۳ دی ۱۳۹۶

قرارداد تضمین خدمات انرژی می‌تواند ۳ برابر توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر اشتغال ایجاد کند

معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) گفت: برنامه‌ای تحت عنوان «قرارداد تضمینی خدمات انرژی» تدوین شده و برای اظهار نظر وزیر نیرو در اختیار ایشان قرار گرفته، این برنامه می‌تواند زمینه را برای حضور گسترده مردم و بخش خصوصی فراهم می‌کند.

۱۴ آبا ۱۳۹۶

معاون وزیر نیرو: ۱٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در احداث نیروگاههای تجدیدپذیر عملیاتی شد

رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) گفت: تاکنون ۴٫۱ میلیارد دلار تقاضای سرمایه گذاری خارجی در انرژی های تجدید پذیر در وزارت اقتصاد به ثبت رسیده که ۱٫۵ میلیارد دلار آن عملیاتی شده و ۴۰۰ میلیون دلار نیز به بهره برداری تجاری رسیده است.

۱۴ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو مطرح کرد

انحراف در مسیر توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر/ خزانه فقط ۷ درصد منابعی که از مردم دریافت شده بود را پرداخت کرد

معاون وزیر نیرو گفت: از ابتدای امسال از مشترکان برق ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت شد و نزد خزانه نگهداری می‌شود، اما تنها ۳۴ میلیارد تومان به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت شده است.

۱۰ ارد ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو:

افزایش ۷ برابری ظرفیت انرژی‌های نو در سال ۹۵/ ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر در سال ۹۶ به ۱۰۰۰ مگاوات می‌رسد

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل ساتبا گفت: در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ نصب انرژی های نو در کشور حدود ۷ برابر شده است و بناست این ظرفیت را در سال ۹۶ به حدود ۱۰۰۰ مگاوات برسانیم.

۲۲ اسف ۱۳۹۵

صادق زاده: ظرفیت انرژی‌های نو در پیک ۹۶ به ۴۵۰ مگاوات خواهد رسید

سیدمحمد صادق‌زاده مدیرعامل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) گفت: ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر تا پیک سال ۹۶ به ۴۵۰ مگاوات خواهد رسید، که ۱۰۰ مگاوات آن خورشیدی است.

۵ دی ۱۳۹۵

تامین پنج درصد برق کشور از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در اولویت است

مدیر عامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) می گوید، اولویت اصلی صنعت برق تامین پنج درصد از برق کل کشور از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر است.

۱۴ آبا ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران:

ایران می‌تواند به هاب منطقه در صادرات انرژی تبدیل شود

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) گفت: ایران در منطقه از نظر تولید انرژی جایگاه ویژه‌ای دارد و ما می‌توانیم با توسعه روابط و استفاده از خلاقیت‌ شرکت‌های مختلف داخلی تبدیل به هاب منطقه در صادرات انرژی و تکنولوژی تبدیل شویم.

۱۶ مهر ۱۳۹۵

پیشنهاد دولتی خرید برق از مردم/ضوابط ساخت نیروگاه در پشت‌بام‌ها

یک مقام مسئول در وزارت نیرو، با تشریح ضوابط جدید احداث نیروگاه‌های برق در پشت‌بام منازل، اعلام کرد: دولت برق این نیروگاه‌های مقیاس کوچک را، به ازای هر کیلووات ۸۰۰ تومان خریداری می‌کند.

۲۸ تیر ۱۳۹۵
مدیر عامل سازمان انرژی‌های نو ایران:

خرید تضمینی برق از حالت موقت به دائمی تبدیل شد/ ورود ۱۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید‌پذیر خصوصی از مهرماه

مدیر عامل سازمان انرژی‌های نو ایران با بیان اینکه روش خرید تضمینی برق از حالت موقت به قانون دائمی تبدیل شده است، گفت: قرارداد احداث ۹۰۰ مگاوات خرید تضمینی برق با بخش خصوصی امضاء شده که ۱۰۰ مگاوات آن از مهرماه سال جاری وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

۲۲ خرد ۱۳۹۵
مدیرعامل جدید سازمان انرژی‌های نو:

دست بخش خصوصی برای تولید برق تجدیدپذیر بازتر می‌شود/ کاهش نقش دولت در تولید انرژی‌های نو

صادق زاده با بیان اینکه دست بخش خصوصی باز است تا با هر روشی که تمایل دارد نسبت به احداث نیروگاه اقدام کند، گفت: ما سهم تجدیدپذیرها را به بخش خصوصی دیکته نمی‌کنیم.

۱۰ خرد ۱۳۹۵

ایران باید استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر را افزایش دهد

مدیرعامل سازمان انرژیهای نو ایران گفت: استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر بویژه انرژی خورشیدی با توجه به وفور این انرژی در کشور باید افزایش یابد.

۹ مهر ۱۳۹۴

هزینه تمام شده هر متر مکعب گاز؛ ۲۳ سنت

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو با بیان اینکه تا زمان تخصیص یارانه به سوخت‌های فسیلی، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مقرون به صرفه نخواهند بود، گفت: متاسفانه از سال‌های بسیار طولانی و گذشته سیاست اشتباه اختصاص یارانه به سوخت‌های فسیلی در حال اجراست.

۹ مهر ۱۳۹۴

انتقاد مدیرعامل سانا از سیاست تخصیص یارانه به سوخت‌های فسیلی

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو با بیان اینکه تا زمان تخصیص یارانه به سوخت‌های فسیلی، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مقرون به صرفه نخواهند بود، گفت: متاسفانه از سال‌های بسیار طولانی و گذشته سیاست اشتباه اختصاص یارانه به سوخت‌های فسیلی در حال اجراست.