۹ بهم ۱۳۹۶
دبیر ستاد فناوری نانو:

تمرکزاقدامات فعلی ستادنانو در حوزه‌صنعتی و تجاری‌سازی برای ورود به بازارهای بین‌المللی است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۸۰ قلم محصول تایید شده نانو در بازار وجود دارد،‌گفت: در حال حاضر اقدامات ترویجی برای رسوخ این فناوری به بخش‌های صنعتی داریم که در این زمینه بخش‌های “خصولتی” به عنوان گلوگاهی در این زمینه مطرح هستند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان و مستعدان برتر: به فعّالیّتهای فرهنگی در بنیاد اهمّیّت داده بشود

به گزارش عیارآنلاین، بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان و مستعدان برتر:  به فعّالیّتهای فرهنگی در بنیاد اهمّیّت داده بشود؛ این خیلی مسئله‌ی مهمّی است. ما این را باید توجّه کنیم که فنّاوری همراه با خودش فرهنگ می‌آورد؛ فنّاوری حامل فرهنگ است؛ این را نمیشود ندیده گرفت. منبع: بنیاد ملی نخبگان

۳ خرد ۱۳۹۶

مسئله جهاد و شهادت از کتاب های درسی حذف نشود!

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وجود انگیزه‌هایی برای تضعیف آثار و درس‌های دوران دفاع مقدس، فرمودند: همان انگیزه‌هایی که به کشورهای اسلامی فشار می‌آورند تا موضوعات جهاد و شهادت را از کتاب های درسی حذف کنند در داخل نیز استمرار پیدا می‌کنند و خود را به‌صورت خرده‌سیاست‌های فرهنگی دیده می شود که نباید از آن غفلت کرد.

۱۷ ارد ۱۳۹۶
مدیر کل ارتباطات شورای عالی انقلاب فرهنگی:

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطالبه رهبر معظم انقلاب درخصوص سند ۲۰۳۰ را مجدانه پیگیری می‌کند

مدیر کل ارتباطات و رسانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نصب العین بودن منویات رهبر معظم انقلاب، گفت: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری «مدظله العالی» پیرامون سند موسوم به ۲۰۳۰، مطالبه معظم له در اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با جدیت پیگیری خواهد شد.

۱۴ فرو ۱۳۹۶
گزارش/

۶۴ درصد از صادرات غیرنفتی ایران مربوط به ۵ کشور است

با توجه به جدیدترین آمار گمرک، مشخص است تذکری که رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به محدود بودن شرکای تجاری ایران دادند، منطبق بر آمار و ارقام است.

۹ فرو ۱۳۹۶

اقتصاد مسکن در دولت یازدهم نصف شد! +نمودار

در دولت یازدهم، سال به سال از ارزش افزوده بخش مسکن کاسته شده است به طوری که در فصل پاییز ۱۳۹۵ ارزش افزوده این بخش به ۴۳۷ میلیارد تومان رسید که به نصف رکورد دولت دهم هم نمی رسد.

۱ بهم ۱۳۹۵

با حکم رهبر انقلاب علی‌اکبر ولایتی به عنوان رئیس‌هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور حکمی علی اکبر ولایتی را به عنوان رئیس‌هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کردند.

۲۸ شهر ۱۳۹۵

چرا باید به آمارهای علمی کشور تردید کنیم؟!

به گزارش عیارآنلاین،ابتدا فایل زیر را بشنوید: مقام معظم رهبری این سخنان را در تاریخ بیستم آبان ماه ۱۳۹۴ در دیدار با روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری پس از ارائه گزارش عملکرد وزرای بهداشت و علوم، بیان داشته اند. سخنانی که اگر با نوع صحبت های ایشان […]

۶ شهر ۱۳۹۵

فلسفه‌ی امحاء و سوزاندن، در درجه‌ی اول، جلوگیری از توزیع مجدد کالای قاچاق در بازار داخلی است

فلسفه‌ی امحاء و سوزاندن، در درجه‌ی اول، جلوگیری از توزیع مجدد کالای قاچاق در بازار داخلی است. لذا در آیین‌نامه‌ی اجرایی جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دو راهکار برای این امر پیش‌بینی شده‌ است: صادرات این اجناس و در غیر این‌صورت، امحای آن‌ها.

۵ شهر ۱۳۹۵

رهبر معظم انقلاب: بایستی همه به معاونت علمی کمک بکنند

رهبر فرزانه انقلاب در دیدار هیئت دولت تاکید کردند: واقعاً احتیاج به کمک است؛ بایستی همه به معاونت علمی کمک بکنند، همه‌ی دستگاه‌ها بایستی کمک بکنند. اگر واقعاً این‌جور شده حالا که همه به شما کمک میکنند، خب الحمدلله. ما باید مسئله‌ی اقتصاد دانش‌بنیان را جدّی بگیریم، این شرکتهای دانش‌بنیان را واقعاً جدّی بگیریم. شاید بتوان گفت میلیونها جوان الان در کشور هستند که اینها آماده‌ی کارند که اگر یک کمکی به اینها بشود، میتوانند واقعاً در این قسمتها پیش بروند و بخشهای مختلف را [فعّال] کنند.

۳۱ خرد ۱۳۹۵

معیارهای ازدواج از نظر رهبر انقلاب

یکی از معیارهایی که من به‌شدّت مایل به نفی آن هستم، مسئله ثروت است. وقتی جوانی می‌خواهد ازدواج کند – چه پسر و چه دختر – اصلاً نباید ثروت همسر و نامزد ازدواجش را مورد توجّه قرار دهد.

۲۸ خرد ۱۳۹۵
رهبر انقلاب در دیدار اساتید دانشگاه‌ها:

لزوم تبیین نقشه‌ی جامع برای دانشگاهیان و تبدیل آن به برنامه و افزایش سرعت رشد علمی در دانشگاهها و مراکز علمی در نگاه رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند،خاطرنشان کردند: مسئولان آموزش عالی باید بسیار مراقب باشند تا دانشگاه تبدیل به جایگاهی برای واگرایی از مفاهیم و ارزشهای انقلاب نشود.

۷ خرد ۱۳۹۵
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی:

اقتصاد مقاوم و فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری/ سنگری در برابر افزون‌خواهی گستاخانه استکبار بسازید

به گزارش عیارآنلاین،حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با سپاس از حضور حماسی مردم در انتخابات مجلس قانون‌گذاری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دنبال کردن الزامات تحقق اقتصاد مقاوم و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی، و همچنین پرهیز از سرگرم شدن به […]

۹ آذر ۱۳۹۴

توصیه رهبر معظم انقلاب به دولت در احیای سواحل مکران

دسترسی به آبهای آزاد، اتصال به چهار گوشه جهان از راه دریا و امکان دفاع از کشور در بستر دریا از جمله برکات دریاست که مردم و مسئولان باید به آن توجه کنند.

۲ فرو ۱۳۹۴
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴:

سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی»

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.