۲۰ شهر ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش:

باید در ۵ سال آینده به رقم ۵۰ درصدی حضور دانش‌آموزان در رشته‌های مهارتی برسیم

حسینی‌ مقدم مدیر کل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش: ما باید در ۵ سال آینده به رقم ۵۰ درصدی حضور دانش‌آموزان در رشته‌های مهارتی برسیم؛ امسال سال پایه است و رقم ۳۸ درصد پیش‌بینی شده و برای رسیدن به رقم تعیین شده ۵۰ درصد باید سالانه ۳ درصد به دانش‌آموزان رشته فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش اضافه شوند. از مجموع ۹۸۰ هزار دانش‌آموزی که امسال وارد پایه دهم می‌شوند تاکنون ۷۲۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این میزان ۳۰٫۵ درصد وارد رشته‌های مهارتی شده‌اند.

۲۰ شهر ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش:

۳ ردیف بودجه برای ترویج مهارت‌آموزی اختصاص داده شده است

مدیر کل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: از مجموع ۹۸۰ هزار دانش‌آموزی که امسال وارد پایه دهم می‌شوند تاکنون ۷۲۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و از این میزان ۳۰.۵ درصد وارد رشته‌های مهارتی شده‌اند.

۱۴ شهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش:

نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای به‌روزرسانی هنرستان‌ها هستیم

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال برای تجهیز هنرستان‌ها، ۵۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: برای به‌روزرسانی هنرستان‌های کشور به هزار میلیارد تومان بودجه نیازمندیم.

۲۰ ارد ۱۳۹۶

پیش بینی بودجه ۵۴۰ میلیارد ریالی در سال ۹۶ برای تجهیز و بروز رسانی مدارس فنی و حرفه‌ای

حسینی مقدم، مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش: جهت افزایش جذب دانش آموزان به سمت هنرستان ها، کار معرفی هنرستان ها، رشته های موجود، آینده شغلی، نیاز شغل در جامعه از دوره متوسطه اول در مدارس آغاز می شود. بازدید دانش آموزان متوسطه اول از کارخانجات و مراکز صنعتی، صحبت و معرفی رشته های هنرستانی با اولیای دانش آموز از جمله اقداماتی است که جهت معرفی رشته های هنرستانی به دانش آموزان صورت می گیرد. برای بروزرسانی تجهیزات مدارس فنی و حرفه ای، ردیف های اعتباری خاصی برای هنرستان ها در نظرگرفته شده است که دولت در این راستا اعتباری بالغ بر پانصد و چهل میلیارد ریال در بودجه ۹۶ پیش بینی کرده است.

۱۶ ارد ۱۳۹۶

جذب ۳۸ درصد دانش آموزان به شاخه فنی و حرفه‌ای در سال تحصیلی جدید

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال جذب دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه ای به حدود ۳۸ درصد پیش بینی شده است که باید طبق برنامه ششم توسعه به آن برسیم.

۱۵ بهم ۱۳۹۵

تحصیل ۳۰۰ هزار هنرجو در ۳ هزار هنرستان کشور/ تعیین رشد ۲۰ درصدی فنی‌و‌حرفه‌ای تا پایان سال ۹۷

حسینی‌مقدم، مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش: در حال حاضر در شاخه فنی و حرفه‌ای، قریب ۳ هزار هنرستان و حدود ۳۰۰ هزار هنرجوی پایه دهم و سوم نظام قدیم داریم. در حال حاضر برای سال تحصیلی جاری رشد و پوشش ۱۷ درصدی از میزان رشد در نظر گرفته شده پیش‌بینی کرده بودیم که به این عدد رسیده‌ایم و طبق برنامه‌ای که در شاخص‌های ارزیابی گفته شده است، باید طی ۳ سال آینده به عدد ۲۰٫۲۶ درصد یعنی تا پایان سال ۹۷ برسیم. منتظر هستیم ببینیم برنامه ششم برای ما چه در نظر گرفته است و فکر می‌کنم، در این برنامه در مجموع برای شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، رشد و پوشش ۵۰ درصدی دیده شده است که در این صورت خود را مقید به افزایش پوشش می‌دانیم.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

سال ۹۶، ۲۵ درصد از اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای در آموزش و پرورش محقق شد

حسینی، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش: سال گذشته ۲۵ درصد از اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای در آموزش و پرورش محقق شد. رشته حسابداری در شاخه فنی و حرفه‌ای، جز سه رشته ای است که بیشترین تعداد دانش‌آموز را به خود اختصاص داده است.

