۲۳ مرد ۱۳۹۶

” هشدار نسبت به بحران ۵ ساله مسکن “

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: با توجه به این‌که این بخش با بیش از ۳۰۰ صنعت، رابطه پسینی و پیشینی دارد، خرید و فروش نهاده‌های مورد نیاز مسکن، صنعت و تجارت را رونق می‌دهد و از طرفی دیگر، بحران های مسکن که تا پنج سال باقی بماند و می تواند تا هشت درصد، افت تولید ناخالص داخلی( GDP ) را در پی داشته باشد.

۱۶ خرد ۱۳۹۶

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران: مالیات ۱۰ درصدی بر ساختمان‌های نوساز اوضاع رکود را بدتر می‌کند

یک کارشناس اقتصادی گفت: در شرایطی که بازار مسکن همچنان در شرایط رکودی است، تحمیل مالیات ۱۰ درصدی بر ساختمان‌های نوساز می‌تواند بیش از گذشته اوضاع را وخیم کند.

۳ بهم ۱۳۹۵
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران مطرح کرد؛

امکان تامین هزینه سالانه ۳۲۰ هزار خانوار نیازمند از محل اسراف در «برنج، گندم و روغن»

طباطبایی گفت: در حدود ۶۹۰ میلیون دلار دورریز و اسراف در مصرف گندم و نان، حدود ۱۴۰ میلیون دلار در برنج و حدود ۲۰۵ میلیون دلار در مصرف روغن در کشور داریم که با این رقم می‌توان هزینه سالانه ۳۲۰ هزار خانواده نیازمند را تأمین کرد.

۵ دی ۱۳۹۵

کارشناس اقتصادی: ۱۰۰ واحد تولیدکننده لوازم خانگی تعطیل شد

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: در حال حاضر ۱۰۰ واحد تولیدکننده لوازم خانگی در کشور تعطیل شده‎اند و بیش از ۵۰۰ واحد صنعتی فعال در زمینه لوازم خانگی با ظرفیت ناقص ۲۰ تا ۶۰ درصد مشغول فعالیت هستند.

۹ شهر ۱۳۹۵

“پیشنهاد تلفیق وام ازدواج با کارت خرید کالا “

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: فقط هفت درصد پیش‌بینی بانک مرکزی در خصوص درخواست دریافت کارت‌های اعتباری ثبت شده و به نظر می رسد می توان با تلفیق این طرح با وام ازدواج شرایط بهتری را رقم زد.

۳ مرد ۱۳۹۵
کارشناس مسائل اقتصادی :

۶۵ درصد بازار لوازم خانگی در دست برندهای خارجی است

یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان این که بیش از ۶۵ درصد بازار لوازم خانگی در دست برندهای خارجی است از سیاست های وارداتی دولت انتقاد کرد و گفت: سیاست های وارداتی در کشور باید در راستای حمایت از تولید داخلی باشد نه اینکه مخرب تولید داخلی شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۵

تعمیق رکود و افزایش تورم، پیامد تعسیر نرخ ارز

مدرس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران با هشدار به این که تلاش دولت برای تسعیر نرخ ارز منجر به تعمیق رکود و افزایش تورم می شود، گفت: دولت با این سیاست به تورم دامن می زند و در واقع برای پرداخت بدهی خود دست در جیب مردم می کند.

۱۳ تیر ۱۳۹۵
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری:

رکود اقتصادی عمیق تر شده است

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری با بیان این که سیاست‌های انقباضی پولی، کاهش انتظارات تورمی و افزایش واردات ۳ دلیل کاهش تورم طی ۳ سال گذشته بوده است گفت: در این سال ها رکود اقتصادی عمیق تر شده است.

۱۶ خرد ۱۳۹۵

دو سوم جمعیت جهان تا ۱۰ سال آینده گرفتار کمبود آب می‌شود

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به اینکه تقاضای جهانی برای آب تا حدود زیادی تابعی از رشد شهرنشینی است، گفت: طبق یک پیش بینی تا سال ۲۰۲۵ حدود دو سوم از جمعیت جهان دچار کمبود نسبی یا شدید آب خواهند بود.

۱۰ خرد ۱۳۹۵

۱.۵ میلیون تهرانی در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند

نزدیک به ۱.۵ میلیون شهروند تهرانی در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند که در زمان زلزله جان این افراد در معرض خطر جدی قرار دارد.

۱۴ اسف ۱۳۹۴

کسری ۸۰۰ هزار تومانی بودجه خانوارها در سال ۹۳/ ناتوانی زوجین از پرداخت اقساط وام ۱۶۰ میلیونی

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به کسری چند صد هزار تومانی بودجه خانوارهای ایرانی در سال گذشته گفت: با این حساب، بازپرداخت اقساط دو میلیون تومانی وام ۱۶۰ میلیون تومانی برای زوج‌های جوان صرفاً در حد یک رویاست.

۱۹ بهم ۱۳۹۴

احکام پیشنهادی برنامه ششم درباره شهرداری‌ها، ذبح درآمدهای پایدار است

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری با انتقاد از احکام کلی پیشنهادی برنامه ششم در خصوص کاهش استقلال مالی شهرداری‌ها گفت: در این برنامه تلاش شده است تا منابع مالی شهرداری‌ها که بخش عمده‌ای از آن از طریق مالیات بر ارزش افزوده تامین می‌شود در ذیل بودجه دولتی تعریف شود.

۳۰ دی ۱۳۹۴
کارشناس اقتصادی :

تعلیق تحریم‌ها بازار مسکن را از رکود خارج نمی‌کند

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه تعلیق تحریم ها در بازار مسکن معجزه نمی کند، گفت: به دلایل زیادی می‌توان عنوان کرد لغو تحریم‌ها به سرعت نمی تواند بازار مسکن را از رکود خارج کند.

۱۲ آذر ۱۳۹۴
یک کارشناس اقتصادی:

طرح فروش اقساطی مسکن به خانه‌دار شدن طبقه متوسط کمک نمی‌کند

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به طرح فروش اقساطی مسکن گفت: این طرح می تواند تا حدودی شرایط خرید مسکن در کلان شهرها را تسهیل کند اما با توجه به چندمیلیونی شدن هر یک از اقساط بعید است طبقه متوسط و ضعیف جامعه از این طرح استقبال چشم گیری داشته باشد.

۵ آذر ۱۳۹۴

استقبال مردم از وام ۲۵ میلیونی خودرو به دلیل نداشتن پس‌انداز بود

یک کارشناس مسایل اقتصادی دلیل استقبال مردم از وام ۲۵ میلیونی خودرو را فقدان سرمایه و پس انداز کافی دانست و گفت: به علاوه مردم همچنان معتقد به جهش در نرخ تورم هستند و از این لحاظ خودرو با تسهیلات ۱۶ درصدی را مناسب قلمداد می کنند.