۲۷ مرداد ۱۳۹۶

۸ نکته کلیدی درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

سید محمد بطحایی، معاون سابق وزیر آموزش و پرورش، به عنوان گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم معرفی شد. در این گزارش با توجه به نظرات کارشناسان این حوزه، ۸ نکته کلیدی پیرامون برنامه و کارنامه آقای بطحایی ارائه می شود.

۴ آبان ۱۳۹۵
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

آغاز پرداخت معوقات فرهنگیان تا ۴۵ روز آینده

بطحایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش: پرداخت حق‌التدریس‌ها و پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴، ظرف ۴۵ روز آینده عملیاتی و به‌ مرور پرداخت خواهد شد. یکی از دلایلی که نتوانسته‌ایم به صورت متناسب زبان‌های دیگر را در مدارس توسعه دهیم، عدم استقبال اولیا و دانش‌آموزان از این موضوع بوده است. زیرساخت‌ها و نیز برنامه درسی و منابع آموزشی زبان های خارجی دیگر آماده شده است.

۳۰ مهر ۱۳۹۵
سرپرست آموزش و پرورش:

موفقیت نسبی فانی با توجه به شرایط موجود محسوس است

بطحایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش: عملکرد فانی با عدد و رقم هایی که دراختیار داریم حاکی از موفقیت نسبی در عملکرد است./ این موفقیت نسبی در مقایسه با شرایط موجود و دستاوردهای فانی مشهود است./ تغییر فانی نیز تلقی برکناری ندارد و از تجارب و علم وی درآینده برای سایر فعالیت های کشور استفاده می‌شود.

۲۹ مهر ۱۳۹۵

سیدمحمد بطحایی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب شد

با حکم رییس جمهور؛ سیدمحمد بطحایی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.

۳ مهر ۱۳۹۵

آموزش و پرورش بیش از اعتبارات دولتی، بودجه نیاز دارد

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش جهت اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی نیاز به بودجه بیشتر از آنچه که دولت اختصاص می‌دهد، دارد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۵

۳۷ هزار معلم امسال در آموزش و پرورش بازنشسته می شوند

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش: ۳۷ هزار معلم امسال در آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و از معلمان در آستانه بازنشستگی یا بازنشسته درخواست تعویق بازنشستگی و همکاری یکساله با آموزش و پرورش را داریم./

۱ شهریور ۱۳۹۵

۴ هزار سرباز معلم از مهر امسال وارد کلاس های درس می شوند

بطحائی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش : مشکل جذب سرباز معلمان در آموزش و پرورش مرتفع شد./ امسال ۴ هزار نفر به عنوان سرباز معلم جذب آموزش و پرورش شدند که از مهر امسال وارد کلاس‌های درس خواهند شد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۵

عدم پذیرش یکی از پیشنهادات آموزش و پرورش در برنامه ششم

بطحایی ، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش: مطالبات ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی به شدت آموزش و پرورش را آزار می‌دهد./ همه ساله مطالبات را گزارش می‌دهیم اما متأسفانه به دلیل تنگناهای مالی این موارد از بودجه خط می‌خورد./ برای برنامه ششم توسعه یک پیشنهادی دادیم و متأسفانه آن هم فعلاً در لایحه وجود ندارد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۵

اختلاف آموزش و پرورش با سازمان مدیریت بر سر تعداد استخدامی

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: در دستگاه‌های غیرحاکمیتی استخدام یک به سه است و اگر حاکمیتی باشد، به ازای هر یک نفر، یک نفر باید جذب شود./ در جایی تراکم نیرو و در جایی با کمبود نیرو مواجه هستیم./ آموزش و پرورش جلو جلو بیش از آنچه که ظرفیت داشته باشد را جذب کرده و سازمان مدیریت روی این موضوع یک اختلافی هم با ما دارد.

۲۵ مرداد ۱۳۹۵

ضرورت تغییر نگاه دولت و سازمان مدیریت به آموزش و پرورش

میرزاده: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: مشکل آموزش و پرورش، شخص وزیر آن نیست و با جابجایی وزیر مشکل آموزش و پرورش حل نخواهد شد./ باید نگاه دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نسبت به آموزش و پرورش تغییر کرده و کارهای اساسی برای آن صورت گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۵

معاون فانی: آموزش وپرورش برای اصلاح ساختار بودجه ای، اختیار ندارد

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش: قبول داریم ایراد [ساختاری در مصرف بودجه] در آموزش و پرورش است اما اختیار در دست ما نیست که بتوان این ساختار را اصلاح کرد این اختیار بخشی در اختیار مجلس شورای اسلامی است که به عنوان قانون آن را تصویب کند و بخشی دیگر در اختیار دولت است.

۱۴ تیر ۱۳۹۵

ردیف سرانه دانش آموزی مهم ترین ویژگی بودجه ۹۵ آموزش و پرورش است

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیانی وزیر آموزش و پرورش: ایجاد ردیف سرانه دانش آموزی از مهم ترین ویژگی های بودجه سال ۹۵ آموزش و پرورش است.

۱۴ تیر ۱۳۹۵

دفتر برنامه و بودجه نقش تنظیم کننده امور مالی وزارت آموزش و پرورش را برعهده دارد

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش وپرورش با اشاره به ساختار متمرکز بودجه دولتی بر وزارت آموزش وپرورش گفت: دفتر برنامه و بودجه نقش تنظیم کننده امور مالی وزارت خانه را برعهده دارد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۵

جزئیات و زمان افزایش حقوق فرهنگیان اعلام شد

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش: در این بخشنامه ضریب حقوق سال ۹۵ شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، هزار و ۵۴۱ ریال و اعضاء هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، ۲۱ هزار و ۹۴۹ ریال است.

۲۴ خرداد ۱۳۹۵

تهران با کمبود شدید معلم مرد روبرو است

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: در شهر تهران با کمبود معلم مرد مواجه هستیم بنابراین ورود نیروی انسانی مرد به شهر تهران آزاد است.