۳ مهر ۱۳۹۵
مدیر اعتبارات بانک مرکزی:

بانک‌ها مسابقه توزیع پول ندارند

میرمحمد صادقی، مدیر اعتبارات بانک مرکزی: اگر بانکی پس از اعتبارسنجی به این نتیجه برسد که نباید به بنگاهی تسهیلات بدهد به معنای برخورد سلیقه‌ای نیست، بلکه قرار نیست که بانک‌ها مسابقه توزیع پول داشته باشند./ قرار نبود تقاضا برای تسهیلات تا این اندازه سرعت پیدا کند و به دنبال افزایش تقاضا برای دریافت تسهیلات بانک‌‌ از وزارت صنعت خواست، تا میزان تقاضا را براساس شرایط کنترل کند، تا مشکلی در زمینه پرداخت تسهیلات به وجود نیاید.

۲ اسف ۱۳۹۴
بانک مرکزی:

تأمین مالی خودروهای ثبت نامی بیش از ظرفیت به زودی انجام می شود

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از تامین مالی خودروهای ثبت نامی بیش از ظرفیت ۱۱۰ هزار که مصوب طرح خروج از رکود بود، خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی بانک مرکزی، تامین مالی ۱۹ هزار و ۹۷۵ خودرو که بیش از ظرفیت طرح خروج از رکود بود، بزودی انجام می شود.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد

اتمام انتظار ثبت‌نام کنندگان وام ازدواج سال ۹۳

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه برخی متقاضیان دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج از سال ۹۳ و قبل از آن در صف انتظار هستند، گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شد تا ۱۰ مهر ۹۴ این افراد وام ازدواج را دریافت کنند.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خبر داد

بررسی پیشنهاد پرداخت وام ۸۰ میلیونی مسکن به مجردها/ ۱۸ ساله‌ها هم مشمول دریافت می‌شوند

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به بررسی پیشنهاد بانک مسکن برای تغییر شرایط اعطای تسهیلات وام مسکن ۸۰ میلیون تومانی در بانک مرکزی، گفت: حذف شرط تأهل و مشمول شدن افراد ۱۸ سال به بالا از محورهای این پیشنهاد است.

۳۱ خرد ۱۳۹۴
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی؛

اصلاح ساختار مالی؛ راهکاری برای برون رفت خودروسازها از تنگنای نقدینگی

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: شرکت های خودروساز باید به سمت تأمین منابع مالی از طریق سهامداران خود با تمرکز بر افزایش سهم بازار سرمایه در تأمین نقدینگی باشند

۱۸ بهم ۱۳۹۳
واکنش معاون آخوندی به اظهارات مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی

بانک مرکزی مخالفت با وام ۸۰ میلیونی مسکن را کتباً اعلام کند

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر پاسخ قطعی و نهایی بانک مرکزی، مخالفت با درخواست وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش وام فعلی مسکن به ۸۰ میلیون تومان باشد، ما به بانک مرکزی می‌گوییم: پیشنهاد شما برای مرتفع شدن این مشکل مردم چیست؟

۳ شهر ۱۳۹۳
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در گفت‌وگو یی اعلام کرد :

۳ راهکار رفع سوء اثر و ممنوعیت ۷ساله دریافت دسته چک

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: ارائه لاشه چک برگشتی به بانک، واریز معادل چک صادر شده در شعبه بدون حق برداشت و ارائه وکالت‌نامه محضری از ذی‌نفع آخر (نهایی) به بانک سه روش تعیین شده برای رفع سوء اثر از چک است.