۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی مطرح کرد؛

ضرورت افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در هزینه‌کرد پژوهش

مهم‌ترین راهکار پیش‌بینی شده برای تحقق هزینه‌کرد %۴ از درآمد ناخالص ملی در حوزه پژوهش و ایجاد ثروت از آن، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد؛

درخواست ۲۰۲۸ شرکت دانش‌بنیان برای برخورداری از معافیت مالیاتی

رئیس امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه تمام مشکلات مربوط به معافیت مالیاتی برای شرکتهای دانش‌بنیان را توسط بخش ویژه پیگیری می‌کنیم، گفت: نمونه‌ای وجود نداشته که تا الان به ما مراجعه کند و به نتیجه نرسد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی:

برای ارزیابی شرکت‌ها از کارگزاران حرفه‌ای استفاده می‌شود

کارگزاران برتر در فرآیند ارزیابی شرکتهای دانش‌بنیان از سوی دبیرخانه کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش‌بنیان معرفی و تقدیر شدند.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶
رئیس امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی:

ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با نیروی انسانی کارآمد، ساده‌تر شد

رئیس امور شرکتهای دانش‌بنیان گفت: با توجه به اهمیت اشتغال فارغ‌التحصیلان و متخصصان دانشگاهی در شرکتهای‌دانش‌بنیان و توسعه سرمایه انسانی، شرکتهای‌دانش‌بنیان می‌توانند با شرایط ویژه و تخفیفات مناسب از خدمات سامانه استخدامی ایران تلنت استفاده کنند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵
رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان عنوان کرد؛

حمایت معاونت علمی از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سرمایه

رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، حضور شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه را از راهکارهای مناسب برای تامین مالی این شرکت ها دانست و بر حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این امر، تاکید کرد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

رییس امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی از بهره‌مندی شتاب دهنده‌ها از قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد

رییس امور موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بهره مندی شتابدهنده ها از قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان خبر داد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵

رئیس امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان معاف از مالیات به ۳۰۰۰ می‌رسد

رئیس امور شرکتهای دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست‌جمهوری گفت: گمان می‌کنم برای سال جاری، تعداد شرکتهای دانش‌بنیان بهره‌مند از تسهیلات مالیاتی به ۳ هزار شرکت برسد.

۹ بهمن ۱۳۹۵
رئیس امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی:

حوزه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حد بین‌المللی تعریف خواهد شد

سیدمحمد صاحبکار خراسانی، سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن بیان این که برای پیشرفت و تعالی در اقتصاد، راهی جز اقتصاد دانش بنیان نداریم، گفت: دانش و فناوری همانند شیشه عمر کشور ها و دولت ها هستند و هیچ کسی این علم را به راحتی در اخیار دیگران قرار نمی دهد.

۴ بهمن ۱۳۹۵

رئیس امور شرکت‎های دانش بنیان: مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان مدت‌دار است

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد صاحبکار خراسانی دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: با توجه به گذشت دو سال از زمان مرحله اوّل ارزیابی شرکت‌ها، مرحله دوّم ارزیابی شروع شده است و شرکت‌هایی که در سال ۱۳۹۲ یا ۱۳۹۳ مورد تائید کارگروه قرار گرفته بودند، در سال ۱۳۹۵ مورد ارزیابی مجدد قرار گرفتند که […]

۱۹ دی ۱۳۹۵

رئیس امور شرکت‌های دانش بنیان: ۲۰۰ نفر از تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش بنیان استفاده کردند

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تاکنون ۲۰۰ نفر توانسته‌اند از تسهیلات نظام وظیفه برخوردار شوند و در شرکت دانش‌بنیان نیز به فعالیت خود ادامه دهند.

۷ دی ۱۳۹۵

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان: با تاسیس صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه ریسک شرکت‌ها پایین می‌آید

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان گفت: با تائید صلاحیت‌های جدید در معاونت علمی و فناوری، تعداد شرکت‌های دانش بنیان به ۲ هزار و ۵۸۰ شرکت رسیده است.

۵ دی ۱۳۹۵
رئیس امور موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد؛

رسیدگی ویژه به معافیت مالیاتی «شرکت‌های دانش‌بنیان»

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بخشنامه معافیت مالیاتی شرکت دانش بنیان در سال مالی ۱۳۹۴ را به ادارات مالیاتی کل کشور ابلاغ کرد که براساس آن به معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان در گروه‌های ویژه رسیدگی می‌شود.

۴ دی ۱۳۹۵

رئیس امور شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی: دولت‌ها توسعه فناوری را به دست بازار نمی‌سپارند

رئیس امور شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برنامه‌هایی همچون تزریق مالی بلاعوض، معافیت‌های مالی و نهادسازی از جمله برنامه‌های کشورها برای حوزه‌های فناوری است و اینگونه نیست که دولت‌ها توسعه فناوری را به دست بازار بسپارند.

۹ آذر ۱۳۹۵

سهم شرکت های دانش بنیان در سبد خرید دولت، همچنان نامعلوم

با وجود گذشت بیش از یک ماه از الزام شرکتهای دولتی به مشارکت در بازارسازی شرکتهای دانش بنیان هنوز هیچ خبری پیرامون تعیین سهم دستگاه‌ها در این رابطه منتشر نشده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۵

حمایت سازمان تأمین اجتماعی از شرکت های دانش بنیان

بر اساس ابلاغیه جدید معاونت فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی، حمایت ها و تسهیلات ویژه ای درباره نحوه ارائه مفاصا حساب قراردادهای شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود.