۱۷ آبا ۱۳۹۶

پشتِ‌پای وزارت نیرو به ظرفیت‌های داخلی با قرارداد یونیت‌اینترنشنال

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حالی تأمین مالی را علت اصلی انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه‌ای یونیت‌اینترنشنال به‌منظور احداث نیروگاه در ایران عنوان کرده است که مسئولین بورس از ظرفیت ابزارهای نوین بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های کلان کشور تا بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان خبر می‌دهند.

۱۴ شهر ۱۳۹۶
سرپرست معاونت امور بين الملل مدارس خارج از كشور:

مشکلی برای ثبت نام اتباع افغان در مدارس وجود ندارد

حسینی سرپرست معاونت امور بین الملل مدارس خارج از کشور: تمامی اتباع افغان بدون هیچگونه محدودیتی می توانند ثبت نام خود را در مدارس تکمیل کنند و این گروه از دانش آموزان به موقع در مدارس حاضر خواهند شد. هیچ گونه وجهی از دانش آموزان اتباع افغان برای ثبت نام در مدارس نباید گرفته شود.

۴ تیر ۱۳۹۶

شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباعِ غیرمجاز در ایران/۹۹ درصد اتباع، افغانی و ۱ درصد لبنانی و عراقی‌اند

حسینی، سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور: اتباعی که مدارک اقامتی معتبر دارند، می توانند از نیمه دوم تیرماه به مدارس مراجعه و ثبت نام کنند، اما کسانی که کارت هویتی و گواهینامه معتبر ندارند، باید از دفاتر کفالت اداره اتباع وزارت کشور (استانداری ها)، «کارت ویژه حمایت تحصیلی» دریافت کنند. سال گذشته ۴۰۰ هزار دانش آموز اتباع داشتیم که ۹۹ درصد آن ها افغانی و ۱ درصد مربوط به کشور های عراق و لبنان اند که اغلب در قم حضور دارند. در کل کشور بیش از ۲۵ هزار مدرسه دانش آموزان اتباع را پذیرش می کنند. این مدارس مخلوطی از دانش آموزان ایرانی و افغانستانی است.

۲۷ خرد ۱۳۹۶

صدور کارت ویژه حمایت تحصیلی اتباع خارجی از اول تیرماه

معاون مرکز بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: اتباع خارجی بدون مدرک هویتی برای دریافت کارت ویژه حمایت تحصیلی از اول تیر ماه باید اقدام کنند.

۱۰ خرد ۱۳۹۶
مدیر عامل بورس انرژی:

طلسم عرضه نفت خام در بورس انرژی شکسته می شود/ خبر خوش برای شرکت‌های توزیع برق

مدیرعامل بورس انرژی از تلاش وزارت نفت برای عرضه تدریجی نفت خام در این بازار خبر داد و افزود: موانع معاملات مستقیم بین نیروگاه‌ها و مصرف کنندگان برق برداشته شده است و امید می‌رود در خردادماه شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.

۲۴ آبا ۱۳۹۵
مدیر عامل بورس انرژی خبر داد

آغاز بزرگترین تامین مالی صنعت برق در بورس انرژی

حسینی گفت: چهارشنبه این هفته عرضه دو هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی برق با هدف تامین مالی نیروگاه برق سنندج در بورس انرژی، کلید زده می شود.

۱۲ آبا ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس انرژی خبر داد

ثبت نخستین صندوق پروژه در برق و انرژی

مدیرعامل بورس انرژی از صدور مجوز ثبت نخستین صندوق سرمایه‌گذاری پروژه در حوزه برق و انرژی خبر داد و گفت: به زودی از ماه آینده پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق برای عموم آغاز خواهد شد.

۲۳ مهر ۱۳۹۵
مدیر عامل بورس انرژی خبر داد

پنجمین مرحله تأمین مالی شرکت ملی نفت در بورس انرژی تسویه شد/ تامین ۴۰۰۰ میلیارد ریالی در تالار سبز به زودی

مدیر عامل بورس انرژی گفت: پنجمین مرحله قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت‌کوره که در سال گذشته برای تامین مالی شرکت ملی نفت ایران منتشر شده بود، با موفقیت در اولین روز کاری تسویه شد.

۱۷ مهر ۱۳۹۵
حسینی خبر داد

هدف‌گذاری تامین مالی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی ملی نفت/ زغال سنگ برای قیمت عادلانه به بورس انرژی بیاید

یک مقام مسئول همزمان با تسویه چهارمین تامین مالی شرکت ملی نفت از طریق قراردادهای سلف موازی استاندارد در تالار سبز گفت: تولید کنندگان زغال سنگ برای شکستن انحصار خرید و کشف قیمت عادلانه به بورس انرژی بیایند.

۲۹ شهر ۱۳۹۵

بورس انرژی از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند

مدیرعامل بورس انرژی گفت: خریداران خارجی با دریافت کد سهامداری از شرکت سپرده گذاری مرکزی می توانند در مزایده کالاهای بورس انرژی رقابت و اقدام به خرید کنند و هیچ محدودیتی برای فعالیت آنان در بورس انرژی وجود ندارد.

۶ شهر ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس انرژی:

بورس انرژی برای صادرات برق آمادگی دارد

مدیر عامل بورس انرژی گفت: زیرساخت‌های فنی و حتی تجاری برای صادرات برق از محور بورس انرژی هم اکنون وجود دارد و در صورت برخی موافقت‌ها درخصوص صادرات برق توسط بخش خصوصی، این امکان میسر است.

۱۶ مرد ۱۳۹۵
فردا صورت می‌گیرد

عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی در بورس انرژی

فردا دوشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۵، رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران شاهد نخستین عرضه میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی خواهد بود.

۲ تیر ۱۳۹۵

افزایش ۲۰ درصدی صادرات زعفران در سال ۹۵/ فروش در ۴۶ کشور

رئیس شورای عالی زعفران ایران با بیان اینکه ایران در رتبه نخست تولید و صادرات زعفران در جهان است، اعلام کرد: صادرات این محصول امسال حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

۱۶ خرد ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس انرژی خبر داد

شرایط تأمین برق متقاضیان بالای پنج مگاوات/ معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی برای نیروگاه‌ها

مدیر عامل بورس انرژی گفت: با ابلاغ وزیر نیرو شرایط تأمین برق متقاضیان بالای پنج مگاوات در راستای اجرای دستورالعمل اجرایی بند و ماده ۱۳۳ قانون برنامه پنجم مبنی بر تأمین برق دو سوم مصرف‎کنندگان بزرگ از طریق بورس انرژی اعلام شد.

۱۳ فرو ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس انرژی خبرداد

تأکید وزیر نفت بر افزایش معاملات نفتی در بورس انرژی

مدیرعامل بورس انرژی پیشرفتهای تالار فیزیکی این بورس را نتیجه مدیریت ویژه بیژن زنگنه دانست و گفت: وزیر نفت بر برنامه ریزی بهتر و پیگیری جدی تر معاملات نفت و دیگر فرآورده های نفتی در بورس انرژی در سال ٩۵ تأکید کرد.