۱۰ اسف ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر داد

ابراز تمایل شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در ساخت نیروگاههای برق‌آبی ایران

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: تاکنون شرکت های خارجی متعددی از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در زمینه احداث نیروگاههای برق‌آبی در ایران ابراز تمایل کرده اند که مذاکرات در این خصوص در حال انجام است.

۲۲ دی ۱۳۹۴

طرح انتقال آب خزر به دریاچه ارومیه در دست مطالعه قرار دارد

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه طرح انتقال آب دریای خزر به دریاچه ارومیه در حال مطالعه است، گفت: کنسرسیومی متشکل از ۶ شرکت داخلی و خارجی در این باره تشکیل شده است.

۱۲ مهر ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران

وزارت نیرو پول برق فروخته شده ما را نمی‌دهد/ عدم استقبال بخش خصوصی در پروژه‌های سدسازی

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه وزارت نیرو بابت خرید برق ۴۰۰ میلیارد تومان از سال گذشته تاکنون به ما بدهکار است، گفت:تا زمانی که قیمت آب و برق واقعی نشود بخش خصوصی رغبتی برای ورود به سرمایه گذاری ندارد.

۱۲ مهر ۱۳۹۴
با ساخت تونل سد کانی؛

طرح ۱۶۰۰ میلیارد تومانی انتقال آب به دریاچه ارومیه/ دریاچه بازهم نیاز به آب دارد

مشاور وزیر نیرو از آغاز حفاری مکانیزه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه در هفته جاری با حضور وزیر نیرو خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح ۱۶۰۰ میلیاردتومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

۹ شهر ۱۳۹۴
پیش‌بینی‌هایی که محقق نمی‌شود

سدهای ‌کم‌خاصیت!

خشکسالی و کمبود منابع آبی،‌شرایط را به جایی رسانده که برخی از سدهای کشور از دستیابی به همه هدف‌هایی که برایشان تعیین شده بود ناکام مانده‌اند؛ چندی پیش وزیر نیرو از احداث برخی سد‌ها که حتی یک مگاوات برق نیز تولید نمی‌کنند انتقاد کرد که این مساله نیز با واکنش مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیرو ایران روبرو شد.

۴ مرد ۱۳۹۴
در نشست مدیرعامل آب نیرو مطرح شد

حرف‌های تکراری و اتهام‌های جدید درباره سد گتوند

درحالی‌که معاون وزیر نیرو یک‌ماه پیش (در نخستین روز از تیرماه) از برگزاری جلسه‌ای برای تعیین‌تکلیف سد پرحاشیه گتوند خبر داده بود، مدیرعامل شرکت آب‌نیرو به عنوان کارفرمای این سد در نشستی خبری بدون ارائه اطلاعات جدیدی درباره سرنوشت این طرح و تاثیر آن بر کیفین آب کارون، اتهامات جدیدی را در این باره مطرح کرد.