۲۸ خرد ۱۳۹۷
دبیرکل کانون مرغ تخم‌گذار:

قیمت تمام شده تولید تخم‌مرغ حداقل ۳۵درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

طلاکش: شرایط نامطلوبی که مرغداران طی سالیان گذشته داشتند هم اکنون تشدید شده است. قیمت تمام شده تولید تخم مرغ حداقل ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم مرغ هم اکنون با احتساب سود مرغدار حداقل ۶۴۰۰ تومان است. میانگین قیمت پیشنهادی توسط تشکل ها و اتحادیه مرغ داران میهن برای این محصول کیلویی ۵۳۰۰ تومان بوده اما شاهد هستیم که گاهی در بازار قیمت عملا از این مقدار نیز پایین تر است.

۲۸ خرد ۱۳۹۷
دبیرکل کانون مرغ تخم‌گذار:

کسانی که پرونده آنان کامل بوده غرامت بیماری آنفلوآنزای مرغی را ۱۰۰ درصد دریافت کرده‌اند

طلاکش: تقریبا خسارت‌های آنفلوانزای فوق حاد به تولیدکنندگان پرداخت شده و کسانی که پرونده آنان کامل بوده غرامت خود را ۱۰۰ درصد دریافت کرده‌اند. کسانی هم که مدارک آنها دچار نقص بوده با رفع نقص مدارک خود خسارت شان را دریافت می‌کنند.

۱۳ اسف ۱۳۹۶
دبیرکل کانون مرغ تخم‌گذار:

دولت با پیشنهاد درج قیمت تخم‌مرغ بر روی آن، برای کنترل بازار موافقت نکرد

دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: درج قیمت بر روی تخم مرغ، تنها راه حل کنترل بازار است .

۲۳ بهم ۱۳۹۶
دبیرکل کانون مرغ تخم‌گذار:

سویه جدید آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان(H۵N۶) با واگیر انسانی برای اولین بار در کشور شناسایی شده است

اقدامات ناکافی دستگاه‌های دولتی سبب گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور شده و اکنون نیز شاهد ورود سویه جدید این بیماری که تلفات انسانی نیز در بر داشته، به کشور هستیم.

۲۷ آذر ۱۳۹۶

طی حدود ۳ ماه گذشته نزدیک به ۱۱ میلیون قطعه مرغ بر اثر این بیماری در کشور معدوم شده اند

در سایه سکوت مسئولان سازمان دامپزشکی، شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان صنعت مرغداری را از پا انداخته و گفته می شود اقدامات انجام شده به هیچ عنوان رضایت بخش نیست.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
دبیر کانون مرغ تخم گذار:

از ابتدای مهرماه تاکنون، در بیش از ۱۷۰ کانون آلوده، حدود ۹.۵ میلیون قطعه مرغ حذف‌شده‌اند

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور، با بیان اینکه از ابتدای مهرماه تاکنون، بیش از ۷۰ کانون آلوده به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان داشته ایم، گفت: حدود ۹.۵ میلیون مرغ طی ۸۰ روز حذف شده است.

۳۰ مرد ۱۳۹۶
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران:

شایعه واردات تخم مرغ، فقط برای سوء استفاده برخی از سوداگران است

طلاکش: تاکنون هیچگونه وارداتی در مورد تخم مرغ خوراکی صورت نگرفته و شایعه واردات فقط برای سوء استفاده برخی از سودگران است . براساس هماهنگی‌های انجام شده، در صورت نیاز احتمالی به واردات تخم مرغ در هر زمان، این اقدام کاملاً توسط صنف مرغ تخمگذار مدیریت خواهد شد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار:

مرغداران تنها ۱۵ درصد خسارت خود را دریافت کردند

طلاکش: تا کنون حداکثر ۱۵ درصد خسارت مرغداران در اثر شیوع آنفولانزای حاد پرندگان پرداخت شد که این امر برای استمرار تولید، شرایط مناسبی نیست. با وجود اختلاف فاحش قیمت با سایر رقبا در بازارهای هدف و نبود حمایت های خاص در صادرات چندان موافق نبوده ایم.

۱ تیر ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران:

هفته گذشته یک کانتینر تخم‌مرغ به قطر صادر شده‌است

طلاکش: از حدود ۱۰ الی ۱۲ روز قبل، کشور عراق مرزهای خود را برای واردات تخم مرغ ایرانی باز کرده است. هفته گذشته یک کانتینر تخم مرغ به قطر صادر شده است. از اوایل اردیبهشت ماه تاکنون ۱۵۰۰تن تخم مرغ به افغانستان صادر کردیم.

