۳۰ ارد ۱۳۹۵

لایحه مدارس غیردولتی در بوته نقد

تصویب لایحه «تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی» علاوه بر اینکه با اصول بیّن قانون اساسی، اسناد بالادستی نظام از جمله سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در تضاد است، زمینه تضعیف بیش از پیشِ مدارس دولتی را نیز فراهم می‌آورد.

۹ اسف ۱۳۹۴
نایب‌رئیس مجلس:

دولت از دخالت‌های دستوری در اقتصاد خودداری کند

نایب‌رئیس مجلس با بیان اینکه دولت باید از دخالت‌های دستوری در اقتصاد خودداری کند، گفت: باید دولت به‌سمت کاهش هزینه‌ها حرکت کند. در سال ۸۴ هزینه‌های جاری کشور ۲۵هزار میلیارد تومان بود اما امروز این رقم به ۱۷۰ تا ۱۸۰هزار میلیارد تومان رسیده است.

۳ اسف ۱۳۹۴

نماینده مجلس: احتمال افزایش بودجه آموزش و پرورش در مجلس بالا نیست

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ ۳۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی که برای بودجه امسال آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است، قابل افزایش است یا خیر؟، بیان کرد: طبق قاعده با توجه به منابعی که در بودجه سال ۹۵ داریم احتمال اینکه بتوانیم بودجه آموزش و پرورش را در مجلس افزایش دهیم، بالا نیست.

۲۱ بهم ۱۳۹۴

احتمال افزایش رقم اعتبارات آموزش و پرورش در مجلس بسیار کم است

نایب رئیس مجلس با اشاره به افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۵ گفت: باید تلاش کنیم بودجه‌ای که در نهایت برای آموزش و پرورش تصویب می‌شود حدالامکان تا پایان سال آتی تخصیص یابد.

۲۰ دی ۱۳۹۴

انتخاب خجسته،رضایی و کولیوند بعنوان نمایندگان کمیسیون شوراها در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ /ابوترابی فرد، زاکانی و مفتح نمایندگان کمیسیون شوراها در کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه شدند

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اسامی نمایندگان این کمیسیون برای حضور در کمیسیون های تلفیق بودجه سال ۹۵ و تلفیق برنامه ششم توسعه را اعلام کرد.

۲۰ دی ۱۳۹۴

بودجه ۹۵ باید «۳دوازدهمی» تصویب شود/ دولت نمی‌خواهد برنامه ششم در مجلس نهم بررسی شود

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بودجه سال ۹۵ باید به صورت ۳ دوازدهمی تصویب شود.

۱۵ دی ۱۳۹۴
ابوترابی فرد در جلسه مشترک با معاونان اداری دانشگاه‌های دولتی:

تاسیس واحدهای دانشگاهی بدون پشتوانه علمی منجر به خلق هزینه‌ها می‌شود/ افزایش هزینه‌ها در دانشگاه‌ها توجیه علمی ندارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به درخواست‌های بودجه‌ای معاونان اداری دانشگاه‌های دولتی، گفت: در شرایط کنونی کشور، امکان تزریق اعتبارات ضعیف است و باید مراکز دانشگاهی در مسیر خلق ثروت حرکت کنند.

۲ دی ۱۳۹۴
ابوترابی فرد درپاسخ به تذکر علیپور،

هیات رئیسه موضوع لایحه مناطق آزاد را بررسی می‌کند

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه دغدغه نمایندگان در رابطه با روند تصویب کلیات لایحه مناطق آزاد به هیات رئیسه منتقل شده است گفت که هیات رئیسه این موضوع را در نشست آتی خود مورد بررسی قرار می‌دهد.

۱۵ آذر ۱۳۹۴
در محل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور:

هفدهمین جلسه ستاد تدوین برنامه ششم توسعه برگزار شد

هفدهمین جلسه ستاد تدوین برنامه ششم توسعه به ریاست دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در محل این سازمان برگزار شد.

۱۰ آذر ۱۳۹۴

معرفی دوباره «مهرمحمدی» به کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها/ تعطیلی موقت مدارس مهران

وزیر آموزش و پرورش گفت: «محمود مهرمحمدی» با هماهنگی وزیر علوم و تحقیقات به عنوان کاندیدای ریاست دانشگاه فرهنگیان به شورای ۵ نفره انتخاب رؤسای دانشگا‌ه‌ها معرفی شد.

۲۹ مرد ۱۳۹۴
نایب‌رئیس اول مجلس:

استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول نمی‌شود

نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: فعلاً استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام وصول نمی‌شود تا به نقشه راه قابل قبول برسیم.

۱۳ مرد ۱۳۹۴
توسط نایب رئیس مجلس و وزیر آموزش و پرورش

کتب جدیدالتألیف پایه‌های پنجم و نهم رونمایی شد

دقایقی پیش با حضور نایب‌ رئیس مجلس و وزیر آموزش و پرورش، کتاب‌های جدید التألیف پایه‌های پنجم و نهم رونمایی شد.

۱۹ خرد ۱۳۹۴
نایب رئیس مجلس:

وقتی تورم زیر ۱۶ درصد است چرا نرخ تسهیلات باید ۳۰ درصد باشد؟

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که نرخ ۳۰ درصدی تسهیلات بانکی هیچ توجیهی ندارد، اظهار داشت: یکی از مهمترین موانع توسعه و رشد اقتصادی بی‌عنایتی به سنت الهی و دستور حیات‌بخش قرآن کریم یعنی موضوع قرض‌الحسنه است.

۷ اسف ۱۳۹۳
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد:

احتمال اصلاح نرخ حامل‌های انرژی توسط دولت برای جبران کسری ۱۶ هزار میلیارد تومانی یارانه

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد چگونگی جبران کسری ۱۶ هزار میلیارد تومانی ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: قاعدتا اصلاح قیمت حامل‌های انرژی یکی از روش‌های تأمین این کسری است.

۱۱ بهم ۱۳۹۳

موسوی‌نژاد: چرا استیضاح وزیر آموزش و پرورش اعلام وصول نمی‌شود؟

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در تذکری از عدم اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش از سوی هیات رئیسه انتقاد کرد.