۲۸ مرد ۱۳۹۶

نماینده مجلس: سهم‌خواهی برخی گروه‌ها مانع معرفی وزیر علوم شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سهم‌خواهی برخی افراد، جناح‌ها و گروه‌ها در اینکه هنوز فرد مناسبی برای تصدی وزارت علوم معرفی نشده تاثیرگذار است، و این سهم خواهی مانع معرفی وزیرعلوم به مجلس شده است.

۴ مرد ۱۳۹۶

نماینده مجلس: استفسار معاون حقوقی وزیر علوم درباره قانون دانشگاه آزاد فاقد اعتبار است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رد نظر و تفسیر معاون حقوقی وزارت علوم درباره حذف کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد مرجع استفسار قوانین عادی، با مجلس است.

۹ خرد ۱۳۹۶

کوتاهی آقایان سند تحول بنیادین را در برابر ۲۰۳۰ به‌ حاشیه راند/ مخفی کاری دولت از مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: متاسفانه مخفی کاری دولت از مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی در بحث سند ۲۰۳۰ امروز محل سوال است.

۸ خرد ۱۳۹۶

نظر منفی مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد سند آموزش ۲۰۳۰

عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: مرکز پژوهش های مجلس گزارشی از بخش های سند ۲۰۳۰ که گزارشی کاملا کارشناسی، علمی و دقیق بود ارائه کرد که در مجموع نظر این مرکز نسبت به سند ۲۰۳۰ منفی بود. همچنین نمایندگان نیز به اظهارنظرات خود و ابراز گلایه هایشان در این زمینه پرداختند. مخفی کاری دولت از شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس مدت ها پیش مورد بحث قرار گرفت اما متاسفانه پاسخ هایی داده می شد که از دیدگاه ما درست نبود که الحمدالله مقام معظم رهبری به این مسئله ورود کردند. دولت این سند را پیشتر در هیئت وزیران تصویب و ابلاغ کرد و بعد از آن همه از آن مطلع شدند؛ هرچند که رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس جمهور بوده و از این سند مطلع است اما حتی اعضای این شورا از آن بی اطلاع بودند.

۱۷ اسف ۱۳۹۵
نماینده مجلس مطرح کرد:

سنگ‌اندازی موسسات کنکور به کیفی‌سازی دانش‌آموزان

عضو کمیسیون آموزش و پرورش مجلس اعتقاد دارد برخی موسسات آموزشی کنکور به دلیل کسب درآمدهای کلان موافق با حذف این آزمون نیستند و نسبت به قانون اعمال معدل در کنکور سنگ اندازی می‌کنند.

۴ بهم ۱۳۹۵

چرا دولت بدون اطلاع مجلس از سند ۲۰۳۰ یونسکو رونمایی کرده است؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با عیارآنلاین، به اولویت سند تحول آموزش و پرورش نسبت به سند ۲۰۳۰ یونسکو اشاره کرد و گفت: سند آموزش ۲۰۳۰ بدون اطلاع اعضای کمیسیون آموزش مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی رونمایی شده است و این نگرانی وجود دارد که در درازمدت برای کشور تعهداتی ایجاد کند.