۱۳ اسف ۱۳۹۶
رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان:

تمامی شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم‌ و فناوری از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی، بهره‌مند می‌شوند

به گزارش عیارآنلاین، در نشست آشنایی با تسهیلات جدید نظام‌وظیفه تخصصی سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان با اشاره به روند ارائه تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی گفت: از سال ۱۳۸۷ با همکاری بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح، در راستای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان برای رفع نیازهای کلیدی کشور، […]

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان:

شرایط معافیت گمرکی شرکت‌های دانش بنیان اعلام شد

رئیس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان شرایط معافیت گمرکی شرکت‌های دانش بنیان را اعلام کرد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان: ۲۶۰ شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی بهره‌مند می‌شوند

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد صاحبکار رئیس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، با اشاره به بهره مندی شرکت‌های دانش بنیان از معافیت‌ها و تسهیلات گمرکی گفت: طبق ماده ۳ قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان مصوب سال ۱۳۸۹، شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان می‌توانند از پرداخت حقوق […]

۳۰ آبا ۱۳۹۶

صدور مجوز اسکان شرکت‌های دانش بنیان در مراکز مسکونی

بر اساس تفاهم نامه معاونت علمی با شهرداری تهران، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در اماکن مجاز مسکونی مستقر شوند.

۲۳ آبا ۱۳۹۶
رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان:

تعداد فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول تسهیلات سربازی به ۵۰۰ نفر افزایش یافت

رییس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان گفت: استفاده کنندگان از تسهیلات سربازی فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان به بیش از ۵۰۰ نفر رسید.

۱۰ آبا ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی:

اقتصاد سنتی مهم‌ترین چالش شرکت‌های دانش‌بنیان است

رییس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، اقتصاد سنتی مبتنی بر نفت و منابع طبیعی اولیه را مهمترین علت ناشناخته ماندن فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد.

۷ آبا ۱۳۹۶
رییس امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی:

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی سال ۹۵ ابلاغ شد

رییس امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری گفت: سازمان امور مالیاتی کشور، طی بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی، اسامی ۲۴۰۱ شرکت‌ دانش‌بنیان که مشمول معافیت مالیاتی در سال مالی ۹۵ شده‌اند را ابلاغ کرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان: حمایت از شرکت های دانش بنیان لزوما پول دادن و تسهیلات نیست

رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با تمرکز بر توانمندسازی نخبگان، حلقه مفقوده که توسعه اقتصادی مبتنی بر فعالیت دانش بنیان است را پیدا کرده است.

۷ شهر ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان:

به محصولات دانش‌بنیانی که نفع اقتصادی داشته باشند، وام تعلق می‌گیرد

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان گفت: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان مشکلی دارند به ما مراجعه کند تا جایی که بتوانیم برای رفع مشکلاتشان اقدام می‌کنیم.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

رییس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان: در راستای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت‌های بیمه‌ای به این شرکت‌ها اختصاص خواهد گرفت

رییس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان گفت: معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت‌های بیمه‌ای را به این شرکت‌ها اختصاص داده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی:

شرکت‌های دانش‌بنیان ملزم به ارایه اظهارنامه مالیاتی هستند

سید محمد صاحبکار خراسانی رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان گفت: شرکت های متقاضی استفاده از معافیت مالیاتی به خصوص شرکت های نوپا حتما باید اظهارنامه مالیاتی را تکمیل و ارسال نمایند و مشمول معافیت بودن به معنی عدم ارسال اظهارنامه نیست.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی‌:

تاییدیه دانش‌بنیان داشتن مادام‌العمر نیست

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به جزئیات ارائه ۱۱۰ خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تاییدیه دانش‌بنیان داشتن مادام‌العمر نیست و رمز پویایی دانش‌بنیان بودن این است که همانطور که ورودی دارند، خروجی هم داشته باشند.

۴ تیر ۱۳۹۶

رئیس امور موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی: شرکت‌های دانش‌بنیان تایید شده به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوند

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اطلاعات شرکت‌های نوپا و تولیدی که تا پایان سال ۱۳۹۵ به تائید «کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان» رسیده‌اند، به همراه مصادیق فعالیت‌های دانش‌بنیان آنها، طبق سال‌های گذشته به سازمان امور مالیاتی ارسال خواهد شد.

۱ خرد ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی مطرح کرد؛

ضرورت افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در هزینه‌کرد پژوهش

مهم‌ترین راهکار پیش‌بینی شده برای تحقق هزینه‌کرد %۴ از درآمد ناخالص ملی در حوزه پژوهش و ایجاد ثروت از آن، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

۲۹ فرو ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد؛

درخواست ۲۰۲۸ شرکت دانش‌بنیان برای برخورداری از معافیت مالیاتی

رئیس امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه تمام مشکلات مربوط به معافیت مالیاتی برای شرکتهای دانش‌بنیان را توسط بخش ویژه پیگیری می‌کنیم، گفت: نمونه‌ای وجود نداشته که تا الان به ما مراجعه کند و به نتیجه نرسد.