۲۹ شهر ۱۳۹۶
نماینده مردم قائمشهر در مجلس:

دانشگاه فرهنگیان از جایگاه واقعی خود افول کرده است/ ادامه روند فعلی موجب بحران کمبود معلم می‌شود

نماینده مردم قائمشهر در مجلس با اشاره به اینکه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در بسیاری از استان‌ها خالی است، ادامه روند فعلی را به ضرر نظام آموزشی کشور دانست.

۲ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی به اسم تسهیلات ایجاد اشتغال روستایی وجود ندارد

ادیانی، نماینده مجلس: در خصوص لایحه اشتغالزایی در روستاها، ۲۴ مورد اشکال از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس و ۱۶ اشکال از سوی معاونت قوانین مجلس گرفته شده ضمن اینکه این لایحه مغایر جزء ۹، ۳، و ۴ بند ۱۰ سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم است. از این رو واضح است که این لایحه با قانون اساسی مغایرت داشته و اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی را نداریم و تسهیلات صندوق باید صرف بخش‌های خصوصی و تعاونی شود.

۲۲ دی ۱۳۹۵
ادیانی:

هیچ قرارداد گازی و نفتی در چارچوب IPC به امضاء نرسیده است

رئیس کمیته حقوقی و قراردادهای کمیسیون انرژی تاکید کرد: در زمینه‌های نفت و گاز مذاکراتی با شرکت‌های خارجی انجام شده اما هیج کدام منجر به انعقاد قرارداد نشده و تنها موافقتنامه انجام شده است.

۵ دی ۱۳۹۵

تأکید ادیانی بر اولویت قرار دادن ضریب بازیافت در میادین نفتی

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که «تزریق منابع جدید مالی و وارد کردن تکنولوژی‌ جدید از جمله نیازهای صنعت نفت برای افزایش ضریب بازیافت است»، گفت: انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی می‌تواند در این مسأله به صنعت نفت کشور کمک کند.

۵ آذر ۱۳۹۵

عزم مجلس برای عادلانه کردن تعرفه آب و برق

مجلس قصد دارد برای اصلاح الگوی مشترکین پرمصرف حامل‌های انرژی، لایحه‌ای را تصویب کند که به موجب آن برای مصرف خارج از الگو قیمت تمام شده آن دریافت گردد.

۱۶ مهر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

حذف کارت سوخت قاچاق را افزایش می‌دهد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با حذف کارت سوخت امکان قاچاق سوخت و مشکلات گذشته افزایش می‌یابد.

۵ شهر ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

ضعف‌‌های لایحه برنامه ششم در بخش نفت و انرژی/ برنامه بدون امضای رئیس‌جمهور به مجلس آمده است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه حوزه انرژی در برنامه ششم در مقایسه با برنامه چهارم و پنجم ضعیف است، گفت: برنامه ششم توسعه در قالب برنامه توسعه نمی‌گنجد و تنها برشی از یک برنامه توسعه پنج ساله تلقی می‌شود.