۲۷ آذر ۱۳۹۶

طی حدود ۳ ماه گذشته نزدیک به ۱۱ میلیون قطعه مرغ بر اثر این بیماری در کشور معدوم شده اند

در سایه سکوت مسئولان سازمان دامپزشکی، شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان صنعت مرغداری را از پا انداخته و گفته می شود اقدامات انجام شده به هیچ عنوان رضایت بخش نیست.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
دبیر کانون مرغ تخم گذار:

از ابتدای مهرماه تاکنون، در بیش از ۱۷۰ کانون آلوده، حدود ۹.۵ میلیون قطعه مرغ حذف‌شده‌اند

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور، با بیان اینکه از ابتدای مهرماه تاکنون، بیش از ۷۰ کانون آلوده به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان داشته ایم، گفت: حدود ۹.۵ میلیون مرغ طی ۸۰ روز حذف شده است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران:

شایعه واردات تخم مرغ، فقط برای سوء استفاده برخی از سوداگران است

طلاکش: تاکنون هیچگونه وارداتی در مورد تخم مرغ خوراکی صورت نگرفته و شایعه واردات فقط برای سوء استفاده برخی از سودگران است . براساس هماهنگی‌های انجام شده، در صورت نیاز احتمالی به واردات تخم مرغ در هر زمان، این اقدام کاملاً توسط صنف مرغ تخمگذار مدیریت خواهد شد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار:

مرغداران تنها ۱۵ درصد خسارت خود را دریافت کردند

طلاکش: تا کنون حداکثر ۱۵ درصد خسارت مرغداران در اثر شیوع آنفولانزای حاد پرندگان پرداخت شد که این امر برای استمرار تولید، شرایط مناسبی نیست. با وجود اختلاف فاحش قیمت با سایر رقبا در بازارهای هدف و نبود حمایت های خاص در صادرات چندان موافق نبوده ایم.

۱ تیر ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران:

هفته گذشته یک کانتینر تخم‌مرغ به قطر صادر شده‌است

طلاکش: از حدود ۱۰ الی ۱۲ روز قبل، کشور عراق مرزهای خود را برای واردات تخم مرغ ایرانی باز کرده است. هفته گذشته یک کانتینر تخم مرغ به قطر صادر شده است. از اوایل اردیبهشت ماه تاکنون ۱۵۰۰تن تخم مرغ به افغانستان صادر کردیم.

۹ خرداد ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران:

صادرات تخم مرغ به افغانستان از سر گرفته شده است

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران: صادرات تخم مرغ به افغانستان از سر گرفته شده است. در ۱۰ روز گذشته مقدار کمی‌ از این محصول به افغانستان صادر شده اما کشور عراق هنوز گمرک خود را به روی محصول ایرانی باز نکرده است.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس انجمن پرورش‎دهندگان مرغ گوشتی:

دولت توان مالی لازم برای پرداخت یارانه صادراتی مرغ را ندارد

یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: گرچه تخصیص مشوق صادراتی از سوی دولت می‌توان گامی موثر در جهت رونق صادرات مرغ باشد، اما دولت توان مالی لازم برای پرداخت یارانه را ندارد از این رو لازم است صنعت برنامه ریزی لازم در جهت جلوگیری از زیان مرغداران را به کار گیرد. ماهانه با مازاد ۲۲ هزارتن مرغ روبرو هستیم.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران:

مرغ و تخم مرغ ایران بدون مشتری است

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران با بیان اینکه بعد از حدود یک هفته از اعلام پاکی ایران از آنفلوانزای پرندگان هنوز صادرات مرغ و تخم مرغ متوقف است، گفت: ما مزیت قیمتی نداریم. قیمت تخم مرغ ما حدود ۳۰۰ تومان نسبت به بازار عراق گران تر است و دولت باید با اختصاص یارانه این امر را پوشش دهد. اگرچه در صندوق حمایت از صنعت طیور چنین پولی پیش بینی شده اما این کار تاکنون عملیاتی نشده است.در واقع هیچ مانع بهداشتی برای صادرات این محصولات از کشور وجود ندارد اما بحث این است که ما مزیت قیمتی نداریم و مشکل مان نرخ تخم مرغ تولیدی است که یارانه ندارد.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار:

ازسرگیری صادرات تخم مرغ مشروط به اختصاص یارانه است

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار کشور بر لزوم اختصاص یارانه صادراتی برای ازسرگیری صادرات تخم مرغ تاکید کرد و گفت: امسال بیشتر از ۵۰هزارتن تخم مرغ نمی‌توانیم صادر کنیم. با قیمتی که در حال حاضر تخم مرغ دارد، بنده خیلی خوشبین نیستم که ما بتوانیم صادرات موفقی داشته باشیم، مگر اینکه دولت برای رونق صادرات یک ساز و کار یارانه‌ای را پیش بینی کند و در اختیار صنف قرار دهد. در این چند ماهی که ما در بازار عراق و افغانستان حضور نداشتیم، رقبایی وارد این بازارها و جانشین ما شدند بنابراین اگر ما بخواهیم دوباره به جای قبلی خود بازگردیم باید یک شرایط قیمتی مناسبی را ایجاد کنیم و روی آن پایدار بمانیم تا مشتریان‌مان دوباره برگردند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

۱۲ میلیون قطعه مرغ تخم گذار بر اثر آنفلوانزا از بین رفت

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران: اگر بیمه غرامت تولیدکنندگانی را که آنفلوانزا به تولیدشان آسیب وارد کرده پرداخت نکند، در ۶ ماهه دوم سال، تولید تخم مرغ با مشکل مواجه می‌شود. برای از سرگیری صادرات، لازم است که سازمان دامپزشکی کشور به سازمان جهانی بهداشتِ دام اعلام کند که ایران از این بیماری(آنفلوآنزا) پاک شده است. حدود ۱۲ میلیون قطعه مرغ تخم گذار بر اثر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور معدوم و حذف شد.

۱ دی ۱۳۹۵
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار:

یک مرغداری در تبریز و سه مرغداری در استان مرکزی درگیر آنفولانزای پرندگان شدند

دبیر کل کانون مرغ تخم گذار گفت: با توجه به این که صادرات به عراق همچنان متوقف است؛ در بازار داخلی هیچ مشکلی در تامین تخم مرغ وجود ندارد.

۲۷ آذر ۱۳۹۵
یک مقام مسئول اعلام کرد؛

آنفلوانزا با خوردن مرغ و تخم مرغ منتقل نمی‌شود

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه آنفلوانزای پرندگان از طریق خوردن مرغ و تخم مرغ پخته به انسان منتقل نمی‌شود، گفت: احتمال آلودگی از طریق تماس مستقیم انسان با پرنده آلوده وجود دارد.

۳ آذر ۱۳۹۵

صادرات تخم‌مرغ به عراق از سر گرفته شد

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار از افزایش صادرات به افغانستان خبر داد و گفت: تا پایان مهرماه امسال، بیش از ۲۹هزار تن تخم‌مرغ از کشور صادر شده که نسبت به سال قبل حدود ۴۰درصد کاهش دارد.

۲ آبان ۱۳۹۵

ترکیه صادرات تخم مرغ ایران به عراق را نصف کرد

دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار گفت: صادرات تخم مرغ ایران به عراق در شش ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۵ درصد کاهش یافته و ترکیه حضور خود را در این بازار توسعه داده است.

۶ مرداد ۱۳۹۵

خوراک دام ۱۵ درصد گران شد

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار از افزایش ۱۵ درصدی خوراک دام خبر داد و گفت: قیمت تمام شده تولید این محصول به ۴۱۰۰ تومان رسیده است.