۲۵ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: تولید محصولات دانش بنیان و صادرات‌محور ضرورت امروزاست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه احداث پالایشگاه غلات یکی از آرزوهای صنعت کشور بود که به همت گروه صنعتی و پژوهشی زر در استان البرز محقق شد، گفت: تولید محصولات دانش بنیان و صادرات محور ضرورت امروز است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

نوابی: آزادسازی قیمت بلیت خطوط هوایی به رهاسازی مبدل نشود

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: مخالف آزادسازی قیمت بلیت خطوط هوایی نیستیم اما رهاسازی آن را قبول نداریم زیرا اگر نرخ بلیت‌ها بین‌المللی شده نحوه ارائه خدمات نیز باید مطابق استانداردهای بین‌المللی باشد.

۹ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خبرداد؛

رشد ۲۲ درصدی کشف کالای قاچاق

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه مردم باید حقوق خود را از خودروسازان بگیرند، گفت: کشف کالای قاچاق از طریق بازرسی ۲۲ درصد رشد داشته است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت:

اصلاحات ساختاری، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضروری است

معاون وزیر صنعت گفت: مکرر از مقامات مربوط خواستار بازنگری و اصلاح اساسنامه سازمان حمایت شدیم اما با وجود تاکید و موافقت مجمع عمومی ، این اقدام تاکنون صورت نگرفته است.

۲۶ دی ۱۳۹۵

لزوم نصب برچسب اطلاعات بر روی خوراکی‌های وارداتی

نصب برچسب اطلاعات کالا بر روی کالاهای وارداتی به خصوص اقلام خوراکی و آشامیدنی، گام مهمی در راستای اجرای ماده ۵ قانون حمایت از حقوق مصرف­‌کنندگان و رویکردی موثر و ضروری برای مبارزه با قاچاق کالا و ارتقای سلامت جامعه است.

۱۲ دی ۱۳۹۵
رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان:

وزارت کشاورزی باید به گرانی گوشت رسیدگی کند/ گرانفروشی ۹ کارخانه لبنی

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن اعلام اینکه وزارت کشاورزی باید به گرانی گوشت رسیدگی کند، گفت: شکایاتی در زمینه کم‌فروشی اینترنت و مکالمات تلفنی در حال بررسی است، چراکه احتمال تقلب یا تخلف اپراتورهای تلفن همراه وجود دارد.

۲۱ آذر ۱۳۹۵

رئیس سازمان حمایت: سازمان حمایت مسئول نظارت بر قیمت خودروهای داخلی نیست/ با شورای رقابت موازی‌کاری نمی‌کنیم

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، گفت: در حال حاضر شورای رقابت مسئول نظارت بر قیمت خودروهای داخلی است و سازمان حمایت فقط به شکایات مردم در این زمینه رسیدگی می‌کند.

۸ تیر ۱۳۹۵

نامه وزارت صنعت به جهاد درباره گرانی برنج/تنظیم بازار دچار مشکل شد

معاون وزیر صنعت از نامه‌نگاری سازمان حمایت با وزارت جهادکشاورزی بر سر گرانی برنج خبرداد و گفت: آنچه که در بازار بر قیمت برنج اتفاق افتاده، گرانی است و گرانفروشی نیست.

۲۳ خرداد ۱۳۹۵
معاون نعمت‌زاده عنوان کرد:

مطالعه تطبیقی برای شناسایی نهادهای ناظر بر بازار در کشورهای مختلف جهان/ وجود نهادهای تنظیم بازار در همه کشورهای مورد مطالعه

معاون وزیر صنعت از افزایش و تداوم نظارت پیشگیرانه به منظور کنترل و مدیریت بازار خبرداد و گفت: نظارت بر بازار از ابزارهای اقتصادمقاومتی است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۵

حدود یک میلیون واحد صنفی بدون مجوز فعالیت دارند/ ساماندهی واحدهای بدون مجوز

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: اکنون بین ۸۰۰ تا یک میلیون واحد صنفی در سطح کشور، بدون مجوز مشغول فعالیت هستند.

۱ خرداد ۱۳۹۵
معاون نعمت‌زاده اعلام کرد:

جذب سرمایه گذاری خارجی و تسهیل مقررات تجاری از برنامه های جدی دولت در پساتحریم

معاون وزیر صنعت با تشریح ۷ رویکرد دولت در جذب سرمایه‌گذار خارجی، گفت: ۷۹۱ مقام دولتی صنعتی و تجاری به همراه ۲۰۴۵ شرکت خصوصی‌، به ایران آمدند.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:‏

سازمان حمایت قیمت گذار نیست

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و ‏تولیدکنندگان در همایش تجلیل از واحدهای تولیدی حامی حقوق مصرف‌کنندگان در آذربایجان‌شرقی گفت: ‏‏«سازمان حمایت» قیمت‌گذار نیست و آزاد سازی قیمت با رها سازی آن تفاوت دارد. ‏

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه در اولویت سازمان حمایت است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مقابله جدی با قاچاق کالا قبل از ورود به مرز، در مرز و حین عرضه در اولویت قرار دارد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت خبرداد

واردات خودرو آمریکایی ممنوعیتی ندارد

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه مصوبه ممنوعیت ورود کالاهای آمریکایی منحصر به کالاهای مصرفی است گفت: با توجه به اینکه که خودرو در قوانین ما به عنوان کالای سرمایه ای و یا مصرفی با دوام تلقی می‌شود و شامل مصوبه مذکور نیست.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
معاون نعمت‌زاده اعلام کرد:

پیش‌فرو ش خودرو فقط با مجوز رسمی وزارت صنعت

معاون وزیر صنعت با اشاره به ابلاغ آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو، گفت: پیش‌فروش خودرو باید تنها با مجوز وزارت صنعت باشد.