۱۹ خرد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

بحران سالمندی آینده کشور را تهدید می‌کند

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس گفت: نرخ باروری کشور همچنان زیر ۲.۱ است و اگر برای اصلاح این وضع اقدامی صورت نگیرد، بحران سالمندی آینده کشور را تهدید خواهد کرد.

۱۶ اسف ۱۳۹۶
نائب رئیس فراکسیون خانواده:

در سال ۹۵ نرخ اشتغال زنان ایرانی ۱.۶ درصد افزایش یافت

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه مشارکت و موفقیت زنان در حوزه علمی، کارآفرینی، خدمات و… بسیار بالاست، از افزایش ۱.۶ درصدی نرخ مشارکت زنان ایرانی در سال ۹۵ خبر داد.

۱۸ بهم ۱۳۹۶
نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود:

باید در تعرفه‌های آزمایشگاهی و پزشکی بازنگری شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با تاکید بر لزوم بازنگری در تعرفه های آزمایشگاهی و پزشکی از سازمان نظام پزشکی درخواست کرد هر چه سریع تر تعرفه ها را بررسی کند.

۷ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

طرح استانی‌شدن بودجه حوزه سلامت قابل اجرا نیست

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، اجرای طرح استانی‌شدن بودجه حوزه سلامت در فرصت باقی‌مانده را به دلیل عدم برآورد درآمد و نبود زیرساخت‌های لازم در هر کدام از استان‌ها، غیر ممکن دانست.

۳ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

وزارت بهداشت پانزده هزار میلیارد بدهی دارد

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات کافی به حوزه بهداشت و درمان، بر ضرورت واقعی‌کردن سرانه در اعتبارات جاری و تعیین اعتبار برای احکام دائمی در بودجه نویسی ۹۷ تاکید کرد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

برای رفع مشکلات بیمه سلامت باید آن‌ها را به سمت صنعتی شدن سوق داد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که انواع بیمه‌های سلامت در کشور ناکارآمد هستند که همین مساله باعث گرایش مردم به سمت بیمه‌های تکمیلی شده است، گفت: تا زمانی که بیمه‌های سلامت در کشور همچون سایر بیمه‌های سلامت در دنیا به شکل صنعت درنیایند و درآمدزایی نداشته باشند، همچنان شاهد این روند ناکارآمدی خواهیم بود.

۲۴ آبا ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

طرح تحول سلامت امر لازمی برای اصلاح زیرساخت‌های نظام سلامت بود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طرح تحول سلامت لازم برای اصلاح زیرساخت‌های نظام سلامت کشور بود.

۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

زمان معاینه بیمار به ازای رشد تعرفه پزشکان رعایت نشده است

خاتمی: به ازای رشد تعرفه که داشته ایم استاندارد معاینه بیماران رعایت نشده است. وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی باید نظارت های لازم را داشته باشند. برای بسیاری از خدمات از جمله معاینه بیمار استانداردهایی است که باید رعایت شود.

۲ مرد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

علت اصلی توقف اجرای نظام ارجاع در کلانشهرها نبود زیرساخت است

خاتمی: برای اجرای نظام ارجاع تا حدودی زیرساخت ها و بسترهای لازم در بخش اینترنت و نرم افزاری فراهم شده است، البته نظام ارجاع در حال حاضر در بخشی از مناطق کشور یعنی روستاها و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر در جریان است؛ اما برای تسری اجرای نظام ارجاع به شهرهای بزرگتر باید اقدامات بیشتری انجام شود.

۲۷ فرو ۱۳۹۶
در جلسه کمیسیون بهداشت با لاریجانی مطرح شد؛

ضرورت توجه به رفع نواقص طرح تحول سلامت

نمایندگان کمیسیون بهداشت در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس به بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان و تبیین فرمایشات رهبری با توجه به شعار سال در این حوزه پرداختند.

۲۶ فرو ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ؛

اختلاف‌نظر دستگاه‌ها مانع اعلام به‌موقع تعرفه‌های درمانی

خاتمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاخیر دستگاه‌های اجرایی در اعلام تعرفه‌های درمانی ۹۶ گفت: باید تقویم مشخصی برای اعلام تعرفه‌ها در نظر گرفته شود زیرا هر سال با مشکل تاخیر در اعلام نهایی تعرفه‌ها مواجه هستیم.

۵ آذر ۱۳۹۵

نماینده مجلس: اولویت‌بندیِ نیازهای اصلی، شرط برخورداری بهینه از توان نخبگانی است

خاتمی با بیان اینکه اجتماع نخبگانی را نباید در انبوه ایده‌ها و تفکرات رها کرد، گفت: با ارائه اولویت‌های اصلی کشور، باید اندیشه و ایده‌برتر نخبگانی را به جهت مناسب هدایت کرد.

۴ آبا ۱۳۹۵
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان:

تجمیع بیمه ها و الکترونیکی شدن دفترچه های درمان راهکار رفع همپوشانی بیمه ای

خاتمی، نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان: زمانی همپوشانی بیمه ای در کشور رفع و مدیریت می شود که صندوق های بیمه ای تجمیع شده و همچنین الکترونیکی شدن دفترچه های درمان تحقق یابد.