۲۹ مهر ۱۳۹۵

گرایش ۱۷٫۰۵ درصدی دانش‌آموزان پایه دهم به شاخه فنی‌وحرفه‌ای

حسینی‌مقدم، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش: در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ هزار دانش‌آموز پایه دهم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای تحصیل می‌کنند./ تقریباً ۱۷٫۰۵ درصد دانش‌آموزان پایه دهم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای ثبت‌نام کردند./ از محل عوارض حاصل از فروش ۲ درصد گاز نیز، مبلغی برای تجهیز هنرستان‌ها پیش‌بینی شده است که از طریق سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و هنگامی که این درآمد وصول شود اختصاص می‌یابد.

۱۸ خرد ۱۳۹۵

پیش‌بینی حضور ۱۷ درصد دانش‌آموزان پایه دهم در رشته‌های فنی و حرفه‌ای

حسینی مقدم، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش: حدود یک میلیون دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید وارد پایه دهم خواهند شد و پیش‌بینی ما این است که تقریباً ۱۷ درصد از این دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند.

۱۷ خرد ۱۳۹۵

اضافه شدن ۲ درصد عوارض فروش گاز به اعتبار تجهیز هنرستان ها

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش: پیش بینی ما برای تجهیز هنرستان های کشور در امسال حدود ۳۶ میلیارد تومان است،البته قرار است از عوارض فروش گاز نیز ۲ درصد به این اعتبار اضافه می شود.

۱۴ خرد ۱۳۹۵

فعالیت ۲۷۰۰ هنرستان فنی و حرفه‌ای در کشور

حسینی مقدم، مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش: در حال حاضر قریب ۲۷۰۰ هنرستان فنی و حرفه‌ای در کشور داریم، سعی کرده‌ایم در مناطقی که کمتر امکان ایجاد هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای است، به سمت هنرستان کاردانش پیش برویم تا از شرایط بیرونی و در قالب برون‌سپاری استفاده شود..

۲ خرد ۱۳۹۵

۳۹٫۱۷درصد از دانش آموزان باید به حیطه فنی و حرفه‌ای و کاردانش هدایت شوند

حسینی، مدیر کل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه ای: امسال ۹۶۸ هزار و ۹۶۰ دانش آموز در کل کشور در پایه نهم مشغول به تحصیل هستند که سال آینده وارد پایه دهم می شوند و طبق پیش بینی های صوت گرفته از این تعداد ۱۷ و ۳۹ صدم از دانش آموزان سهم رشته های فنی و حرفه ای است که باید به این حیطه هدایت شوند.

۲۰ ارد ۱۳۹۵

حضور ۳۹ رشته در شاخه فنی و حرفه‌ای دوره متوسطه

حسینی، مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای آموزش و پرورش: در شاخه فنی و حرفه ای ۳۹ رشته در حال حاضر داریم که ۱۸ رشته در زمینه صنعت، ۵ رشته در زمینه کشاورزی و بقیه رشته ها در زمینه خدمات و هنر است/رشته های مکاترونیک در زمینه صنعت، حمل و نقل در زمینه خدمات و تولید، برنامه تلویزیون در زمینه هنر، معماری داخلی در زمینه خدمات جدید است که به شاخه فنی و حرفه ای اضافه شده اند.

۷ ارد ۱۳۹۵

تعداد دانش آموزان پایه سوم ِمتوسطه اول ۹۶۹ هزار نفر است

حسینی، مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش: امسال تعداد دانش آموزان پایه سوم ۹۶۹ هزار نفر است که باید وارد دوره دوم متوسطه شوند و سهمی که ما برای هنرجویان فنی و حرفه ای در پایه دهم پیش بینی کردیم ۱۷٫۳۹ درصد از کل کشور است./از سال ۹۰-۹۱ تا امروز سهم آموزش فنی و حرفه ای از ۱۸٫۵ درصد به ۱۵٫۶۹ درصد رسیده و ما تلاش داریم این سهم را افزایش دهیم./ ۱۸۰۰ نفر از ۵هزار نفر پذیرفته در آزمون استخدامی متعلق به هنرستان ها اس

۲۵ اسف ۱۳۹۴

تعداد رشته های فنی و حرفه ای ۴۳ و کار و دانش ۲۶۵ است

مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شورای عالی آموزش و پرورش هنوز درباره رشته های حذفی و جدید تصمیم نهایی را اخذ نکرده است افزود : تغییرات رشته های حذفی و رشته های جایگزین پس از تعطیلات نوروز اطلاع رسانی می شود .