکزی افزایش یافته است

وزیر اسبق نفت با بیان اینکه تاثیر فروش نفت در اقتصاد همپای استقراض در بانک مرکزی است، گفت: وقتی پایه پولی افزایش یافته و نقدینگی بالا رود، عده ای فقیرتر می شوند و به مرور تورم بالا می رود. مگر اینکه دولت موتور اقتصاد را خاموش کند تا افزایش نقدینگی باعث بالا رفتن تورم نشود.

۱ اسف ۱۳۹۴
پرسش و پاسخ در نشست ۶ اقتصاددان فهرست اصولگرایان

اقتصاد کشور را به بهانه مذاکرات ۲.۵ سال معطل نگه داشتند/ چیزی از قراردادهای جدید نفتی IPC به مجلس نیامده

عضو ائتلاف اصولگرایان گفت: دولت به بهانه انجام مذاکرات اقتصاد کشور را ۲.۵ سال معطل نگه داشت.

۲۷ آبا ۱۳۹۴
میرکاظمی تشریح کرد:

ایرادات قراردادهای جدید نفتی/رانت وزارت نفت برای شرکت‌های خاص

عضو کمیسیون انرژی مجلس ایجاد رانت و نقض حاکمیت و نظارت شرکت ملی نفت را مهمترین نقاط ضعف قرارداد های جدید نفتی خواند و گفت: دولت ابتکاری برای جذب بخش خصوصی داخلی ندارد و به دنبال ورود اروپایی ها است.

۱۶ آبا ۱۳۹۴
میرکاظمی خبر داد

درخواست مجلس از شرکت نفت برای بررسی قراردادهای جدید نفتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد:مجلس از شرکت ملی نفت درخواست کرده است تا قالب جدید قراردادهای نفتی را برای بررسی هفته آینده به کمیسیون انرژی عرضه کند.

۶ خرد ۱۳۹۴
میرکاظمی :

افزایش قیمت بنزین با هدف انحراف اذهان از مذاکرات هسته‌ای

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه افزایش قمیت بنزین با هدف انحراف اذهان عمومی از مذاکرات هسته ای صورت گرفت گفت: دولت برای جبران کسری بودجه هدفمندی هزینه های جاری خود را کاهش دهد.

۱۷ آبا ۱۳۹۳
سومین بسته خبری متن انرژی هفته منتشر شد

مازاد نفتا، چالش پیش روی سرمایه‌گذاران سیراف

سومین بسته خبری «متن انرژی هفته» که به مهم ترین تحولات حوزه نفت و انرژی کشور در طول یک هفته گذشته اختصاص دارد، منتشر شد. در این بسته خبری، موضوعات تامین گاز مصرفی در کشور در زمستان، تحقیق و تفحص مجلس درباره بنزین وارداتی و طرح پالایشی سیراف مورد بررسی قرار می گیرند.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

برنامه عربستان برای مدیریت اوپک

وزیر اسبق نفت با اشاره به برنامه عربستان برای مدیریت اوپک از کاهش ۱۰۰ هزار بشکه ای صادرات نفت ایران مطابق با برنامه‌های مصوب خبر داد و اعلام کرد: ایران باید پیشنهاد نشست فوق العاده اوپک را هر چه سریع تر مطرح کند.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
میرکاظمی:

سقوط طلای سیاه زنگ خطر کسری بودجه را به صدا درآورد/ پیش بینی نفت ۸۵ دلاری در بودجه ۹۴

عضو کمیسیون انرژی مجلس بابیان اینکه با ادامه روند کاهشی قیمت نفت در بازارهای جهانی پیش بینی می شود قیمت نفت در بودجه ۹۴ حدود ۸۵ دلار بسته شود، گفت: جلسه اضطراری اوپک با کاهش سقف تولید اعضا می‌تواند جلوی سقوط قیمت نفت را بگیرد،چرا ایران اقدام نمی کند جای سوال است که باید از سوی وزیر نفت به آن پاسخ داده شود.

۲۱ مهر ۱۳۹۳

مخاطرات سقوط قیمت نفت و کاهش وصول مطالبات نفتی برای بودجه/دلیل تعلل زنگنه برای درخواست جلسه اضطراری اوپک چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به محقق نشدن فروش نفت پیش‌بینی شده در بودجه در کنار سقوط قیمت نفت و کاهش وصول مطالبات نفتی ایران گفت: وزیر نفت باید بسیار زودتر از این درباره تشکیل جلسه اضطراری اوپک تلاش می‌کرد تا جلوی سقوط قیمت نفت گرفته شود.
خبرگزاری فارس: مخاطرات سقوط قیمت نفت و کاهش وصول مطالبات نفتی برای بودجه/دلیل تعلل زنگنه برای درخواست جلسه اضطراری اوپک چیست؟

۲۵ شهر ۱۳۹۳
با وجود محکومیت ایران در دادگاه لاهه

عدم شفاف سازی دولت در پرونده کرسنت ادامه دارد

با توجه به هزینه های بالایی که پرونده کرسنت می تواند برای ایران به دنبال داشته باشد، مطرح کردن جزئیات این پرونده در محافل کارشناسی و رسمی مانند کمیسیون های تخصصی مجلس و استفاده از مشورت نخبگان، قطعا دولت را در مسیر احقاق حقوق کشور یاری خواهد کرد.

۴ شهر ۱۳۹۳

میرکاظمی:اذعان شمخانی به محکومیت ایران در لاهه

در جلسه غیرعلنی هفته گذشته که آقای شمخانی به مجلس آمد، وی به من گفت ایران در لاهه محکوم شده است.

۲۸ مرد ۱۳۹۳
نماینده مردم تهران خبر داد

میرکاظمی: رشوه‌خواری در قرارداد استات‌اویل، توتال و کرسنت/ رسانه‌های غربی مدتها درباره فساد در ایران می‌نوشتند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه پرونده دریافت رشوه مهدی هاشمی در قراردادهای نفتی همچنان در مجلس باز است، گفت: صحبت کردن وکیل هاشمی به‌جای نمایندگان مجلس نابجا بوده است.