۹ خرد ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران:

صادرات تخم مرغ به افغانستان از سر گرفته شده است

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران: صادرات تخم مرغ به افغانستان از سر گرفته شده است. در ۱۰ روز گذشته مقدار کمی‌ از این محصول به افغانستان صادر شده اما کشور عراق هنوز گمرک خود را به روی محصول ایرانی باز نکرده است.

۲۷ ارد ۱۳۹۶
رئیس انجمن پرورش‎دهندگان مرغ گوشتی:

دولت توان مالی لازم برای پرداخت یارانه صادراتی مرغ را ندارد

یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: گرچه تخصیص مشوق صادراتی از سوی دولت می‌توان گامی موثر در جهت رونق صادرات مرغ باشد، اما دولت توان مالی لازم برای پرداخت یارانه را ندارد از این رو لازم است صنعت برنامه ریزی لازم در جهت جلوگیری از زیان مرغداران را به کار گیرد. ماهانه با مازاد ۲۲ هزارتن مرغ روبرو هستیم.

۲۵ ارد ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران:

مرغ و تخم مرغ ایران بدون مشتری است

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران با بیان اینکه بعد از حدود یک هفته از اعلام پاکی ایران از آنفلوانزای پرندگان هنوز صادرات مرغ و تخم مرغ متوقف است، گفت: ما مزیت قیمتی نداریم. قیمت تخم مرغ ما حدود ۳۰۰ تومان نسبت به بازار عراق گران تر است و دولت باید با اختصاص یارانه این امر را پوشش دهد. اگرچه در صندوق حمایت از صنعت طیور چنین پولی پیش بینی شده اما این کار تاکنون عملیاتی نشده است.در واقع هیچ مانع بهداشتی برای صادرات این محصولات از کشور وجود ندارد اما بحث این است که ما مزیت قیمتی نداریم و مشکل مان نرخ تخم مرغ تولیدی است که یارانه ندارد.

۱۸ ارد ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار:

ازسرگیری صادرات تخم مرغ مشروط به اختصاص یارانه است

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار کشور بر لزوم اختصاص یارانه صادراتی برای ازسرگیری صادرات تخم مرغ تاکید کرد و گفت: امسال بیشتر از ۵۰هزارتن تخم مرغ نمی‌توانیم صادر کنیم. با قیمتی که در حال حاضر تخم مرغ دارد، بنده خیلی خوشبین نیستم که ما بتوانیم صادرات موفقی داشته باشیم، مگر اینکه دولت برای رونق صادرات یک ساز و کار یارانه‌ای را پیش بینی کند و در اختیار صنف قرار دهد. در این چند ماهی که ما در بازار عراق و افغانستان حضور نداشتیم، رقبایی وارد این بازارها و جانشین ما شدند بنابراین اگر ما بخواهیم دوباره به جای قبلی خود بازگردیم باید یک شرایط قیمتی مناسبی را ایجاد کنیم و روی آن پایدار بمانیم تا مشتریان‌مان دوباره برگردند.

۲۷ فرو ۱۳۹۶

۱۲ میلیون قطعه مرغ تخم گذار بر اثر آنفلوانزا از بین رفت

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران: اگر بیمه غرامت تولیدکنندگانی را که آنفلوانزا به تولیدشان آسیب وارد کرده پرداخت نکند، در ۶ ماهه دوم سال، تولید تخم مرغ با مشکل مواجه می‌شود. برای از سرگیری صادرات، لازم است که سازمان دامپزشکی کشور به سازمان جهانی بهداشتِ دام اعلام کند که ایران از این بیماری(آنفلوآنزا) پاک شده است. حدود ۱۲ میلیون قطعه مرغ تخم گذار بر اثر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور معدوم و حذف شد.

۳۰ آذر ۱۳۹۵
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار:

یک مرغداری در تبریز و سه مرغداری در استان مرکزی درگیر آنفولانزای پرندگان شدند

دبیر کل کانون مرغ تخم گذار گفت: با توجه به این که صادرات به عراق همچنان متوقف است؛ در بازار داخلی هیچ مشکلی در تامین تخم مرغ وجود ندارد.