۱۸ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: در صورت حذف رشته‌های دانشگاه آزاد، طرح دوفوریتی به صحن علنی مجلس ارائه می‌دهیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تایید تنها ۱۵۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم، گفت: توافقی که میان مسئولان این وزارتخانه و دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش انجام شد محقق نشده است و در صورت حذف رشته‌های دانشگاه، طرح دوفوریتی به صحن علنی مجلس ارائه می‌دهیم.

۹ تیر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون آموزش: وزارت علوم با تدبیر لازم با موضوع رشته‌های دانشگاه آزاد برخورد نکرد

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه درایت ولایتی در دانشگاه آزاد باعث از بین رفتن حیاط خلوت برخی شد، گفت: وزارت علوم با تدبیر لازم با موضوع رشته‌های دانشگاه آزاد برخورد نکرد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تنها مدارس غیرانتفاعی و دولتی اجازه دریافت شهریه را دارند

ابطحی، نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: به دلیل ناناتوانی در تأمین هزینه‌ها، مدارس غیرانتفاعی ایجاد شده‌اند و این مدارس به همراه مدارس هیات امنایی تنها مدارس مجاز به دریافت شهریه آن هم طبق ضوابط هستند، هرچند این فرار به جلو برای تامین هزینه‌ها، به قیمت گرانی برای جامعه تمام شد چراکه شکاف طبقاتی و بی‌عدالتی آموزشی را در پی داشت. برنامه ششم مدارس را به دو دسته دولتی و غیردولتی تقسیم کرده است لذا مدارس دولتی نمی‌توانند طبقه‌بندی شوند و از مردم شهریه دریافت کنند. به محض اجرای برنامه ششم و ابلاغ دستورالعمل آن مدارسی که نه دولتی و نه غیردولتی هستند باید تعطیل شوند یا به یکی از این دو دسته تغییر ماهیت دهند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مردم خمینی‌شهر:

واردات بی‌رویه ۱۰هزار کارخانه را تعطیل کرد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت بیش از ۱۰هزار واحد صنعتی متوقف شده است، گفت: واردات بی‌رویه یکی از دلایل توقف این کارخانه‌ها و کارگاه‌ها است، البته باید گفت بخشی از این واردات بی‌رویه نتیجه “برجام” است.